TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали повеќе би сакале да гледате во екран наместо во ретровизор?

Кајгана - 14.02.2020

Lexus за првпат ја примени технологијата која користи камери наместо надворешни ретровизори пред неколку години во моделот ES во Јапонија. Камерите и дигиталните екрани што ги заменуваат традиционалните ретровизори со огледала одамна не се новост во ...

Lexus ES 300h добива дигитални ретровизори

Automedia - 14.02.2020

Камери со висока резолуција во замена за класичните ретровизори во Lexus ES 300h. Технологијата што Јапонците првпат ја применија пред две години на домашниот пазар, сега е достапна и во Европа.