TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден од најмоќните медиумски тајкуни се разведува од сопругата на 91-годишна возраст

Точка - 23.06.2022

Медиумскиот тајкун и милијардер Руперт Мурдок се разведува од својата сопруга Џери Хол по 6 години брак, пренесува „New York Times“. Ова е воедно најкраткиот брак и 4-ти развод за 91-годишниот Австралијанец чие богатство се проценува на 17,7 ...

Милијардерот Руперт Мардок (91) се разведува од екс-манекенката и поранешна жена на Мик Џегер -Џери Хол (65)

Еспресо - 23.06.2022

Доколку веста биде потврдена, тоа би бил четврти развод за Мардок. Мардок и Хол се во брак од 2016 година и за време на бракот Руперт се нарекуваше себеси „најсреќниот човек на светот“. Руперт Мардок се разведува од Џери Хол: бракот на 91-годишниот ...

На 91 година, американски милијардер се разведува од поранешната жена на Мик Џегер

Канал5 - 22.06.2022

Медиумскиот магнат Руперт Мардок и неговата сопруга, инаку актерка и поранешен модел, Џери Хол, се разведуваат по шест години брак, пишува Њујорк Тајмс. Тие се венчале во 2016 година, две години откако Мардок се разведе од бизнисменката Венди Денг.

Се разведуваат Руперт Мардок и Џери Хол

Нетпрес - 22.06.2022

Се разведуваат медиумскиот могул Руперт Мардок и актерката Џери Хол, извести во средата весникот The New York Times повикувајќи се на два извора блиска на двојката. Мардок и Хол се венчаа на церемонија во центарот на Лондон во март2016 година.

Се омажила за богаташ, па престанала да се дотерува: Кога имаш сопруг од 91 година, животот ти изгледа ВАКА!

Убавина и Здравје - 22.06.2022

Џери Хол го направила невозможното: му нашла замена на Мик Џегер! Таа замена е во форма на бруталниот богат Руперт Мурдок. Тој можеби е 25 години постар од неа, но… Поранешната манекенка и актерка Џери Хол привлекувала внимание со својот стил на ...

Се разведуваат магнатот Руперт Мардок(92) и манекенката Џери Хол(66)

ММС - 23.06.2022

Медиумскиот магнат Руперт Мардок и неговата сопруга, актерката и поранешна манекенка Џери Хол, се разведуваат по шест години брак, пишува „Њујорк тајмс“. Тие се венчаа во 2016 година, две години откако Мардок се разведе од бизнисменката Венди Денг.

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и Џери Хол се разделуваат

Слободен Печат - 23.06.2022

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и неговата сопруга, инаку актерка и поранешен модел, Џери Хол , се разведуваат по шест години брак, пишува „ Њујорк Тајмс “. Тие се венчаа во 2016 година, две години откако Мардок се разведе од претприемачката Венди ...