TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џенифер Анинстон нервозно им се обрати на фановите кои не носат маска

Скопје24 - 03.07.2020

Џенифер Анистон има свој Инстаграм профил кој го креираше минатиот октомври, и уште тогаш ја покажа својата популарност кога со првиот пост ја урна мрежата, па после само неколку часа направи рекорд во бројот на следбеници.

Сите и се смеат: Наместо заштитна носи дијамантска маска

Вечер Прес - 03.07.2020

За многумина омразената богаташка и наследничка на хотелот Хилтон во лос Анџелес, заедно со момчето и пријателите се појави на вечера со маска против коронавирус која беше невозможно да не се забележи.

Логиката ѝ е слаба страна – Парис Хилтон носи дијамантска „заштитна“ маска со мрежа

Црнобело - 03.07.2020

Парис Хилтон изгледа мисли дека вирусот не поминува низ (лажни) дијаманти, па се прошета со мрежеста маска украсена со светкави додатоци, а фановите ја искритикуваа. 39-годишната Парис беше излезена на вечера во бел фустан од чипка, а изгледот таа ...

Ја измислија првата паметна маска против коронавирусот

Фактор - 03.07.2020

Јапонците не би биле Јапонци доколку не вметнат технологија во најобични работи ... Живееме во свет полн со технологија, така што сега добиваме и паметни маски против коронавирусот! Јапонската технолошка компанија Donut Robotics презеде иницијатива ...

Парис Хилтон се прошета со дијамантска маска на лицето, внимава на модата, но не и на здравјето

Макфакс - 03.07.2020

Богатата наследничка Парис Хилтон (39) секогаш внимава на својот стил и ништо не остава на случајот, па дури ни маската за лице. Таа отиде на вечера со своето момче Картер Реум и пријателите, а на лицето носеше полупроѕирна маска украсена со ...

Келнер одбил да послужи жена без маска, по што добил бакшиш од 100 000 долари?!

Канал5 - 02.07.2020

Келнер вработен во „Старбакс“ во Сан Диего (САД), кој одбил да послужи клиентка поради тоа што не носела заштитна маска, добил бакшиш од околу 100 000 долари. Келнерот го добил сневеројатниот бакжиш откако видео од оваа случка било поставено на ...

Министерството за здравсто бара итна и независна истрага од институциите за маските со лажни сертификати

IRL - 02.07.2020

Министерството за здравство бара итна, брза и независна истрага од страна на надлежните институции по текстот на ИРЛ за лажните сертификати за лична заштитна опрема, односно КН95 маски. Во меѓународното истражување ИРЛ откри дека најмалку седум ...

Министерство за здравство бара итна истрага за маските со лажни сертификати

360 степени - 02.07.2020

Министерството за здравство велат дека немаат надлежност да вршат истраги или да утврдуваат веродостојност на документи, но бараат да се спроведе итна истрага од надлежните институции во врска со маските со лажни сертификати кои завршиле низ ...

Маски со лажни сертификати за заштита од корона завршиле низ болниците во Македонија, ОЛАФ води меѓународна истрага

IRL - 02.07.2020

Најмалку седум јавни здравствени институции набавиле маски кои имале лажни и невалидини сертификати за квалитет и се под истрага на Европската канцеларија против измами ОЛАФ. Маските биле кинески, а институциите ги набавиле на тендер.

ИРЛ: Маски со лажни сертификати завршиле низ болници во Македонија

360 степени - 02.07.2020

Најмалку седум јавни здравствени институции во Македонија набавиле маски кои имале лажни и невалидини сертификати за квалитет и се под истрага на Европската канцеларија против измами ОЛАФ, објави Истражувачката репортерска мрежа (ИРЛ).

Богаташката прошета со маска со дијаманти, внимава на модата, но не и на здравјето

Попара - 02.07.2020

Парис Хилтон беше на вечера со момчето и група на пријатели, а преку лицето имаше заштитна маска со дијаманти. Богаташката Парис Хилтон секогаш внимава на својот изглед и ништо не остава на случајноста, дури ни заштитните маски.

