TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маричиќ од Брисел: Искуството кое го имаме во скрининг процесот е голема предност за нас

Канал5 - 23.09.2022

Искуството кое го имаме во скрининг процесот е голема предност за нас и ќе ја валоризираме. Денеска во Брисел продолжува објаснувачкиот скрининг состанок за Поглавјето 24, „Правда, слобода и безбедност“, на кој заменик претседателот на Владата и ...

Маричиќ: Ги подготвуваме институциите за целосно исполнување на европските стандарди за владеење на правото

Frontline

Маричиќ од Брисел: Искуството кое го имаме во скрининг процесот е голема предност за нас и ќе ја валоризираме

ТВ21

Маричиќ од Брисел: Искуството кое го имаме во скрининг процесот е голема предност за нас и ќе ја валоризираме

CivilMedia

Маричиќ: Искуството кое го имаме во скрининг процесот е голема предност за нас

Локално

Маричиќ од Брисел: Искуството кое го имаме во скрининг процесот е голема предност за нас и ќе ја валоризираме

4NEWS

Маричиќ од Брисел: Имаме капацитет и мотивација да ги постигнеме потребните стандарди

MakPress

Либертас Опсервер Нова ТВ 24Инфо Бриф Алсат-М Вечер Прес Press24

Маричиќ: Договорот со Фронтекс е во завршна фаза, ќе го потпишеме во октомври

ТВ21 - 22.09.2022

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, на денешниот објаснувачки скрининг состанок за поглавјето 24-Правда, слобода и безбедност, пред претставниците на Европската комисија го најави потпишувањето на Договорот ...

Маричиќ: Договорот со Фронтекс е во завршна фаза, ќе го потпишеме во октомври

4NEWS

Маричиќ: Договорот со Фронтекс е во завршна фаза, ќе го потпишеме во октомври

Канал5

Маричиќ: Договорот со Фронтекс е во завршна фаза, ќе го потпишеме во октомври

Макфакс

Маричиќ: Фронтекс договорот на македонски јазик ќе го потпишеме во октомври

Press24

ДОГОВОРОТ СО ФРОНТЕКС ЌЕ ГО ПОТПИШЕМЕ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК Маричиќ вели дека потпишувањето ќе се случи во октомври

+инфо

Маричиќ: Наскоро ќе го потпишеме Договорот со Фронтекс на македонски јазик

Локално

Бриф Опсервер Zoom Скопје инфо 360 степени MTM Точка Р.С.Европа

Маричиќ-Вархеји: Реформите продолжуваат, сите да застанат зад европската иднина на земјата

Канал5 - 22.09.2022

Во вистински и клучен момент ја потврдивме европската перспектива на Македонија. Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска во Брисел оствари работен состанок со комесарот на ЕУ за соседство и проширување ...

Маричиќ – Вархеји: Сите во Македонија да застанат зад европската иднина на земјата

Опсервер

Вархеји порача: Сите во Северна Македонија да застанат зад европската иднина на земјата

Слободен Печат

Маричиќ – Вархеји: Сите во Северна Македонија да застанат зад европската иднина на земјата

Алсат-М

Маричиќ – Вархеји: Сите во Македонија да застанат зад европската иднина на земјата

Zoom

Маричиќ на средба со Вархеј: Сите во Северна Македонија да застанат зад европската иднина

Press24

Сите во Македонија да застанат зад европската иднина, порача Вархеи

Н.Македонија

Lider Точка Нова ТВ Независен Бриф Frontline Вечер Прес Centar

Да се искористи скрининг процесот и земјава да се фокусира на реформите

Бизнис Вести - 23.09.2022

Вархеји потенцираше дека сега е најважно сите во Северна Македонија да застанат зад европската иднина на земјата и да помогнат во процесот на преговори со Европската Унија, додавајќи дека тоа е процес кој е важен за иднината на државата и процес кој ...

Да се искористи скрининг процесот и земјава да се фокусира на реформите

Опсервер

Да се искористи скрининг процесот и земјава да се фокусира на реформите

24Инфо

Да се искористи скрининг процесот и земјава да се фокусира на реформите

Сител

Да се искористи скрининг процесот и земјава да се фокусира на реформите

24 Вести

Земјава да се фокусира на реформите

Фокус

Македонија да ја искористи предноста од скринингот и да се фокусира на реформите

Н.Македонија

OhridNews Либертас MakPress CivilMedia Канал5 Бриф