TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Диетата на Софија Лорен: За 3 дена, 3 килограми помалку без глад

Скопје24 - 26.01.2021

Софија Лорен важеше за една од најубавите жени во светот и до ден денешен ја држи својата линија во форма. Оваа диета и помогна да биде секогаш во топ форма, а и денес ги следи истите правила.

10 совети од нутриционист за брзо отстранување на масните наслаги од стомакот: Лесно е и секој може да го стори тоа!

Убавина и Здравје - 26.01.2021

Во денешно време, многу се зборува за диети и намалување на маснотиите во исхраната, дури и во толкава мерка што многу луѓе сметаат дека мастите треба целосно да се избегнуваат, бидејќи тие се лоши за нас, што секако не е правилно размислување.

Диетата на Софија Лорен: За 3 дена, 3 килограми помалку без глад

iPortal - 26.01.2021

Софија Лорен важеше за една од најубавите жени во светот и до ден денешен ја држи својата линија во форма. Оваа диета и помогна да биде секогаш во топ форма, а и денес ги следи истите правила.

Внимавајте! Ова се знаци дека сте одбрале погрешна диета!

Попара - 25.01.2021

Со цел да спречиме губење време со несоодветна диета, ви донесуваме список на знаци што можете да ги користите за да утврдите дали одредена диета ви одговара или не. Чувство на глад Еден од јасните знаци на несоодветна диета е чувството на глад.

Популарни диети кои можат да ви помогнат да ги изгубите вишокот килограми

Попара - 25.01.2021

Постојат сто диети кои ветуваат ефективни резултати. Додека некои го ограничуваат внесувањето калории, други имаат за цел да го намалат внесот на јаглени хидрати или маснотии. Изборот на диета може да биде доста тежок ако немате знаење за нив.