TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР ќе го обезбедува чествувањето на гробот на Гоце Делчев, Ковачевски ќе ја предводи владината делегација

Слободен Печат - 24.01.2023

За одбележувањето на 4 февруари, денот на раѓањето на Гоце Делчев, Министерството за внатрешни работи (МВР) е задолжено да ги преземе сите мерки за обезбедување на настанот, согласно со препораките соопштени на вчерашната седница на Советот за ...

Гоце Делчев е светост за Македонија и никој не смее да го злоупотреби тоа

Н.Македонија

Менкиноски: Македонскиот народ е многу паметен и нема да дозволи инцидент на 4 февруари на гробот на Делчев

Lider

Нови провокации: Бугаринот Стојанов од фондацијата „Македонија“ му „стави зборови во уста“ на претседателот Пендаровски

Слободен Печат

Група граѓани од Бугарија ќе доаѓаат на 4 февруари на гробот на Гоце Делчев

Фокус

Виктор Стојанов: Во сабота на 4 февруари пред гробот на Гоце мора да бидеме илјадници Бугари

MakPress

Македонците се организираат да ги дочекаат Бугарите на гробот на Гоце Делчев, Османи вели како туристи биле добредојдени

Алфа

МКД 24Инфо Република Денешен Република PressingTV

Владата ќе ги следи препораките на Пендаровски, но не кажува дали ќе им забрани влез на европратеник и други бугарски ...

360 степени - 24.01.2023

Задолжено е Министерството за внатрешни работи да ги преземе сите мерки за обезбедување на реализацијата на настанот (одбележување на денот на раѓањето на Гоце Делчев, н.з.), согласно со препораките од Советот за безбедност, соопшти владината ...

Дали чествувањето на роденденот на Гоце Делчев станува настан од висок ризик?

Слободен Печат

Чествувањето на Делчев настан од висок ризик кој службите нема немо да го набљудуваат

Р.С.Европа

Пендаровски: Денот на раѓањето на Делчев е од висок безбедносен ризик - ќе ги преземем сите неопходни мерки

Press24

Пендаровски: Годишнината од раѓањето на Гоце Делчев ќе биде настан од висок ризик

Канал5

Косово, Украина но и најавите за присуство на Бугарски државјани за годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, теми на разговор на Советот за безбедност

MakPress

Пендаровски: Денот на раѓањето на Гоце Делчев е од висок безбедносен ризик – ќе ги преземем сите неопходни мерки

Нетпрес

еМагазин Република Локално 24Инфо Канал5 4NEWS ТВ21 еМагазин

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари

24Инфо - 23.01.2023

Најновиот развој на настаните во односите со Бугарија бил во фокусот на денешната седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, изјави по средбата шефот на државата Стево Пендаровски.

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари

Бриф

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари

Кајгана

Побарана забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари, 4 февруари ќе биде настан од висок безбедносен ризик

Пулс24

Советот за безбедност предложи забрана за влез на европратеник и бугарски политичари

Н.Македонија

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари

Zoom

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари

Курир

365 Нова ТВ МКД CivilMedia ММС Gostivarpress.mk Опсервер MakPress