TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дивоградачот Усеини им се закани на новинарите: “Оставете ме на мира, за да не бидам безобразен”

Магазин - 13.07.2019

Советникот од Општина Охрид, Нефи Усеини синоќа со свечена церемонија ја отвори пицеријата, која е дивоградба лоцирана кај Чинарот во Охрид, за која има и решение за рушење. Нефи Усеини советникот од Општина Охрид, синоќа заедно со градоначалникот ...

Усеини од ДУИ бара новинарите да го остават на мира за дивоградбата во центарот на Охрид

Фокус - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.

Усеини за ТВ24: Расправајте се со други дивоградби

24 Вести - 12.07.2019

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид, Нефи Усени на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба ...

Усеини си ја отвори пицеријата, а на новинарите им порача :„Занимавајте се со други дивоградби“

ММС - 12.07.2019

Со огномет, многу познати гости, балони и сечење ленти, советниот во Советот на Општина Охрид, Нефи Усеини ја отвори својата пицерија во заштитеното подрачје на Охрид, која за Општината е дивоградба, без дозвола за градба.

Советникот на ДУИ ја отвори пицеријата дивоградба во заштитениот дел на Охрид

Телма - 12.07.2019

Сечење лента, балони, огномет, многу гости. Вака мина синоќешната забава на реотворањето на реновираната пицерија Луна на советникот и бизнисмен Нефи Усеини на плоштадот кај Стариот Чинар.

„Ма, носете се и вие и УНЕСКО“: Усеини и Мерко од ДУИ свечено ја отворија дивоградбата кај Чинарот (ФОТО/ВИДЕО)

365 - 12.07.2019

Со свечено сeчeњe лента, балони, многу огномет и многу гости, синоќа во Охрид беше отворена пицеријата „Луна“ на советникот на ДУИ – Нефи Усеини, иако истата е дивоградба и се наоѓа во заштитениот појас од УНЕСКО.

Милчин удри по охридските власти: Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда

Магазин - 12.07.2019

По отварањето на пицеријата кај Чинарот во Охрид не остана рамнодушен па искоментира Владимир Милчин. -Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда. Наакана и дрска порака: МИ СЕ МОЖЕ, БРЕ! Носете се вие заедно ...

Мерко ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од ДУИ во Охрид

Фокус - 12.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „ 360 степени “. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно ...

Проработе дивоградбата на советникот Усеини во Охрид

Алфа - 12.07.2019

Наместо багери и инспектори, дивата тераса во кај стариот Чинар во Охрид ги пречека првите гости. Спорниот угостителски објект „Луна“, сопственост на советникот во Општина Охрид Нефи Усеини, од вчера и официјално почна со работа.

Милчин: Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда

Курир - 12.07.2019

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за ...

(ВИДЕО)Со огномет се отвора дивоградба, како поинаку? – Фијаското на државата конечно прославено

Скопје1 - 12.07.2019

Огнометот кој синоќа беше приреден над градот Охрид од страна на советникот на ДУИ Нефи Усеини ( кој на државно земјиште изгради угостителски објект кој е дивоградба ) претставува прослава и своевидно официјализирање на смртта на сите институции во ...

Милчин: Испративте дрска порака „Ми се може, бре, носете се и вие и УНЕСКО“

Република - 12.07.2019

УНЕСКО зборува – канта тропа. Наместо да се уриваат дивоградби, им се сечат црвени ленти. Дивоградбата на советникот од ДУИ во општина Охрид Нефи Усеини кај Чинарот од сношти е новоотворена пицерија „Луна“ со решение за уривање.

Дивоградбата кај Чинарот во Охрид стана пицерија „Луна“, никој ништо не му може на советникот Усеини

МКД - 12.07.2019

Дивоградбата, летната тераса кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна" во сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. Објектот е дивоградба , изграден е на државно земјиште без дозвола, има ...

Струшкиот градоначалник на отворање на дивоградба во Охрид

Expres - 12.07.2019

Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за уривање. во заштитеното подречје на градот Охрид и во непосредна близина на „Чинарот.

Дивиот објект кај охридскиот Чинар почна со работа

Expres - 12.07.2019

Почна со работа дивоизградениоит објект – пицеријата „Луна“ кај Чинарот во Охрид кој е сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. Објектот, кој без градежна дозвола е изграден на државно земјиште и се наоѓа во заштитено подрачје, е ...

Советникот Усеини ги пречекува првите гости во дивоизградениот објект, градоначалникот сè уште бара фирма за уривање

А1 On - 11.07.2019

Советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини од ДУИ, наместо инспектори, ги пречекува првите гости во дивоизградениот објект кај Чинарот, чија намена е да биде пицерија и кафуле. Објектот кој е изграден на државно земјиште, за кој Усеини нема градежна ...

ФОТО: Усеини ќе сече лента, за свечено да ја отвори пицеријата кај Чинарот

Скопје1 - 11.07.2019

Советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, ги пречекува првите гости во новоотворениот објект кај Чинарот. Пред објектот има неколку маси и столици, а внатре, ентериерот е уреден со дрвен плафон, невообичаено осветлување, високи и ниски маси.

Преку социјалните мрежи на големо се најавува отварањето на објектот на советникот Усеини

Република - 11.07.2019

Вечерва во центарот на Охрид, до стариот Чинар се очекува свеченото отварање на пицеријата „Луна“ која е во сопственост на советникот од ДУИ Нефи Усеини. Социјалните мрежи се преполни со најави и покани за присуство на отварањето.

