TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Севилја лесно против Леганес кој „со една нога“ е во Сегунда (видео)

TopSport - 30.06.2020

Екипата на Севилја вечерва славеше лесна и убедлива победа на гостувањето кај претпоследната екипа во Ла лига, Леганес. Резултатот по 90 минути беше 3-0 за екипата од Андалузија. Мечот се чини беше решен за само 12 минути.

ВИДЕО: Торес за едно полувреме го сруши Леганес и донесе важни бодови за Севиља

Gol.mk - 30.06.2020

Фудбалерите на Севиља лесно се справија со Леганес и на гости славеа триумф од 0-3 (0-2), во натпреварот од 33. коло на шпанската Примера . Избраниците на Санц преку двата гола на Оливер Торес во првиот и Ел Хадади во вториот дел и по ова коло ќе ...

ВИДЕО: Доминантна и важна победа за пласманот на Севиља во ЛШ

Дриблинг - 30.06.2020

Фудбалерите на Севиља се изборија за 15 победа оваа сезона во Ла Лига и со тоа се зацврстија на четвртото место на табелата откако славеа на гостивањето кај Леганес со 3:0. Головите за победникот ги постигнаа Торес во 23 и во 35 минута и Мунир Ел ...

Торес со два гола ѝ обезбеди убедлива победа на Севилја (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Севилја победи со 3-0 против Леганес во 33. коло од шпанската Ла Лига и успеа да се приближи до третата позиција на табелата. Оливер Торес со два гола во првото полувреме ѝ донесе предност на Севилја од 2-0, по што триумфот на екипата од Андалузија ...

ВАР во Ла Лига е веќе смешен: За ваков пенал не е потребен коментар (ВИДЕО)

Спортски - 30.06.2020

Во Шпанија ВАР по рестарот на сезоната како да не постои, сведоци сме на низа очигледни грешки. Една таква видовме и денес. Мајорка убедливо ја победи Селта, меѓутоа првиот гол домаќините го постигнаа од навистина смешен пенал.

Вистински срам во Шпанија: Соиграч на Трајковски се сопна од дух, Мајорка доби пенал! (Видео)

Дерби - 30.06.2020

Атлетико Мадрид во саботата вечерта доби смешен пенал со кој избраниците на Чоло Симеоне добија помош од главниот судија и одговорните лица во ВАР собата , но она што се случи денеска на Палма де Мајорка беше уште поскандалозно.

ВИДЕО: Мајорка ја декласираше Селта, Трајковски доби 10 минути во завршницата

Дриблинг - 30.06.2020

Сосема неочекувано, Селта Виго беше декласирана на гостувањето кај Мајорка со 5:1 по ремито со Барселона во минатото коло во Ла Лига. Мајорка одлигра перфектно, головите ги постигнаа Будмир, Чуњо, Позо и Севиља.

Пред 3 дена ја сопре Барса, вечерва доби „петарда“ од Мајорка

TopSport - 30.06.2020

Чуден тек добива шпанската Ла лига. Пред само неколку дена, екипата на Селта Виго имаше стопроцентна шанса во 94 минута да ја порази на својот стадион големата Барселона, но Нолито се сплетка и Барса е радосна што освои барем бод во Виго, мечот ...

Трајковски и соиграчите го фатија последниот воз во битка за опстанок – Будимир ја разбуди Мајорка, настрада Селта

Спортманија - 30.06.2020

Александар Трајковски играше десеттина минути, но мечот веќе беше решен во корист на домаќинот, кој победи убедливо со 5:1 Првиот стрелец на Мајорка, Анте Будимир беше расположен за игра и голови, постигна два против Селта и го предводеше својот тим ...

Голема победа за Мајорка која носи надеж за опстанок, десетина минути за Трајковски (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.06.2020

Мајорка со фантастични 5-1 ја совлада Селта и освои три големи бода во борбата за опстанок, Александар Трајковски во игра влезе во финишот од мечот. Селта одигра нерешено против Барселона во претходното коло, но со Мајорка која е во опасната зона ...

ВИДЕО: Мајорка до врв ја наполни мрежата на Селта и ги задржа шансите за опстанок во Примера

Gol.mk - 30.06.2020

Фудбалерите на Мајорка ја запишаа една од најважните победи оваа сезона, затоа што во дербито на дното беа поуспешни од конкурентот за опстанок во Примера , Селта Виго , со резултат од 5-1 (3-0).

Мајорка потсети дека не се откажала од елитата, Трајковски одигра 10-тина минути (ВИДЕО)

SportMedia - 30.06.2020

Мајорка на нашиот Александар Трајковски го фати последниот воз во битката за опстанок во Ла Лига, откако денеска пред своите навивачи обезбеди висока победа над Селта со 5:1. Трајковски и на денешниот меч почна од клупата за резерви и доби шанса во ...

