TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исповед на продавачката која нокаутираше полицајка во Белград: „Морав да ја удрам, хранам 9 усти“

Press24 - 15.01.2020

Не сакав проблеми, сакав да се тргнам, но ете, се случи. Полицајката ме бркаше, а сето тоа го гледаше моето болно дете. Ја удрив, не можев повеќе да трпам, рекла продавачката од пазарот во Белград за Курир.рс веднаш по излегувањето од притвор.

„МОЈАТА МАЈКА Е ХЕРОЈ ЗА ПРАВДА“: Се огласи синот на продавачката која нападна полицајка

Фактор - 15.01.2020

Едисон, синот на Садија Д. (37), која нокаутираше полицајка , откако беше фатена во нелегална продажба, и даде поддршка на мајка си на неговиот Фејсбук профил. Тој објави фотографија од жена опкружена со три деца.

„ХРАНАМ ДЕВЕТ УСТИ, МРАК МИ ПАДНА НА ОЧИ“-Исповед на продавачката која нападна полицајка

Фактор - 15.01.2020

Садија вели дека е на пазарот веќе 19 години, но никогаш не доживеала таква непријатност. - Од продажбата на пазарот, хранам девет усти, го издржувам целото семејство. Полицајката се постави како да сум најголемиот криминалец, па не убив некого да ...

Жената што ја нокаутираше полицајката ја пуштија дома и веднаш ја испрати следнава порака

Бизнис Вести - 15.01.2020

Садија Д. (37), продавачката која во неделата ја нокаутираше полицајката Алис М на пазарот во Видиковац, по два дена во притвор, пуштена вчера попладне! – Дома сум благодарение на мојот народ од Србија и Европа кои ме поддржаа – кратко изјави Садиа ...

Жената која ја нокаутира полицајката излезе од притвор: Еве што и порача на СРБИЈА

Магазин - 14.01.2020

Садија Д. (37), која во неделата ја нокаутираше полицајката на пазарот во Видиковац, денеска беше пуштена на слобода после два дена поминати во притвор. Непосредно после инцидентот кај Видиковац, кога комунална полицајка со полесни повреди заврши во ...

Продавачката која нокаутираше полицајка во Србија и од порано и била позната на јавноста (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.01.2020

Но, жената која многу личи на неа, а како што јавуваат српските медиуми веројатно и станува збор за Садија, и пред овој настан се нашла пред камерите. Садија Дурмиси се најде во центарот на вниманието кај српската, но и кај балканската јавност, ...

(ВИДЕО) Садија Дурмиси е продавачката која нокаутираше комунална полицајка во Белград

24Инфо - 14.01.2020

Продавачката која нападнала комунална полицајка на пазар во Видиковац, во Белград, е Садија Дурмиси. На нападот му претходела караница меѓу две продавачки на пазарот, рекол за српски Курир очевидец на немилиот настан.

Жената што го нокаутираше комуналниот полицаец се уште е во притвор – Еве колку години затворска казна може да добие!

Бизнис Вести - 14.01.2020

Садија Д. (37), која ја нокаутираше комуналната полицајка Алис М. на пазарот Видиковац, сè уште е во притвор, јавува „Блиц“, а треба да биде изведена утре пред обвинителот во Вишото обвинителство во Белград.

Пазарџиката што нокаутираше полицајка веќе била позната во јавноста

Република - 14.01.2020

На пазарџиката, која со тупаница се пресмета со комуналната полицајка, која се обидела да ја отстрани од пазарот, не ѝ е првпат да се најде во центарот на вниманието на јавноста. За потсетување, Садија Дурмиси пред некој ден нокаутираше полицајка.

Продавачката која нокаутираше полицајка во Белград: „Ми падна мрак на очите и ја удрив“

Скопје1 - 15.01.2020

37-годишната Садира Дурмиси се најде во центарот на вниманието откако нокаутира полицајка на пазарот во Белград. Таа по излегувањето од притвор вели дека не сакала проблеми, туку да се тргни, но ете, се случил инцидент.

Дурмиси: „Пукнав“ оти не издржав полицајката да ме малтретира пред моето дете

24Инфо - 15.01.2020

Не сакав проблеми, сакав да се тргнам, но ете, се случи – изјавила Садија Дурмиси која по два дена поминати во притвор е пуштена од полициската станица поради удирањето на службено лице на пазар во Белград.