Се подготвува отворањето на објектот кај Чинарот, сопственост на советникот Усеини

Република - 11.07.2019

Попладнево во центарот на Охрид до стариот Чинар започна свечена церемонија за отворање на пицеријата „Луна“ која е во сопственост на советникот од ДУИ, Нефи Усеини. Објектот е декориран со шарени балони и поставена е црвена лента и панделка која ...

Усеини: Расправајте се со други дивоградби

Press24 - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.

Усеини за ТВ24: Расправајте се со други дивоградби

Курир - 12.07.2019

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид, Нефи Усеини на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба ...

Советникот на ДУИ ја отвори пицеријата за која Општина Охрид вели дека е дивоградба

Нетпрес - 12.07.2019

Со сечење лента, балони, огномет, многу гости, мина синоќешната забава на реотворањето на реновираната пицерија Луна на советникот и бизнисмен Нефи Усеини на плоштадот кај Стариот Чинар во Охрид.

Советникот Усеини тврди дека не градел туку само реновирал угостителски објект кој е негов 15 години, општината најави ...

OhridNews - 12.07.2019

Сечење лента, балони, огномет, многу гости. Вака мина синоќешната забава на реотворањето на реновираната пицерија „Луна“ на советникот и бизнисмен Нефи Усеини на плоштадот кај Стариот Чинар.

Милчин ја искоментира дивоградбата на советникот од ДУИ во Охрид

Фактор - 12.07.2019

Откако денеска се случи отварањето на пицеријата кај Чинарот во Охрид, објект дивоградба, случајот го искоментира професорот Владимир Милчин. „Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда.

Градоначалникот на Струга ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од ДУИ во Охрид

Сител - 12.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „360 степени“. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно ...

Милчин: Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда

Press24 - 12.07.2019

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за ...

Свечено отворена пицеријата-дивоградба кај Чинарот, Мерко сечеше лента

+инфо - 12.07.2019

Дивоградбата кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна” во сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. На отворањето синоќа присуствувал и струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, пренесува „360 ...

Дивоградбата на Нефи Усеини стана пицерија “Луна”, власта немоќна пред првиот човек на ДУИ во Охрид

Магазин - 12.07.2019

Дивоградбата, летната тераса кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна” во сопственост на општинскиот советник од ДУИ Нефи Усеини. Објектот е дивоградба, изграден е на државно земјиште без дозвола, има ...

Струшкиот градоначалник му ја отвори дивоградбата на охридскиот советник (ФОТО)

Курир - 12.07.2019

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за ...

На Усеини не му се разговара со новинари за неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид

+инфо - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ не му се разговара со новинари за неговата дивоградба која од вчера е новоотврена пицерија во Очрид. Тој ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба туку, како што вели, да се ...

Усеини за ТВ24: Расправајте се со други дивоградби, оставете ме на мира за да не бидам безобразен

Скопје1 - 12.07.2019

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид, Нефи Усеини на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба ...

Усеини: Оставете ме на мира, да не бидам безобразен

Република - 12.07.2019

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид Нефи Усеини на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба ...

Мерко ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од ДУИ во Охрид

Либертас - 12.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „ 360 степени “. Сопственик на локалот „Луна“ е Нефи Усеини, советник од ДУИ, а објектот е изграден на државно ...

Милчин: Прст во око и лажење пред УНЕСКО

Expres - 12.07.2019

Реакција на Владимир Милчин на пуштањето во употреба на дивоградбата во Охрид во непосредна близина на Чинарот, наспроти алармите на УНЕСКО како Стариот Град и непосредната околина на Охридско Езеро да останат под заштита как културно наследтсво ...

Усеини од ДУИ бара новинарите да го остават на мира за дивоградбата во центарот на Охрид

1tv - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.

Усеини: Oставете ме на мира, расправајте се со други дивоградби

Независен - 12.07.2019

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид, Нефи Усеини на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба ...

Милчин за дивоградбата: Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда

+инфо - 12.07.2019

Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда. Ова е коментарот на Владимир Милчин на информацијата за отворањето на пицеријата-дивоградба кај Чинарот, на охридскиот советник од ДУИ Нефи Усеини.

„Расправајте се со други дивоградби“ – Усеини бара новинарите да го остават на мира за дивоградбата во центарот на ...

Либертас - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.

Милчин: Испратена е дрска порака „Ми се може, бре! Носете се вие заедно со УНЕСКО!

Нетпрес - 12.07.2019

УНЕСКО зборува – канта тропа. Наместо да се уриваат дивоградби, им се сечат црвени ленти. Дивоградбата на советникот од ДУИ во општина Охрид Нефи Усеини кај Чинарот од сношти е новоотворена пицерија „Луна“ со решение за уривање.

Усеини ја отвори дивоградбата во Охрид, бара новинарите да го остават на мира

24Инфо - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.

Владимир Милчин: “МИ СЕ МОЖЕ, БРЕ!”

Опсервер - 12.07.2019

Оваа фотографија е прст во окото на сите кои се бореа и се борат за право и правда. Наакана и дрска порака: МИ СЕ МОЖЕ, БРЕ! Носете се вие заедно со УНЕСКО! Партискиот пазар гази без оглед на здравиот разум и триумфира во срцето на Охрид, карши ...

Усеини од ДУИ бара новинарите да го остават на мира за дивоградбата во центарот на Охрид

Локално - 12.07.2019

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.