TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манџукиќ се договорил со Милан

TopSport - 14.01.2021

Повеќе италијански извори тврдат дека Милан веќе ги договорил условите со Марио Манџукиќ за хрватскиот ветеран да пристигне на „Сан Сиро“ како слободен фудбалер. Манџукиќ, откако играше за Јувентус од 2015 до јануари 2020, замина во катарскиот ...

Трансфер шпекулации: Манџукиќ се враќа во Серија А?

Кајгана - 14.01.2021

Зимскиот преоден рок беше отворен на почетокот на годината и секојдневно стигнуваат нови информации и шпекулации за големи трансфери кои имаат потенцијал да ја сменат играта. Една таква гласина е дека италијанскиот гигант веќе почнал со преговори со ...

Ди Марцио: Манџукиќ може на голема врата да се врати во Серија А

Спортски - 14.01.2021

Искусниот напаѓач Марио Манџукиќ (34) ќе се врати на фудбалот после шест месеци пауза. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио доцна вчера вечер објави дека Манџукиќ е потенцијално засилување за Милан и би можеле Хрватот да го гледаме во ...

„Еуроспорт“ пренесува – Манџукиќ се сели во Милан!

TopSport - 13.01.2021

Поранешниот хрватски фудбалски репрезентатвец, Марио Манџукиќ според најновите вести е пред враќање во Италија, но не во дресот на неговиот поранешен клуб, Јувентус. Како што пренесува „Еуроспорт“, прва желба на Милан била позајмица на Лука Јовиќ од ...