TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие 2 хороскопски знака важат за најсовршениот пар! – Судено им е да бидат заедно

Нане - 14.01.2021

Според астролозите, луѓето родени во следните 2 хороскопски знака заедно ја прават најдобрата љубовна врска, од аспект на хороскопот. Тие меѓусебно се разбираат совршено и најдобро се надополнуваат, иако однадвор изгледаат како партнери со доста ...

Живеат лудо и брзо! Овие хороскопски знаци ја носат најважната одлука „за секунда“!

Lady - 14.01.2021

Некои луѓе планираат многу пред да донесат важна одлука. Овие знаци, од друга страна, ја носат важната одлука да стапат во брак „во здив“ веднаш штом ќе почувствуваат дека љубовта е вистинска … Овен Огнениот знак Овен е познат по тоа што е бестрашен.

Хороскопски знаци со лоша среќа, на нив ништо не им оди од рака

Акцент - 14.01.2021

Љубовта или деловната среќа ги избегнуваат овие знаци за коса, но тие се навикнати да живеат на тој начин. Иако се вели дека луѓето се исто толку среќни колку што решиле да бидат среќни, некои знаци воопшто не успеваат да бидат среќни и исполнети.

Дневен хороскоп за 14.01.2021: Јарци - во центарот на вниманието, Водолии - нова љубовна врска

Црнобело - 14.01.2021

Дали ѕвездите ќе ви бидат наклонети, дали конечно ќе ја пронајдете својата ...

Овие два знаци го сочинуваат најдобриот хороскопски пар

Акцент - 14.01.2021

Астролозите тврдат дека луѓето родени во знакот на рак и родените во знакот на Шкорпија ја сочинуваат најдобрата хороскопска љубовна двојка. Овие два знака се совршено разбрани и се надополнуваат едни со други, иако се чини дека се сосема различни.

СОВЕТИ ОД АСТРОЛОГ ЗА 2021 Еве што треба да стори секој знак за да привлече среќа! (ВИДЕО)

Попара - 14.01.2021

Минатата година беше тешка за многумина, затоа се надеваме дека 2021 година ќе биде исполнета со среќа и убави моменти. Прочитајте што треба да стори секој знак на Зодијакот за да привлече среќа во вашиот живот.

Лажат штом проговорат: Три хороскопски знаци кои премногу сакаат да ја извртуваат вистината

Скопје24 - 13.01.2021

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие мислат дека тоа е полесен начин, па затоа не е изненадување што тие измислуваат приказни за секоја мала работа.

Совршена љубов: Овие два знака го прават најдобриот хороскопски пар

Женски магазин - 13.01.2021

А стролозите тврдат дека луѓето родени во знакот на Р ак и родените во знакот на Шкорпија ја прават најдобрата хороскопска љ убовна двојка. Овие два лика совршено се разб ираат и се надополнуваат еден со друг, иако однадвор изгледаат дека имаат ...

Совршена љубов: Овие два знаци го прават најдобриот хороскопски пар

Екран - 13.01.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека луѓето родени во знакот на Рак и родените во знакот на Скорпија ја прават најдобрата ...

Немаат самодоверба: Овие хороскопски знаци се крајно несигурни во себе

Убавина и Здравје - 13.01.2021

Тие имаат тенденција да имаат многу малку верба во своите способности, несигурни се и сомнителни и тешко е да веруваат во себе и другите. Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба, ги знаат своите вредности и способности, некои не се премногу ...

За три хороскопски знаци 2021 ќе биде најтешка година

Скопје24 - 13.01.2021

Припадниците на овие три хороскопски знаци ќе имаат голем број ограничувања во остварувањето на своите амбиции. Позицијата на планетите ќе влијае лошо на нивното поле на комуникација, затоа се можни многубројни несогласувања.

Совршена врска - овие два хороскопски знаци се најдобар пар

Кајгана - 13.01.2021

Според астролозите, луѓето родени во хороскопскиот знак Рак и луѓето родени во знакот Скорпија се најдобриот љубовен пар. Овие два знака совршено се разбираат и се надополнуваат иако се чини дека имаат сосема различен карактер, пишува YourTango.

Месечен хороскоп за февруари 2021: Ве очекуваат само убави работи!

Убавина и Здравје - 13.01.2021

Кој ќе има храброст да ризикува, повеќекратно ќе му исплати Без разлика дали станува збор за пари, љубов или деловен успех, 2021 година им носи среќа на повеќето хороскопски знаци! Овој месец ќе го означи период на прогрес и визионерско размислување.

Хороскоп: Животна промена до први февруари за три знаци!

Мастило - 13.01.2021

ДЕВИЦА Припадниците на овој хороскопски знак конечно ќе наидат на разбирање од партнерот и ќе почувствуваат хармонија во домот. Кај некои претставници можна е и возбудлива вест за принова.

