TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На „Танцфест 2018“ вечерва танцовата претстава Д.О.Л

А1 On - 17.04.2018

На Големата сцена на Велешкиот театар вечерва со почеток во 20 часот ќе биде изведена танцовата претстава „Д.О.Л“ на Скопје танцов театар во кореографија на Адријана Данчевска. Како што појасни за МИА,Рисима Рисимкин раководител на Танцфест, станува ...

На „Танцфест 2018“ вечерва танцовата претстава Д.О.Л

Независен - 17.04.2018

На Големата сцена на Велешкиот театар вечерва со почеток во 20 часот ќе биде изведена танцовата претстава „Д.О.Л“ на Скопје танцов театар во кореографија на Адријана Данчевска. Како што појасни за МИА,Рисима Рисимкин раководител на Танцфест, станува ...

Танц Фест продолжува во Велес

Радио МОФ - 16.04.2018

Фестивалот Танц Фест ја продолжува програмата во Велес. Вечерва во 20 часот на малата сцена на Народниот театар во Велес, ќе се изведе најновата премиера на Скопје танцовиот театар под наслов „Егсистирање“.

„Танцфест“ по четвртти пат во Велес

А1 On - 16.04.2018

Интернационалниот фестивал „Танцфест“ 2018 и годинава со танцови претстави на сцената на Народниот театар „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес. Како што информираат од велешкиот театар, вечер со почеток во 20 часот на Малата сцена на театарот премиерно ќе ...

„Танцфест“ по четвртти пат во Велес

+инфо - 16.04.2018

Интернационалниот фестивал „Танцфест“ 2018 и годинава со танцови претстави на сцената на Народниот театар „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес. Како што информираат од велешкиот театар, вечер со почеток во 20 часот на Малата сцена на театарот премиерно ќе ...

„Танцфест“ по четвртти пат во Велес

ТВ21 - 16.04.2018

Интернационалниот фестивал „Танцфест“ 2018 и годинава со танцови претстави на сцената на Народниот театар „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес. Како што информираат од велешкиот театар, вечер со почеток во 20 часот на Малата сцена на театарот премиерно ќе ...