TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспектори од УЈП влегле во затворот Шутка

Фокус - 23.08.2019

Инспектори од УЈП попладнево влегле во затворот Шуто Оризари, каде треба да се сретнат со првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски. Тие треба да му го дадат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка

Сител - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

Боки 13 пренесен на неврологија, се жалел на слабост на екстремитетите

Скопје1 - 23.08.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска со придружба на Затворска Полиција бил пренесен на специјалистички преглед на неврологија. Дознаваме дека Боки 13 се жалел на слабост на левостраните екстремитети, омалаксалост.

ВИДЕО: Инспектори на УЈП му врачија налог за контрола на Меѓународен сојуз на Боки 13

А1 On - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичен суд, за да влезе во ...

Инспекторите на УЈП во „посета“ на Боки 13 во затворот Шутка

CivilMedia - 23.08.2019

Бојан Јовановски денеска од инспекторите на УЈП требал да добие известување дека ќе се врши финансика контрола во неговиот Меѓународен сојуз, пренесуваат медиумите. УЈП побарала налог од Кривичен суд, за да влезе во затворот Шуто Оризари по што ќе ...

Како Оливер дозволи Рекет да има удел и во полицијата?

Нетпрес - 23.08.2019

Летово што изминува дефинитивно го одбележува аферата „Рекет“ во која Боки Тредичи го инволвирал целокупниот партиски и државен врв на власта во најголемиот корупциски скандал во историјата на Македонија.

Боки 13 под истрага за уште едно кривично дело

365 - 23.08.2019

Покрај кривичното дело „Примање награда за противзаконито влијание“, во моментов за Бојан Јовановски алијас Боки 13 алијас Боки Тредичи, се води истрага и за уште едно кривично дело, потврдиле од Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...

Боки го пуштил во оптек милионот од Камчев? Запленетиот мебел Јанева го добила како подарок

ТВ21 - 22.08.2019

Адвокатот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, најави дека ќе поднесе жалба на одлуката на Кривичен суд за притвор на обвинителката. Стеван Павлески рече дека нејзиниот клиент е жртва на случајот „Рекет“.

Алфа истражува: Кој го штити таткото на Боки 13?

Алфа - 22.08.2019

Вознемирувачки видео и аудио снимки сведочат за насилството кое го доживеал свештеникот Виктор Стојчев во 2017тата година од страна на таткото на првоосомничениот во Рекет Боки 13, односно Миле Јовановски, но институциите и по речиси 2 ипол години ...

Плусинфо: Боки 13 ги пуштил во оптек парите што ги зел во „Рекет“ како легално стекнати

еМагазин - 22.08.2019

Од Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, кое го води случајот “Рекет“ за Плусинфо велат дека за осомничениот Бојан Јовановски (Боки 13) од кого беа одземени предмети, во моментов се води истрага и за кривично дело „Перење ...

Која е Јасна Мандиќ – соработничката на Боки 13?

А1 On - 22.08.2019

Соработничката на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, Јасна Ерцеговиќ-Мандиќ, која воедно е директорка на „1ТВ“ и еден од сопствениците на Меѓународниот сојуз, ретко се споменува во јавноста, иако нејзиното име е во тесна релација со бизнисите на ...

Зошто инспектори од УЈП влегоа во Шутка?

Фактор - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи влегле во затворот Шутка. Инспектори од УЈП попладнево влегле во затворот Шуто Оризари, каде треба да се сретнат со првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски.

Боки 13 ги пуштил во оптек парите што ги зел во „Рекет“ како легално стекнати

+инфо - 22.08.2019

Доколку обвинетиот се огласи за виновен, по правосилноста на пресудата одземените предмети со одлука на судот ќе бидат трајно одземени. Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во ...

Утре УЈП влегува во Меѓународен сојуз и 1ТВ, што сведочеле Лиле Стефанова и Зоки-Кичеец?

МКД - 22.08.2019

Управата за јавни приходи од утре ќе почне да ги проверува сметките на фирмите поврзани со Бојан Јовановски - Боки 13, а тоа се БМЈ медиа груп, невладината организација Меѓународен сојуз и 1 ТВ.

Истрагата за Рекет ќе се шири и на Меѓународниот сојуз на Боки 13, ќе бидат сослушани и високи функционери на СДСМ

Сакам да кажам - 22.08.2019

Истрагата за „Рекет“ има уште најмалку два дела, од кои едниот е за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, за уцена и изнуда на бизнисмени, и за тој дел шефицата на Обвинителствто за организиран ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка

4NEWS - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

Порталот „Лидер“ објавува: Првиот човек на „Алфите“ вмешан во „Рекет“?!

Нетпрес - 22.08.2019

Во Министерството за внатрешни работи владее сомнеж дека командантот на специјалната единица „Алфа“, Примислав Димовски е вмешан во случајот „Рекет“ – дознава „Лидер“ од високи полициски извори.

(Видео) УЈП во затворот го извести Јовановски за финансиската контрола на неговата невладина

Макфакс - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот во Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз, која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичниот суд за да влезе во ...

Алфа истражува: Зошто таткото на Боки 13 и официјален сопственик на 1 ТВ е заштитен и по 30 месеци не се гони за ...

Алфа - 21.08.2019

Седми јануари, Божиќ, 2017 година, ден кога комплетно се менува животот на еден свештеник, протојереј на МПЦ Охридска Архиепископија со име Виктор Стојчев, сопруг и татко на три деца. Скандалозната случка која се утше нема правна разрешница, а ...

Стоилковски: Зоран Заев и сите институции со месеци ја развлекуваат истрагата за „Рекет“

PressingTV - 21.08.2019

Мотивите на Костадин Костадинов за заташкување на истрагата за „Рекет“ се јасни. Се работи за страв јавноста да не дознае дали во телефонот на Боки Тредичи имало фотографии и видео материјал со компромитирачка содржина за него.Но вистинската паника ...

