TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Синоптичарите ја објавија најновата прогноза – Какво ќе биде времето?

Centar - 06.12.2023

Сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени. Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претежно сончево и ...

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 9 степени

Битола Њуз

Синотичарите излегоа со прогноза за времето

Centar

Во Битола променливо облачно, попладне со врнежи од дожд

Битола Њуз

Поради спуштање на постудена воздушна маса во текот на денот врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места ...

Телма - 06.12.2023

Облачно со повремени врнежи од дожд, a на планините од снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса во текот на денот врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Во должина на Повардарието и во источните делови ќе дува засилен ...

Со повремен дожд по котлините и снег на планините

Тера

Облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините снег – Временска прогноза за 6.12.2023

Телма

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од дожд и снег на планините

360 степени - 06.12.2023

Во Скопје нѐ очекува облачно време, претпладне проследено со врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде 3 степени, а максималната 8 Целзиусови степени Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег, особено ...

НЕ ГО ЗАБОРАВАЈТЕ ЧАДОРОТ Од петок времето ќе биде стабилно, но утрата ќе бидат студени

+инфо

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Нетпрес

ОД ВЕЧЕРВА НИ ДОАЃА СНЕГОТ – ќе врне до четврток, а еве што не очекува особено за споениот викенд, подгответе се со време!

Курир

Утре претпладне повремено дожд, на планините снег, нови врнежи ноќта кон четврток

Денешен

Утре претпладне повремено дожд, на планините снег, нови врнежи ноќта кон четврток

Lider

Облачно со дожд и снег на планините

МКД

Слободен Печат ТВ21 24Инфо Независен Курир Скопје инфо Фокус Сител

ВРНЕЖИТЕ ОД ДОЖД ЌЕ ПРЕМИНУВААТ ВО ВРНЕЖИ ОД СНЕГ: Kaкво време ќе имаме за викендот?

Фактор - 05.12.2023

Под влијание на влажен воздушен бран од југозапад, од следните часови во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен, повремено и со умерен интензитет. На планините со надморска височина од 1400 – 1500 метри надморска височина ...

НАЈНОВА МЕТЕО АНАЛИЗА: Во четврток повторно снег во Македонија на помала надморска височина!

Градина

Еве какво време најави Попоски за во четврток

Lady

СЕ СПУШТА СТУДЕН ВОЗДУХ ОД СЕВЕР: Снег и на пониските места

Вечер Прес

Претпладне облачно и магловито, попладне локален дожд, на планините снег

360 степени - 05.12.2023

Во Скопје претпладне се очекува магла и ниска облачност, а попладне и во текот на ноќта ќе има услови за повремен дожд Облачно и магловито – вакво време според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) се очекува денеска во земјава, особено во ...

УТРЕ НИ ДОАЃА СНЕГОТ – ќе врне секој ден цела недела, еве ги деталите

Курир

Облачно и магливо – ќе има дожд, а на планините снег

4NEWS

ЛИГАВО И МАГЛИВО Еве какво време нè очекува во следните 3 дена

+инфо

По котлините магла, попладне локални врнежи од дожд, на планините снег

Бизнис Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне облачно, попладне и во текот на ноќта дожд

Слободен Печат

По котлините магла, попладне локални врнежи од дожд, на планините снег

Независен

24Инфо Курир Сител Скопје инфо А1 On Фокус 24 Вести Канал5

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност – ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег

ТВ21 - 05.12.2023

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, во Скопје појава на магла

Макфакс

Претпладне појава на магла и ниска облачност – ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег

Нетпрес

Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, во Скопје појава на магла

Опсервер

Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, во Скопје појава на магла

Кајгана

Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, во Скопје појава на магла

Точка

Облачно и студено, во текот на ноќта се очекува дожд

Локално

MTM Пулс24 Centar Press24

Доаѓа снег низ цела Македонија: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Бриф - 06.12.2023

Утре времето ќе биде облачно и студено со врнежи од снег на планините, а од дожд на пониските места. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места.

Доаѓа снег низ цела Македонија: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Centar