TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве на кого Тозовац остави куќа и два стана во неговиот тестамент

Пулс24 - 08.04.2021

Предраг Живковиќ Тозовац наводно напишал тестамент еден месец пред смртта во кој остави сè на својата сопруга Емилија. Тие исто така склучија граѓански брак пред неколку месеци. – На почетокот на годината и рече на жената дека се поставува прашањето ...

Тозовац целиот свој имот и го остави на сопругата – Се венчаа пред една година за да мо

Убавина и Здравје - 08.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 години како последици од коронавирусот. Наводно Тозовац пред еден месец го напишал својот тестамен во кој се оставил на својата сопруга Емилија.

Лекарите му ги пуштале неговите песни: Вака изгледале последните моменти на Тозовац во болница

Убавина и Здравје - 08.04.2021

Легендарниот фолкер Предраг Живковиќ Тозовац почина на 86-годишна возраст по неколку недели борба со вирусот корона. Според извор од оваа клиника, легендарниот пејач бил интубиран и потоа се освестил.

Еве на кого Тозовац остави куќа и два стана во неговиот тестамент

Курир - 08.04.2021

Предраг Живковиќ Тозовац наводно напишал тестамент еден месец пред смртта во кој остави сè на својата сопруга Емилија. Тие исто така склучија граѓански брак пред неколку месеци. – На почетокот на годината и рече на жената дека се поставува прашањето ...

Еве на кого Тозовац остави куќа и два стана во неговиот тестамент

Вистина.мк - 08.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 години како последици од коронавирусот. Наводно Тозовац пред еден месец го напишал својот тестамен во кој се оставил на својата сопруга Емилија.

Лекарите му ги пуштале неговите песни: Вака изгледале последните моменти на Тозовац во болница

Вистина.мк - 08.04.2021

Легендарниот фолкер Предраг Живковиќ Тозовац почина на 86-годишна возраст по неколку недели борба со вирусот корона. Пејачот беше отпуштен од КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во петокот, а потоа во неделата беше итно примен на Воено-медицинската академија ...

Остави куќа и два стана – Тозовац еден месец пред смртта го напишал тестаментот

ММС - 07.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац месец дена пред смртта напишал тестамент. Се што има, наводно и препишал на сопругата Емилија, пишува Информер. Тозовац инсистирал да склопи граѓански бран, а после тоа и официјално неа да и го остави својот имот.

Затоа и се ожени на стари години: Тозовац составил тестамент, се им ставил на сопругата и на нејзината ќерка

Република - 07.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац еден месец пред смртта напишал тестамент. Се што има, наводно ѝ препишал на сопругата Емилија, пишува Информер. Тозовац инсистирал да склопи граѓански брак, а после тоа и официјално да ѝ го остави својот имот.

Неда Украден скршена од смртта на Тозовац: „Ми беше како брат, како татко кој го немам!“

Убавина и Здравје - 07.04.2021

Пејачката Неда Украден се вклучи во емисијата „Искра на денот“ на телевизијата „Курир“ , каде зборуваше за покојниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац. Инаку, Тозовац ќе биде погребан во петок во Алеата на заслужни граѓани во ...