Мајмуне, ќе ти ја излупам колата: Кој ги штити насилниците Миле и Боки Јовановски?

Република - 21.08.2019

Како што беше најавено, Алфа го истражува случајот во кој таткото на првоосомничениот во „Рекет“, Боки 13, Миле Јовановски речиси три години е бела мечка иако на Божик 2017 година комплетно му го менува животот на протојереј на МПЦ Охридска ...

Каква е поврзаноста на Јасна Мандиќ со Боки 13 и случајот „Рекет“?

Точка - 22.08.2019

Последниов период разни лица се предмет на линч во јавниот свет, поради новиот и засега најактуелен случај „Рекет“. Па така, овој пат ве запознаваме со детали за тоа која е Јасна Мандиќ - соработничка на Бојан Јовановски, меѓу останатото директорка ...

Боки 13 ги пуштил во оптек парите што ги зел во „Рекет“ како легално стекнати

Република - 22.08.2019

Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во случајот „Рекет“ што вчера ја правеше Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција.

За РЕКЕТ ќе бидат сослушувани и високи фунционери на СДСМ

Вечер - 22.08.2019

Истрагата за „Рекет“ има уште најмалку два дела, од кои едниот е за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, за уцена и изнуда на бизнисмени, и за тој дел шефицата на Обвинителствто за организиран ...

Инспектори од УЈП влегоа во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Република - 23.08.2019

Предмалку во Шутка влегоа инспектори од УЈП кои на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација меѓународен сојуз. Според Сител телевизија, тие сеуште не се виделе со него, а утринава Јовановски ...

Првиот човек на „Алфите“ Примислав Димовски вмешан во „Рекет“?!

Магазин - 22.08.2019

Во Министерството за внатрешни работи владее сомнеж дека командантот на специјалната единица „Алфа“, Примислав Димовски е вмешан во случајот „Рекет“ – дознава „Лидер“ од високи полициски извори.

УЈП во затворот го извести Јовановски за финансиската контрола на неговата невладина

Н.Македонија - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот во Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз, која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичниот суд за да влезе во ...

Парите што ги зел во „Рекет“ Боки 13 ги пуштил во оптек како легални

Нетпрес - 22.08.2019

Завршен е пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13 во случајот „Рекет“ што го спроведе Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција.

„Рекет“ ќе фати и функционери на СДСМ, настрана од Катица Јанева

Скопје1 - 22.08.2019

Истрагата за „Рекет“ има уште најмалку два дела, од кои едниот е за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, за уцена и изнуда на бизнисмени, и за тој дел шефицата на Обвинителствто за организиран ...

Инспекторите на УЈП влегоа во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Курир - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител се уште не се виделе ...

Боки му ѕвонел кога ги земал парите: Првиот човек на „Алфите“ вмешан во „Рекет“?

Република - 22.08.2019

Во Министерството за внатрешни работи има сомнеж дека командантот на специјалната единица „Алфа“, Примислав Димовски е вмешан во случајот „Рекет“ – јавува „ Лидер “ повикувајќи се на високи полициски извори.

Боки 13 ги пуштил во оптек парите што ги зел во „Рекет“ како легално стекнати

Либертас - 22.08.2019

Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во случајот „Рекет“ што вчера ја правеше Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција.

Истрагата за Рекет ќе се шири и на Меѓународниот сојуз на Боки 13, ќе бидат сослушани и високи функционери на СДСМ

Либертас - 22.08.2019

Истрагата за „Рекет“ има уште најмалку два дела, од кои едниот е за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, за уцена и изнуда на бизнисмени, и за тој дел шефицата на Обвинителствто за организиран ...

УЈП во Шутка ќе му врачи на Боки 13 налог за финансиска контрола

+инфо - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Бојан Јовановски Боки 13 треба да му врачат налог за контрола на финансиското работење на Меѓународен сојуз, објави Сител . Налогот треба лично да го добие Бојан Јовановски за да почне проверката на ...

Боки 13 ги пуштил во оптек парите што ги зел во „Рекет“ како легално стекнати

Press24 - 22.08.2019

Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во случајот „Рекет“ што вчера ја правеше Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, пренесува „ Пулсинфо“.

За „Рекет“ ќе бидат сослушани и високи функционери на СДСМ

Република - 22.08.2019

Истрагата за „Рекет“ има уште најмалку два дела, од кои едниот е за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, за уцена и изнуда на бизнисмени, и за тој дел шефицата на Обвинителствто за организиран ...

Инспекторите на УЈП во Шутка, лично на Боки 13 треба да му врачат налог за проверката на документите во фирмите

Скопје1 - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

Боки 13 ги “испрал” парите земени од Рекет ?

Магазин - 23.08.2019

Доколку обвинетиот се огласи за виновен, по правосилноста на пресудата одземените предмети со одлука на судот ќе бидат трајно одземени. Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во ...

Инспекторите на УЈП влегоа во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Скопје инфо - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител се уште не се виделе ...

Брза помош за Боки13 - И УЈП влегоа во затворот Шутка

Press24 - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација меѓународен сојуз, пренесе Сител. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Магазин - 23.08.2019

Пред малку во затворот Шутка влегоа инспекторите од УЈП каде треба да се сретнат со првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13. Инспекторите на Боки треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација ...

Инспектори од УЈП во затворот Шутка- ќе се чешла Меѓународен сојуз

Вечер - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП попладнево го посетија првоосмничениот во случајот “ Рекет“ Бојан Јовановски за да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз.

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка го побарале Боки 13

Нетпрес - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...