TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од Стипе сите се плашат: Хрват разбива во УФЦ (ВИДЕО)

PressingTV - 18.08.2019

Хрватот Стипе Миочиќ е нова ѕвезда во УФЦ натпреварувањето. Тој го поврати трофејот победувајќи го Даниел Кормијер. Победата дојде во четвртата рунда и тоа со нокаут. Иако противникот на почетокот ја имаше доминација, Стипе се созема и дојде до ...

Миочиќ го среди Кормиер со жесток напад и се врати на УФЦ тронот (Видео)

Дерби - 18.08.2019

Стипе Миочиќ го победи Даниел Кормиер во борбата која го одбележа УФЦ 241 турнирот кој утринава се одржа во Анахејм, со што се врати на тронот во тешка категорија. Борбата која сите ја очекуваа започна со доминација на Кормиер, но Миочиќ тргна во ...

Џонс: Миочиќ е најголемиот тешкаш на сите времиња

IPON - 18.08.2019

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија му честиташе на новиот шампион на УФЦ во тешка категорија. Стипе Миочиќ со нокаут против Даниел Кормиер во четвртата рунда во Анхајм по втор пат стана шампион во тешка категорија на УФЦ.

Даниел Кормиер: Ова е тешко да се проголта, но Стипе е фантастичен првак!

IPON - 18.08.2019

Даниел Кормиер му честиташе на Стипе Миочиќ за освојувањето на титулата во тешка категорија во УФЦ. Откри дека неговата грешка била пресудена, а нешто додаде и за можното пензионирање. Откако беше поразен од Стипе Миочиќ со прекин во четвртата рунда ...

Миочиќ му се заблагодари на Кормиер: Опасен тип,му благодарам што продолжи отворено да се бори

IPON - 18.08.2019

Во својата изјава веднаш по победата против Даниел Кормиер, Стипе Миочиќ ја коментираше борбата и отпорот што му го пружи досегашниот шампион и начинот на кој тој ја заврши, но и исто такаму му се заблагодари на Кормиер што продолжи отворено да се ...

Миочиќ е шампион во УФЦ – го нокаутираше Кормие во страшна борба (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.08.2019

Стипе Миочиќ повторно го освои појасот на УФЦ-шампион во тешка категорија, кој по долго владеење го загуби минатата година од Даниел Кормие. Тој го нокаутираше досегашниот шампион во четвртата рунда, откако едвај ги преживеа првите три рунди на ...

Четворица борци си заминаа со бонуси од Калифорнија

IPON - 18.08.2019

Настанот во Калифорнија ни понуди многу емоции и спектакл што нема брзо да го заборавиме. Во главната битка, видовме дека Стипе Миочиќ е воскресна и го нокаутира Даниел Кормиер во 4 рунда, враќајќи си ја титулата во тешка категорија, а заработи ...

Хрватот Миочиќ – нов УФЦ шампион (видео)

Екипа - 18.08.2019

Хрватот Стипе Миочиќ се закити со титулата во УФЦ откако во фантастична борба во Анахајм славеше над Даниел Кормие, со технички нокаут во четвртата рунда. Искусниот Кормие беше подобар во првите три рунди, но Миочиќ блесна во четвртиот дел, најпрвин ...

Каква борба, губеше три рунди и го нокаутира шампионот во четвртата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.08.2019

Стипе Миочиќ го нокаутира Даниел Кормиер и си ја врати титулата во УФЦ шампионатот. Стипе Миочиќ е нов шампион во тешка категорија во УФЦ шампионатот, откако во фантастична борба го совлада Даниел Кормие со нокаут во четвртата рунда.

Наследникот на Крокап со спектакуларен нокаут си го врати шампионскиот појас! (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.08.2019

Хрватот Стипе Миочиќ е нов шампион во тешка категорија во УФЦ-серијата, откако ноќеска го победи Даниел Кормие со нокаут во четвртата рунда. Наследникот на легендарниот Крокап ги загуби претходните три рунди, но потоа во рингот влезе како лав по што ...

Стипе Миочиќ го нокаутираше Кормиер и го врати појасот! (ВИДЕО)

Спортски - 18.08.2019

Стипе Миочиќ е нов УФЦ шампион во тешка категорија. Миочиќ го победи Даниел Кормиер со нокаут во четвртата рунда. После три рунди борба не изгледаше добро за Миочиќ. Кормиер беше доминантен и имаше предност на судиските картички.

Миочиќ одново е шампион, го нокаутираше Кормиер по страшна борба (ВИДЕО)

SportMedia - 18.08.2019

Стипе Миочиќ по пауза од една година одново стана шампион во УФЦ во тешка категорија. До тронот дојде преку бранителот Даниел Кормиер, го нокаутираше во четвртата рунда, откако претходните три рунди ги загуби.

УФЦ: Миочиќ го стопираше Кормиер за да ја врати тешкашката круна (видео)

TopSport - 18.08.2019

Американецот со хрватско потекло Стипе Миочиќ го шокираше Даниел Кормиер во нивниот ри-меч на УФЦ 241 во Анахајм, Калифорнија за да ја вратиа титулата во тешка категорија во главното шоу на вечерта.

Миочиќ го совлада Кормиер и пак е шампион во тешка категорија (ВИДЕО)

IPON - 18.08.2019

Стипе Миочиќ (19-3, 13-3 УФЦ) по втор пат стана шампион во тешка категорија на УФЦ. Миочиќ го нокаутира Даниел Кормиер (22-2-1НЦ, 11-2 УФЦ) во четвртата рунда во реваншот на УФЦ 241 во Анахајм, откако ги загуби првите три рунди.

Миочиќ и Кормиер во реваншот влегуваат значително полесни (ВИДЕО)

IPON - 16.08.2019

Стипе Миочиќ и Даниел Кормиер го одработија официјалното мерење за реваншот на УФЦ 241, што се одржува во Анхајмм овој викенд во сабота навечер спрема недела, во македонско време. 40-годишниот ДК влегува во втората одбрана на титулата во тешка ...

УФЦ: Миочиќ го стопираше Кормиер за да ја врати тешкашката круна (видео)

Макфакс - 18.08.2019

Американецот со хрватско потекло Стипе Миочиќ го шокираше Даниел Кормиер во нивниот ри-меч на УФЦ 241 во Анахајм, Калифорнија за да ја вратиа титулата во тешка категорија во главното шоу на вечерта.