TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ‘NO TIME TO DIE’ -СЛУШНЕТЕ ЈА ПЕСНАТА ЗА НОВИОТ ФИЛМ НА ЏЕМС БОНД: Били Ејлиш ги урива сите рекорди!

Екран - 14.02.2020

После освоените дури пет Греми на годинашните престижни награди, рушење на историскиот рекорд и спектакуларен настап на Наградите на Академијата, Били Ејлиш има уште една причина да слави.

Били Ајлиш одговара прашања од вештачка интелигенција

Црнобело - 14.02.2020

18-годишната Били Ајлиш доминираше на Греми наградите, а сега стигна и до насловна страница на Vogue. За таа цел, младата пејачка сними и кратко несекојдневно интервју. Наместо со новинар, Били разговара со вештачка интелигенција.

Вредна за Оскар: Критичарите одушевени од песната на Били Ајлиш за Џејмс Бонд

Кајгана - 14.02.2020

Последниот филм за Џејмс Бонд во кој ќе игра Даниел Крег ја доби насловната песна „No Time To Die“ во изведба на тинејџерската сензација Били Ајлиш. Мрачната атмосфера и злокобниот текст на песната алудираат на лаги и разочарување, а меланхоличниот ...

Били Ајлиш сними мрачна балада за новиот филм за Џејмс Бонд (аудио)

Сакам да кажам - 14.02.2020

Музичката тема од новиот филм за Џејмс Бонд беше објавена на полноќ, два месеца пред неговата премиера. „Нема време за умирање“, што ја пее Били Ајлиш, е драматична, мрачна балада која зборува за лаги и измама.

Били Ајлиш вели „Нема време за умирање“: Ова е нејзината песна за новиот Бонд (ВИДЕО)

Локално - 14.02.2020

Били Ајлиш е најмладиот музичар кој некогаш компонирал и испеал песна за познатата франшиза. Песната го носи истиот наслов како и претстојниот филм, „Нема време за умирање“ (No Time to Die).

ВИДЕО: Слушнете ја целата насловна песна за најновиот „Џејмс Бонд“

Курир - 14.02.2020

Били Ајлиш е автор и изведувач на нумерата која го следи новиот филм за Џејмс Бонд. Таа е најмладиот изведувач кој некогаш снимил песна за најпознатиот светски таен агент. Песната за „No Time to Die“ ја напишала со постариот брат Финес.

(Видео) Били Ајлиш ја промовираше песната од новиот филм за Џејмс Бонд

Репортер - 14.02.2020

„Нема време за умирање“ е песната од новиот филм за Џејмс Бонд што ја пее Били Ајлиш. Песната беше објавена на полноќ, два месеца пред премиерата на филмот. Песната е драматична, мрачна балада која зборува за лаги и измама.

Били Ајлиш со јасна порака во песната за најновиот филм за Џејмс Бонд: Нема време за умирање! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Тинејџерката сензација, Били Ајлиш, стана најмладата пејачка која пее насловна песна за некој филм од франшизата за тајниот агент Џејмс Бонд 007. Станува збор за песната „No time to die“, која веќе доби позитивни критики од јавноста.

(ВИДЕО) Слушнете ја песната за новиот Бонд на Били Ајлиш

iPortal - 14.02.2020

Били Ајлиш е најмладиот музичар кој некогаш компонирал и испеал песна за познатата франшиза. Песната го носи истиот наслов како и претстојниот филм, „Нема време за умирање“ (No Time to Die).

Објавена целосната верзија на насловната песна од новиот филм за Џејмс Бонд

Таратур - 14.02.2020

Били Ајлиш авторски и изведувачки ја потпишува насловната песна од новото продолжение на франшизата за тајниот агент 007. Едновремено, таа е најмладиот изведувач кој некогаш снимил песна за Џејмс Бонд.