TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зад Инстаграм гламурот: Ким Кардашијан се соочува со тешки проблеми со псоријаза

Црнобело - 12.02.2019

Светот е навикнат на беспрекорните селфи-фотки на познатата старлета и нејзиното семејство, но со една објава на Инстаграм, таа ја смени целосната перцепција за проблемите со кои се соочува.

(Фото) Кожна болест ја нападна Ким Кардашијан

Репортер - 12.02.2019

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан веќе со години се бори со тешката болест псоријаза. Станува збор за кожна болест која Ким се обидува да ја сокрие со помош на разни креми и шминка. Фотографиите со кафеавите флеки по лицето и нозете Ким ги објавила ...

Фото: Има милиони но, не може да се излекува!!

Канал5 - 12.02.2019

Најпопуларната американска старлета Ким Кардашијан води жестока битка со болеста, таа се проширила низ целото тело и лице. Ким со години се бори со болеста псоријаза. Во почетокот таа успевала проблемот да го покрие со шминка, ја имала само по ...

Ким повеќе не може да ја сокрие: Псоријазата ѝ се проширила и на лицето

Точка - 12.02.2019

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест веќе со години се бори со псоријазата. На почетокот успевала да ја прикрие со шминка и имала само по нозете и рацете, но сега ѝ се проширила и на лицето и повеќе не успева вешто да ја сокрие.

Ким Кардашијан води жестока битка со болест која и се прошири по целото тело и лице (ФОТО)

Слободен Печат - 12.02.2019

Најпопуларната американска старлета Ким Кардашијан води жестока битка со болеста, таа се проширила низ целото тело и лице. Ким со години се бори со болеста псоријаза. Во почетокот таа успевала проблемот да го покрие со шминка, ја имала само по ...