TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски бара од судијата да го спроведува законот кога му суди

МКД - 14.02.2018

Бараме само да го спроведете законот, искоментира Никола Груевски, надоврзувајќи се на барањата и приговорите на неговиот адвокатски тим кој денес во случајот „Траекторија“ околу еден час повторно истакнуваше забелешки и барања до судот.

Ако сакаа, обвинетите досега три пати ќе ги преслушаа бомбите за кинеските автопати, реагираше СЈО на постојаните ...

Сакам да кажам - 14.02.2018

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за предметот „Траекторија“ кај што е обвинет експремиерот Никола Груевски, кажа дека одбраната прави сè за да не може да почне судењето.

Груевски до судиите: Бараме да го спроведете законот

Press24 - 14.02.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судското рочиште за Траекторија, изјави дека бара од судијката само да го спроведе законот, пренесе МКД.МК. Откако судијата Горан Бошевски, кој ја води постапката за овој предмет, соопшти дека ги одбива ...

Судот ги одби барањата на адвокатите во „Траекторија“, тие поднесоа нови

Мета - 14.02.2018

Денешното рочиште за случајот „Траекторија“ мина главно во знакот на предлозите на адвокатите на обвинетите, поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

Адвокатот Наков до Судот: Почитувајте го законот ништо повеќе, ќе се повлечеме ако продолжите со незаконска работа

Курир - 14.02.2018

Адвокатот Наков побара Судот да го почитува законот. Тој посочи дека секој ден бил во судот и барал записник од минатото рочиште, но записник нема. -Како ќе одлучуваме и ќе пружаме правна помош без записник.

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Макфакс - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот Дончо Наков.

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Нова ТВ - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

+инфо - 14.02.2018

Адвокатите на обвинетите реагираа и на тоа што не го добиле ЦД со записникот од претходното рочиште. Пред почетокот на денешната главна расправа за случајот „Траекторија“ судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани ...

Скандалозно судење за „Траекторија“: Денешното судење започна без записник, судијата мува не го лази

Курир - 14.02.2018

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија на Судот бидејќи немаат утврден записник.

Денес рочиште за “Траекторија” во која се обвинува Груевски зошто градел автопати, кои сега новата влада ги кочи

Курир - 14.02.2018

Денес одново уште едно рочиште за случајот Траекторија кој веројатно е еден од најуникатните и најпарадоксалните судски предмети во кој поранешниот премиер Груевски се терети за градба на автопатите Штип Скопје и Кичево Охрид за измислена наводна ...

Јанакиевски, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

Вечер - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Во овој предмет обвинети се четири поранешни владини функционери, осомничени дека во 2012 и 2013 година презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за ...

Груевски, Пешевски и Јанакиески на суд: Рочиште за „Траекторија“

еМагазин - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој се обвинети поранешниот премиер, Никола Груевски, поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски, поранешниот министерот за ...

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Вечер - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот Дончо Наков.

Продолжи судењето за „Траекторија“

Канал5 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Скандал на судењето за „Траекторија“: Судењето започна без записник

Република - 14.02.2018

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија на Судот бидејќи немаат утврден записник.

Јанакиески, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

Макфакс - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Во овој предмет обвинети се четири поранешни владини функционери, осомничени дека во 2012 и 2013 година презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Локално - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Адвокатот на Груевски немал записник, бара одложување на судењето

Press24 - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Обвинителката Лиле Стефанова од СЈО рече дека би било несериозно да се ...

Во „Траекторија“ 315 „бомби“ доказен материјал

+инфо - 14.02.2018

Судењето за „Траекторија“ на 31 јануари почна од почеток бидејќи беше променет судечкиот совет. Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер ...

Рочиштето за „Траекторија“ почна без записник

Нетпрес - 14.02.2018

Скандалозно започна во средата рочиштето за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Траекторија“, кога одбраната го побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено.

Рочиште за предметот „Траекторија“: Јанакиевски, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

10без10 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, потврди дека на 23 јануари годинава ќе сведочи во СЈО за случајот „Траекторија“.

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“...

Н.Македонија - 14.02.2018

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир ...

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Sky - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот Дончо Наков.

Продолжи судењето за „Траекторија“...

Н.Македонија - 14.02.2018

Продолжи судењето за „Траекторија“ Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле ...

Јанакиевски, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

Кајгана - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, а помеѓу обвинетите се наоѓаат поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и ексминистерот Миле Јанакиески.

Груевски, Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа

Press24 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Точка - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Тоа го побара и адвокатот Дончо Наков.

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

Либертас - 14.02.2018

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

Во „Траекторија“ 315 аудио-снимки доказен материјал од прислушувани разговори

Либертас - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Јанакиевски, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

Точка - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Во овој предмет обвинети се четири поранешни владини функционери, осомничени дека во 2012 и 2013 година презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на суд

CivilMedia - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Наков до судијата за „Траекторија“: Почитувајте го законот, ништо друго не бараме

А1 On - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Тој кажа дека не може да се признесат за претходните решенија на судот ...

Рочиште за предметот на СЈО „Траекторија“

Р.С.Европа - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор за ...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

CivilMedia - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

А1 On - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Рочиште за предметот на СЈО „Траекторија“

Правдико - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор за ...

Аудио снимките ќе се користат како доказ во „Траекторија“

Локално - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Телма - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

Канал5 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Канал 77 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Судијата им објасни на Груевски и Јанакиески зошто „бомбите“ ќе се користат во судската постапка

Фокус - 14.02.2018

Судијата Горан Бошевски и на денешното судење во Кривичниот суд ги одби приговорите на одбраната која ги застапува обвинетите Никола Груевски, Миле Јанакиески и Љупчо Георгиевски, во предметот „Траекторија“, за изградбата на кинеските автопати.

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

Press24 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија”

Слободен Печат - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

Стандард - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

За сомневањата за провизија од договорите за автопатите денеска во суд Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски

МКД - 14.02.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Трааекторија". Во овој случај обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир Пешевски и Миле Јанакиески и поранешниот ...

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

ТВ21 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија”

Слободен Печат - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Стандард - 14.02.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...