МЗ: Бараме итна, брза и независна истрага од страна на надлежните институции за маските со лажни сертификати

Слободен Печат - 02.07.2020

Во врска со текстот објавен на порталот irl.mk под наслов „Маски со лажни сертификати за заштита од корона завршиле низ болниците во Македонија, ОЛАФ води меѓународна истрага “, Министерството за здравство информира дека не располага со информации ...

Парис Хилтон прошета со маска направена од чисти дијаманти

Локално - 02.07.2020

Богата наследничка Парис Хилтон (39) ги изненади сите со маска украсена со дијаманти, што е повеќе моден додаток отколку заштита против коронавирусот, пренесува „Телеграф“. Парис уживаше во вечерата со своето момче Картер Реум и пријателите, а со ...

Меѓународна истрага за маски со лажни сертификати од Ковид-19 кои завршиле во македонските болници

Слободен Печат - 02.07.2020

Коронавирусот ги начека неспремни здравствените институции кои имаа потреба од средства за дезинфекција и заштитна опрема за да се заштитат себе си и граѓаните. Најмалку седум јавни здравствени институции набавиле маски кои имале лажни и невалидини ...

Во неочекуван пресврт, Трамп повика на носење маски

Телма - 02.07.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, кој долго се противеше на носење покривка на лицето, во драстична промена на својата позиција, денеска изјави дека целосно го поддржува носењето маски, додавајќи дека лично тој со маска, личен на популарниот ...

ИРЛ: Маски со лажни сертификати за заштита од корона завршиле низ болниците во Македонија, ОЛАФ води меѓународна ...

Либертас - 02.07.2020

Најмалку седум јавни здравствени институции од Северна Македонија набавиле маски кои имале лажни и невалидини сертификати за квалитет и се под истрага на Европската канцеларија против измами ОЛАФ.

Температури над 30 степени, а вие со маска: Што да направите за да си олесните

Женски магазин - 02.07.2020

Носењето заштитни маски за превенција од ширењето на коронавирусот е задолжително во јавниот превоз, во кафулиња и во затворен простор. Температурите растат, а носењето заштитни маски останува наша одговорност и обврска.

Носете ги проклетите маски: Шест милиони лајкови за бесната Џенифер Анистон

Женски магазин - 02.07.2020

Една од омилените холивудски актерки и ѕвездата на серијата „Пријатели“, Џенифер Анистон, преку својот профил на Инстаграм апелираше до сите да носат заштитни маски. Сите знаеме дека КОВИД-19 не слабее низ целата планета, дека пандемијата е сè уште ...

Американските селебрити-личности ги охрабруваат луѓето да носат маска

Макфакс - 02.07.2020

Американците сè уште се поделени дали треба да носат заштитна маска за лице, претворајќи ја дилемата во политички став, а познатите личности апелираат до своите следачи на социјалните мрежи да носат маска на јавни места заради нејзината вистинска ...

Еве како точно маските за лице го спречуваат преносот на ковид-19 (ФОТО)

МКД - 02.07.2020

Без маска, капките што се создаваат при кашлањето можат да патуваат до 3,5 метри. Со маска ова растојание е сведено на само неколку сантиметри. ...

Вработен во Старбакс во Сан Диего добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

А1 On - 02.07.2020

Вработен во кафетеријата Старбакс во Сан Диего, Калифорнија, одбил да услужи жена која не сакала да носи заштитна маска. Истиот потоа, откако видео-снимката од тој настан се рашири на Фејсбук, доби речиси 100.000 долари „бакшиш” собран од ...

Фотографија од човек кој носи маска преку очите и предизвика бурни реакции

Пулс24 - 01.07.2020

На територијата на Белград обавезно е носењето маски во градскиот превоз и во сите затворени простории по одлуката на Владата на Србија, но не секој ги почитува мерките. Патник, зад кои имало деца ја носел маската преку очите.

