TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Девојче било заглавено со часови во автомобилот на македонските државјани кои загинаа во сообраќајката во Србија

еМагазин - 11.10.2018

Седум лица загинаа, додека 27 се повредени во два стравични верижни судири кои се случија на автопатот Белград – Ниш, а причината најверојатно е густа магла која ја намали видливоста на автопатот.

„Ќерка ми остана без пола глава“ - потресна исповед на преживеан од верижниот судир

Press24 - 10.10.2018

Ужасна несреќа се случи вчера во 7 часот и 20 минути, кога дојде до верижен судир, во два правци, скоро на исто место, во исто време. Една сообраќајка се случила на патот кон Белград, а друга на околу 200 метри подалеку во смерот кон Ниш.

Хорор во Србија: Девојче од Македонија било со часови заробено во уништениот автомобил заедно со своите мртви ...

Точка - 10.10.2018

Во двете страшни несреќи кои што вчера се случија на автопатот Белград – Ниш во Србија, седум лица го загубија животот, а 27 се повредени. Според последните информации од Србија, двата тешки верижни судири се случиле на автопатот Белград – Ниш ...

Девојче во македонски автомобил со часови било заробено со мртвите роднини – исповед на сведоците од несреќата во ...

Република - 10.10.2018

Во сообраќајната несреќа каква не се памети во Србија, вчера животот го изгубија пет државјани на Србија и двајца државјани на Македонија, а очевидци на несреќата велат дека вчера околу 7.20 часот на авто патот присуствувале на потресни сцени какви ...

Лекарите не можеа да го спасат: Уште едно лице од несреќата во Србија почина денеска

Press24 - 10.10.2018

По страшната несреќа во Србија, на автопатот Белград-Ниш каква што регионот не памети, во која починаа 7 лица меѓу кои и Македонци, почина уште едно лице. Денеска 60-годишниот Н.С. им подлегна на повредите со кои се здобил вчера во несреќата, ...

СВЕДОШТВА ПО НЕСРЕЌАТА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ: Девојче од Македонија со часови заглавено во кола со мртвите роднини

Фактор - 10.10.2018

Седум луѓе загинаа, додека 27 се повредени во два страотни верижни судири кои вчера се случија на автопатот Белград-Ниш помеѓу Чуприја и Јагодина, а причината за морбидната несреќа најверојатно е густата магла, која вчера утрото ја намалила ...

Страшно видео: Висат тела, возилата смачкани - уште една трагедија во Србија по несреќата во која загинаа Македонци

Press24 - 10.10.2018

Доцна синоќа се случи уште една страотна несреќа во Србија, по онаа со двата верижни судири на патот Белград-Ниш каде загинаа многу лица меѓу кои и двајца македонски државјани. Несреќата се случи кога се судрила шлепер и застава, а загинаа 4 лица.

Видео од стравичната сообраќајка во Србија во која загинаа и двајца македонски државјани

еМагазин - 10.10.2018

Македонското Министерство за надворешни работи информираше дека добило телефонска потврда од полицијата во Јагодина, Србија, дека во вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, меѓу загинатите има и двајца македонски државјани.

Девојче во македонски автомобил со часови било заробено со мртвите роднини – исповед на сведоците од несреќата во ...

Сител - 10.10.2018

Во сообраќајната несреќа каква не се памети во Србија, вчера животот го изгубија пет државјани на Србија и двајца државјани на Македонија, а очевидци на несреќата велат дека вчера околу 7.20 часот на авто патот присуствувале на потресни сцени какви ...

Девојче од Македонија со часови заглавено во автомобил со мртви роднини во несреќата во Јагодина

Фокус - 10.10.2018

Седум луѓе загинаа, а 27 се повредени во два страотни верижни судири кои вчера се случија на автопатот Белград-Ниш помеѓу Чуприја и Јагодина. Причината за страшната несреќа најверојатно е густата магла, која вчера утрото ја намалила видливоста на ...

Морничави сведоштва по несреќата во Србија: Девојче во македонски автомобил со часови било заробено со мртвите роднини

Вечер - 10.10.2018

Седум луѓе загинаа, додека 27 се повредени во двата страотни верижни судири кои вчера се случија на автопатот Белград-Ниш помеѓу Чуприја и Јагодина. Причината за морбидната несреќа најверојатно е густата магла, која вчера утрото ја намалила ...

Девојче во македонски автомобил со часови било заробено со мртвите роднини – исповед на сведоците од несреќата во ...

Курир - 10.10.2018

Во сообраќајната несреќа каква не се памети во Србија, вчера животот го изгубија пет државјани на Србија и двајца државјани на Македонија, а очевидци на несреќата велат дека вчера околу 7.20 часот на авто патот присуствувале на потресни сцени какви ...

Девојче од Македонија со часови заглавено во автомобил со мртви роднини во несреќата во Јагодина

iPortal - 10.10.2018

Седум луѓе загинаа, а 27 се повредени во два страотни верижни судири кои вчера се случија на автопатот Белград-Ниш помеѓу Чуприја и Јагодина. Причината за страшната несреќа најверојатно е густата магла, која вчера утрото ја намалила видливоста на ...

Сведоштво: Девојче во македонски автомобил со часови било заробено со мртвите роднини

МК News - 10.10.2018

Во сообраќајната несреќа каква не се памети во Србија, вчера животот го изгубија пет државјани на Србија и двајца државјани на Македонија, а очевидци на несреќата велат дека вчера околу 7.20 часот на авто патот присуствувале на потресни сцени какви ...