TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младинците на Симиќ против Швајцарија ќе се борат за првото место во групата

Екипа - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години со трилер победата над Романија успеа да го осигура своето место во следната фаза од разигрувањето на ФИБА „Челинџерот“, а на избраниците на селекторот Тони Симиќ денеска од 16:30 часот им ...

Симиќ: Требаше многу порано да ја решиме Романија, но добро е што момците останаа „мирни“

Gol.mk - 22.07.2021

Македонските кошаркарски надежи ја забележаа и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, но поради пристапот на играта во одредени моменти му одзедоа дел од нервите на стручниот штаб. Селекторот Тони Симиќ вели дека дуелот со Романија требаше да ...

Симиќ: Порано требаше да ја „затвориме“ Романија, но момците останаа „мирни“ во моментите на одлука

Дерби - 22.07.2021

Младата македонска кошаркарска репрезентација до 20 години ја прокнижи и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, односно по Луксембург беше совладана и селекцијата на Романија. Вистинска драма донесе дуелот против Романците на кој водевме плус 18 ...

У20: Македонските кошаркари денеска против Швајцарија за прво место и полуфинале на ФИБА турнирот во Унгарија

Алфа - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 20 години попладнево од 16.30 часот се среќава со Швајцарија на ФИБА Челенџ турнирот во унгарскиот град Шопрон. Ова ќе биде директен дуел за првото место во нашата група, а воедно и за прогрес во ...

Втора победа на македонските кошаркари на ФИБА „Џеленџер“ Купот, „падна“ и Романија

Sport M - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Втора победа на македонските кошаркари на ФИБА „Џеленџер“ Купот, „падна“ и Романија

Zoom - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Симиќ: Порано требаше да ја „затвориме“ Романија, но момците останаа „мирни“ во моментите на одлука

Точка - 22.07.2021

Младата македонска кошаркарска репрезентација до 20 години ја прокнижи и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, односно по Луксембург беше совладана и селекцијата на Романија. Вистинска драма донесе дуелот против Романците на кој водевме плус 18 ...

Младинците против Швајцарија за прво место и полуфинале во Шопрон

SportMedia - 22.07.2021

Македонската младинска кошаркарска репрезентација денеска (16:30 часот) за противник ја има селекцијата на Швајцарија. По двете победи, избраниците на Тони Симиќ ќе се борат за првото место во групата и за пласман во полуфналето.

Симиќ по тесната победа над Романија: Момците останаа „мирни“ во моментите на одлука

Вечер Прес - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години ја забележа и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, откако славеа над Романија со 79:78. Но, поради пристапот на играта во одредени моменти селекторот Тони Симиќ, не беше задоволен од ...

Симиќ: Швајцарија има подобар ростер од претходните наши ривали

Либертас - 22.07.2021

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, Тони Симиќ, очекува тежок дуел попладнево со Швајцарија на „Челенџерот“ во унгарски Шопрон. Овој меч веројатно е одлучувачки за првото место во групата.

Симиќ: Швајцарија има подобар ростер од претходните наши ривали

Опсервер - 22.07.2021

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, Тони Симиќ, очекува тежок дуел попладнево со Швајцарија на „Челенџерот“ во унгарски Шопрон. Овој меч веројатно е одлучувачки за првото место во групата.

Симиќ: Швајцарија има подобар ростер од претходните наши ривали

MakPress - 22.07.2021

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, Тони Симиќ, очекува тежок дуел попладнево со Швајцарија на „Челенџерот“ во унгарски Шопрон. Овој меч веројатно е одлучувачки за првото место во групата.

Савиќевиќ погоди тројка кога беше најпотребно за драматична победа на Македонија во Шопрон (ВИДЕО)

Дерби - 21.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години ја забележа втората победа на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон. По Луксембург пред нас падна и селекцијата на Романија и тоа по една вистинска драма во која се играа дополнителни пет минути.

Два од два: Савичевиќ по шест промашувања погоди тројка за победа над Романија!

Sport 1 - 21.07.2021

Младинската репрезентација на Македонија дојде до втората победа по ред на ФИБА „Челинџерот“ во Шопрон, откако попладнево, по голема борба, ја совлада Романија (79-78) и тоа со тројката на Лука Савичевиќ на четири секунди до крајот на продолжението.

ВИДЕО: Македонија во последните секунди до втора победа на ФИБА „Челенџер“

Слободен Печат - 21.07.2021

Нашата младинска репрезентација „Под 20“ години на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон (Унгарија) стигна и до вториот триумф откако во драматичен натпревар ја совлада Романија после едно продолжение.

Баскет-драмата им припадна на Македонците – Савичевиќ со тројка ги „реши“ Романците (Фото)

Спортманија - 21.07.2021

На четири секунди до крајот на продолжението нашиот репрезентативец беше прецизен за победа од 79:78 Лука Савичевиќ имаше мирна и прецизна рака на четири секунди до крајот на продолжението против Романија и со тројка и донесе победа на Македонија од ...

Тројка на Савичевиќ за триумф на Македонија над Романија

Екипа - 21.07.2021

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 20 години стигна до трилер победа над Романија по продолженија од 78-79 во 2. коло од ФИБА челинџер турнирот кој се игра во унгарски Сопрон. „Црвено-жолтите“ може да жалат што порано не го затворија ...

Савиќевиќ погоди тројка за драматична победа на Македонија во Шопрон (ВИДЕО)

Нетпрес - 21.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години ја забележа втората победа на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон. По Луксембург пред нас падна и селекцијата на Романија и тоа по една вистинска драма во која се играа дополнителни пет минути.

Тројка на Савичевиќ за трилер триумф против Романија!

SportMedia - 21.07.2021

Македонија за кошаркари „Под 20“, денеска во Шопрон, во вториот меч од ФИБА „Челинџер“ турнирот во трилер меч ја победи Романија со 79:78.(18-13, 19-18,17-18,13-18,12-11) и тоа во продолжение од средбата и тоа со три поени на Лука Савичевиќ на ...

Симиќ: Романците се физички посилни, ќе мора да ги удвојуваме во рекетот

Дриблинг - 21.07.2021

Македонската кошаркарска селекција за играчи под 20 години со победа го започна настапот на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон. Во второто полувреме го скршивме отпорот на Луксембург, за покачување на потребната самодоверба и она што следува ...

Втор триумф на македонските кошаркари на ФИБА „Челенџер“ купот

Опсервер - 21.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Втор триумф на македонските кошаркари на ФИБА „Челенџер“ купот

Либертас - 21.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Втор триумф на македонските кошаркари на ФИБА „Челенџер“ купот

MakPress - 21.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).