Трамп го смени мислењето за маските: Изгледам како Осамениот ренџер

Слободен Печат - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозараени од коронавирус

Опсервер - 02.07.2020

Вашингтон, 2 јули 2020 () – Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно ...

Расте бројот на заболени и хоспитализирани во САД, Куомо со критика до Трамп за сериозноста на вирусот

Слободен Печат - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка” Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

Независен - 02.07.2020

САД – Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

24Инфо - 02.07.2020

– Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозараени од коронавирус

24Инфо - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка” Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Tрамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

Фокус - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

Вечер Прес - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

Локално - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозаразени од коронавирус

Локално - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

+инфо - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, е како ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозараени од коронавирус

Либертас - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозараени од коронавирус

Сител - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

А1 On - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозараени од коронавирус

А1 On - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Трамп се предомисли: Сите треба да носат маски

Вечер - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се противеше на тоа да го покрива лицето во јавноста, рече дека е за тоа сите да носат маски, нагласувајќи дека со нив личел како осамен ренџер.

Трамп се предомисли: Сите треба да носат маски

24Инфо - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се противеше на тоа да го покрива лицето во јавноста, рече дека е за тоа сите да носат маски, нагласувајќи дека со нив личел како осамен ренџер.

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

MakPress - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Во САД регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19

Телма - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Во САД владее загриженост заради рекордниот раст на новозараени од коронавирус

MakPress - 02.07.2020

Коронавирусот и натаму брзо се шири низ САД и заради тоа во земјата постои загриженост, соопшти „Гласот на Америка“ Во САД во вторникот беа регистрирани повеќе од 47.000 нови случаи на Ковид-19, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...

Трамп: Со маска изгледам како Осамениот ренџер

Телма - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Трамп се предомисли: Сите треба да носат маски

Точка - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се противеше на тоа да го покрива лицето во јавноста, рече дека е за тоа сите да носат маски, нагласувајќи дека со нив личел како осамен ренџер.

Трамп се предомисли: Сите треба да носат маски

MTM - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се противеше на тоа да го покрива лицето во јавноста, рече дека е за тоа сите да носат маски, нагласувајќи дека со нив личел како осамен ренџер.

(Фото) „Ставете ги проклетите маски, луѓе умираат“, се налути Анистон

Репортер - 02.07.2020

Една од омилените холивудски актерки и ѕвезди на серијата „Пријатели“, Џенифер Анистон (51), апелираше до сите преку својот Инстаграм профил да носат заштитни маски. Сите знаеме дека КОВИД-19 не слабее низ целата планета, дека пандемијата е сè уште ...

ТРАМП: Со маска изгледам како Осамениот ренџер од Дивиот Запад

Денешен - 02.07.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли оти маските се добри. Тој наведе дека носи црна маска, и покрај тоа што кога ќе ја стави, како што самиот тврди, како ...

Трамп се предомисли: Сите треба да носат маски

Centar - 02.07.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, кој се противеше на тоа да го покрива лицето во јавноста, рече дека е за тоа сите да носат маски, нагласувајќи дека со нив личел на осамен ренџер. Тој исто така рече дека маските не треба да станат ...

ИРЛ: Маски со лажни сертификати за заштита од корона низ болниците во Македонија, ОЛАФ со меѓународна истрага

Скопје инфо - 02.07.2020

Најмалку седум јавни здравствени институции набавиле маски кои имале лажни и невалидини сертификати за квалитет и се под истрага на Европската канцеларија против измами ОЛАФ. Маските биле кинески, а институциите ги набавиле на тендер.

ИРЛ: Маски со лажни сертификати завршиле низ болници во Македонија

Фокус - 02.07.2020

Пандемијата на вирусот КОВИД-19 ги начека неподготвени здравствените институции во светот, пишува Истражувачката репортерска мрежа ИРЛ . Со недоволна залиха на средства за дезинфекција и лична заштитна опрема, владите беа во паника од каде да ...