Најголемите БАКСУЗИ во Зодијакот! НИШТО не им оди од рака…

Попара - 13.01.2021

Баксузи на хороскопот! Ништо не им оди од рака! На овие знаци, љубовта или деловната среќа, за влакно им бега од раце, но тие се навикнати да живеат така. Иако се вели дека луѓето се исто толку среќни колку што решиле да бидат среќни, но на некои ...

Немаат самодоверба: Хороскопски знаци кои се несигурни во себе

Кумановски м. - 13.01.2021

Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба, кои ја знаат својата вредност и за што се способни, другите не се премногу сигурни во себе. Тие имаат мала самодоверба и одлучуваат за својата вредност врз основа на нивните искуства.

Немаат самодоверба: Хороскопски знаци кои се крајно несигурни во себе

Press24 - 13.01.2021

Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба, ги знаат своите вредности и способности, некои не се премногу сигурни во себе. Тие имаат мала самодоверба и одлучуваат за нивната вредност врз основа на нивните искуства.

Најнесмасните луѓе се раѓаат во овие 2 хороскопски знака – Едноставно ништо не им оди од рака!

Нане - 13.01.2021

Повеќето луѓе не сакаат да признаат дека можеби не се највештите на светот. Овој недостаток се чини дека е вроден кај индивидуите и поради тоа тие не можат да направат скоро ништо. Дури и наједноставните работни места понекогаш ќе завршат со ...

Месечен хороскоп за февруари 2021 година: Не чекаат само убави работи!

Попара - 13.01.2021

Без разлика дали станува збор за пари, љубов или деловен успех, годината 2021 носи среќа на повеќето хороскопски знаци! Овој месец ќе одбележи период на напредок и визионерско размислување.

Овие хороскопски парови често се распаѓаат а се идеални заедно!

Попара - 12.01.2021

Некои знаци на Зодијакот одговараат на нивниот карактер и честопати се нарекуваат идеални парови, но премногу сличности можат да бидат лоша работа, како што е случај во следните комбинации.

Што точно да очекувате во Новата година според хороскопскиот знак

Женски магазин - 12.01.2021

Хороскопот за 2021 година е полн со изненадувања за претставниците на сите хороскопски знаци. Неочекувано, ќе имаме достигнувања за кои никогаш не сме сонувале оваа година. Многу од хороскопските знаци ќе можат да го исполнат сонот што го имаат ...

Астролозите откриваат: На што да се фокусирате во 2021.година според зодијакот

iPortal - 12.01.2021

Астролозите пресметаа на што треба да се фокусира секој хороскопски знак во новата година која штотуму стартуваше. Овен Во новата година, Овенот треба да престане да се претставува како личност која е премногу силна и подготвена да ги издржи и ...

Плодна година: Еве кои хороскопски знаци ќе се збогатат во 2021

Скопје24 - 12.01.2021

2020-та година за многумина не беше добра, но, според астрологијата, 2021-ва за некои хороскопски знаци може да биде и тоа како среќна, особено на подрачјето на финансиите, пренесува „John Morgan Astrology“.

Ова се трите најинтелигентни хороскопски знаци: Дали сте вие меѓу нив?

Скопје24 - 12.01.2021

Интелигенцијата е ментална карактеристика која се однесува на способноста за учење и прилагодување на нови ситуации, разбирање и користење на апстрактни поими. Се разбира, хороскопот не ја одредува интелигенција на личноста, но бројните тестирања ...

Запознајте го најинтелигентниот знак во Зодијакот

Точка - 12.01.2021

Од својата рана возраст Близнаците ги импресионираат другите луѓе со својата духовитост и досетливост. Тие можат да бидат експерти во различни подрачја затоа што се многу љубопитни. Поради тоа Близнаците се најпаметниот знак во Зодијакот.

Екстремно несигурни: Некои хороскопски знаци целиот свој живот мислат дека не се доволно добри! Дали се пронаоѓате ...

Кумановски м. - 12.01.2021

Некои луѓе имаат самодоверба уште од рана возраст и се многу сигурни во себе, додека други се борат со тоа цел живот. Астролозите тврдат дека е под влијание на хороскопскиот знак. Според нив, ова се најнесигурните хороскопски знаци.

Астрологијата открива: Овој ден може да биде најсреќен за вас во 2021 година!

Попара - 12.01.2021

Вагите, особено во однос на љубовта, најсреќен ден во 2021 година ќе им биде 6 септември, а Лавовите на 13 јули, кога ќе имаат вистинска шанса да блеснат. Конечно, 2020 година заврши, година за многумина исполнета со неочекувани настани.

Пред нив е година на проблеми и неуспеси: Родените во овие 3 знаци нема да бидат среќни!

Попара - 12.01.2021

Поради одредена конфигурација на планетите, доаѓа една предизвикувачка година, а астролозите тврдат дека во најмала рака ќе биде турбулентно. Со своите подеми и падови, како што се движат планетите, 2021 година нема да биде плодна со некои ...