Мајорка со „петарда“ го урна ривалот за опстанок во Ла Лига

Sport 1 - 30.06.2020

Мајорка славеше со убедливи 5-1 против најблискиот ривал во борбата за опстанок, Селта во мечот од 33. коло во шпанската Ла Лига, а македонскиот репрезентативец Александар Трајковски заигра од 83. минута.

Чудна одлука за пенал: Немаше никаков контакт, а судијата покажа на белата точка (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Многу чуден пенал доби екипата на Мајорка во првото полувреме против Селта виго, а ниту ВАР-системот не помогна да се реши ситуацијата. Домаќините на стартот на првите 45 минути добија пенал, но останува нејасна одлуката зошто е тоа така бидејќи ...

Коментаторите се смееја: Полоша одлука за пенал никогаш не е видена (ВИДЕО)

Sport M - 30.06.2020

Не знаеме што прават судиите во Шпанија, но тие дефинитивно не ја завршуваат својата работа (добро). И покрај ВАР во шпанската Ла Лига, има голем број на судиски грешки, што беше случај и на натпреварот Мајорка – Селта.

ВИДЕО: Нов скандал во Шпанија, Мајорка доби пенал без никаков контакт

Gol.mk - 30.06.2020

Судиските одлуки во Шпанија често се оспорени од фановите, а очигледно со право се коментира околу селективното користење на ВАР системот. Откако вчера на средбата меѓу Хетафе и Реал Сосиедад имаше барем по една грешка на двете страни, вечерва ...

ФОТО: Формата на тренинг не му донесе првотимски статус на Трајковски

Дриблинг - 30.06.2020

Александар Трајковски и покрај тоа што е меѓу најдобрите индивидуалци на последните неколку тренинзи на Мајорка, сепак не е дел од почетниот состав за денешниот натпревар од Селта Виго. Морено одлучи дека Трајковски сеуште не е подготвен за да ...

За што служи ВАР во Ла Лига!? Колку е регуларен натпреварот Гетафе – Сосиедад? (ВИДЕО)

Спортски - 30.06.2020

Од кога се врати Ла Лига после прекинот поради коронавирусот сведоци сме на голем број спорни одлуки. Овој пат не се во прашање Реал Мадрид или Барселона, туку натпреварот помеѓу Гетафе и Реал Сосиедад.

Регуларна ли е Примера? Шпанија бруи за ВАР-резилот на Хетафе - Сосиедад (ВИДЕО)

Gol.mk - 30.06.2020

Бројот на спорни моменти во шпанска Примера од ден на ден расте, а довербата во технологијата полека исчезнува. Дури и примерот не е евидентен на натпреварите на големите Реал и Барса, на кои најчесто им се помага, занемарувајќи ги правилата, ...

Хетафе го доби дербито за Лига Европа

Сител - 30.06.2020

Во Мадрид, домашниот тим Гетафе и Реал Сосиедад се сретнаа во последниот натпревар од 32-то коло од Ла Лига, а нивниот дуел беше важен, колку што се однесува до местото кое води кон Европа.

ФОТО: Трајковски и Мајорка ја пречекуваат Селта, познато е дали македонскиот репрезентативец е во почетниот состав

Дриблинг - 30.06.2020

Мајорка ја продолжува борбата за опстанок, секој натпревар на екипата на нашиот Александар Трајковски е квалфикациски во борбата з аопстанок, сега против Селта, вечерва од 19-30 часот. Трајковски одигра одлично против Атлетик Билба во поразот од ...

Мајорка пет пати ја тресеше мрежата на Селта, Трајковски влезе во финишот од мечот (ВИДЕО)

МКД - 30.06.2020

Мајорка со фантастични 5-1 ја совлада Селта и освои три големи бода во борбата за опстанок, Александар Трајковски во игра влезе во финишот од мечот. Селта одигра нерешено против Барселона во претходното коло, но со Мајорка која е во опасната зона ...

Пред 3 дена ја сопре Барса, вечерва доби „петарда“ од Мајорка

Макфакс - 30.06.2020

Чуден тек добива шпанската Ла лига. Пред само неколку дена, екипата на Селта Виго имаше стопроцентна шанса во 94 минута да ја порази на својот стадион големата Барселона, но Нолито се сплетка и Барса е радосна што освои барем бод во Виго, мечот ...

Хетафе конечно победи и се приклучи во борбата за топ-4 во Ла Лига (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Хетафе славеше на домашен терен против Реал Сосиедад со 2-1 и така ја прекина лошата серија од пет меча без победа, со што остана во игра за пласман меѓу најдобрите четири во Ла Лига. Мата од пенал донесе водство за Хетафе, по што Реал Сосиедад во ...

ВИДЕО: Хаиме Мата го сруши Сосиедад за прва радост на Хетафе по три месеци

Gol.mk - 29.06.2020

Екипата која беше хит во Примера во текот на целата сезона, Хетафе од Мадрид конечно ја забележа првата победа по рестартот на натпреварите за бодови на Пиринеите. Екипата на Хорхе Бордалас го совлада Реал Сосиедад со 2-1 (1-0) во последниот дуел од ...