TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викенд хороскоп: Доаѓаат изненадувања за Близнаците и Лавовите

Скопје инфо - 30.10.2020

Прочитајте што ни носи хороскопот овој викенд. Овен Овој викенд може да донесе крај на важен професионален однос во вашиот живот. Потрудете се да не се грижите или пак да се доведете во ситуација да се нервирате за нешто што не можете да го смените.

Од недела овие хороскопски знаци може да очекуваат голем прилив на пари

Скопје24 - 30.10.2020

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблемите со парите за нив ќе станат минато. Бик Претставниците на овој хороскопски знак ќе добијат добра понуда, која нема да ја ...

Размислувате за врска на далечина? Избегнувајте ги овие 3 хороскопски знаци

Точка - 30.10.2020

Многу парови, поради моменталната ситуација во светот, се принудени својата врска да ја одржуваат на далечина. Меѓутоа, за некои хороскопски знаци ова не е идеално решение, а еве кои се тие: Близнаци Близнаците се лош избор за врска на далечина ...

Тие се грижат за сите: Најемпатичните хороскопски знаци

Вечер Прес - 30.10.2020

Повеќето од нас, главно несвесно, се обземени од емоциите на оние околу нас. Говорот на телото, изразот на лицето и промената на тонот се суптилни начини на кои луѓето се предупредуваат едни на други за своите вистински чувства, без разлика дали ...

Кинески љубовен хороскоп: Што да очекувате периодов?

iPortal - 30.10.2020

Стаорец (родени во 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008) Вие сте страсни, внимателни и отворено ги покажувате вашите чувства. На почетокот од врската сте секогаш полетни, но доколку осетите дека љубовта не ви е возвратена со иста мерка, ...

Брутални вистини за секој хороскопски знак

Кајгана - 30.10.2020

Вистината за секој хороскопски знак. Сите љубители на астрологијата го обожаваат оној дел кога читаат за позитивните работи за нивниот хороскопски знак, но астрологијата е многу повеќе од тоа.

Најголемите предавници на Зодијакот: Ќе ви забодат нож во грб, кога најмалку се надевате!

Локално - 30.10.2020

Претежно ги издаваат пријателите за лична корист Откривањето дека лицето што го сметавте за пријател не само што се „олади“ кон вас, туку и се однесуваше на начин што прави да се чувствувате изневерено и навредено, е многу непријатна работа.

3 хороскопски знаци што најтешко ја издржуваат самоизолацијата

Кафе пауза - 30.10.2020

Епидемијата на коронавирусот предизвика криза со која се соочува целиот свет и целосно го смени нашето секојдневие. Самоизолацијата има големо влијание врз животот на луѓето, а на некои не им е тешко да се дистанцираат од другите луѓе, додека на ...

Луѓето родени во овие 2 хороскопски знака се создадени да бидат лидери!

Нане - 30.10.2020

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се секогаш подготвени да преземат иницијатива, да прават планови и да ризикуваат доколку е потребно за да успеат. Тие се вистинска мотивација за многумина затоа што ги применуваат своите зборови во пракса и не ...

Дневен хороскоп за 30.10.2020: Лавови – совршени љубовни состаноци, Девици – интелектуално возбудлив партнер

Црнобело - 30.10.2020

Некои ќе имаат чест и задоволство да запознаат личност што ги возбудува на интелектуално ниво, други повторно ќе се сомневаат во верноста на партнерот... Кликнете на вашиот хороскопски ...

ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК, 30 ОКТОМВРИ: Лавовите полни со себе, стрелецот на работ на промена што завршува една фаза од животот

Lady - 30.10.2020

Овен Преземете акција и искористете ја својата вродена дипломатија. Само вие можете да го решите заплетувањето што одеднаш се создаде во вашето работно опкружување. Бидете решени затоа што тоа е единствениот начин да ги постигнете своите цели, и тие ...

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат - 29.10.2020

Понекогаш се користат мали дози на љубомора за да се предизвика партнерот, но тоа е опасна игра со овие четири хороскопски знаци. Откриваме на кого најмногу влијае љубомората, но исто така и како можат да ја користите во своја полза ако сте едне од ...

Никогаш не можете да се потпрете на него: Ова е најнеодговорниот хороскопски знак

Скопје24 - 29.10.2020

Неодговорноста е една од оние карактеристики кои никој не ги сака, меѓутоа, постојат личности кои се повеќе неодговорни од другите и едноставно тоа не можат да го променат. На таа негативна карактеристика доста влијае и хороскопот, а титулата за ...

Астрологот Павел Глоба открива кои хороскопските знаци ќе се збогатат во ноември

Женски магазин - 29.10.2020

Тие нема да имаат никакви финансиски проблеми и сè што сонувале со години конечно ќе стане реалност Познатиот астролог Павел Глоба ги истакна хороскопските знаци кои во ноември ќе почнат активно да се збогатуваат.

Хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство-едноставно таква им е природата

Вечер Прес - 29.10.2020

Неверството во љубовните врски е предавство кое некои едноставно не можат да го простат, но има и такви кои ќе го прифатат извинувањето на партнерот и ќе продолжат понатаму. Дали прељубата ќе биде простена, може да зависи и од тоа на кој хороскопски ...

Пред нив е најубавиот месец: Ноември ќе биде посебен за пет хороскопски знаци

Скопје24 - 29.10.2020

1. Овен Љубовта е во воздухот, а вие треба да ги држите очите отворени за да ја забележите. Ако сте сингл можеби ве очекува некоја нова средба. Ако пак сте во врска, вашиот партнер навистина ќе ви го разубави периодот.

Не знаат за компромис – Овие три знаци се најтврдоглави во хороскопот

Скопје24 - 29.10.2020

Тие секогаш за сè се во право, нивниот збор мора да биде поважен од другите, а компромисот не им е познат. Овие три хороскопски знаци важат за најтврдоглави: Овен Барањето на туѓа помош противречи на сите нивни верувања и секогаш мислат дека сè ...

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Во Центар - 29.10.2020

Светот се соочува со тешката криза предизвикана од пандемијата на новиот коронавирус, а сето тоа влијае и на нашето секојдневие. Изолацијата и социјалната дистанца различно влијаат на луѓето, на некои им паѓа тешко оваа ситуација.

Најголемите предавници на Зодијакот: Ќе ви забодат нож во грб!

Убавина и Здравје - 30.10.2020

Претежно ги издаваат пријателите за лична корист. Откривањето дека лицето што го сметавте за пријател не само што се „олади“ кон вас, туку и се однесуваше на начин што прави да се чувствувате изневерено и навредено, е многу непријатна работа.

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Кајгана - 29.10.2020

Светот се соочува со тешката криза предизвикана од пандемијата на новиот коронавирус, а сето тоа влијае и на нашето секојдневие. Изолацијата и социјалната дистанца различно влијаат на луѓето, на некои им паѓа тешко оваа ситуација.

Не знаат за компромис – 3 најтврдоглави знаци во хороскопот

Точка - 29.10.2020

Тие секогаш за сè се во право, нивниот збор мора да биде поважен од другите, а компромисот не им е познат. Овие три хороскопски знаци важат за најтврдоглави: Овен Барањето на туѓа помош противречи на сите нивни верувања и секогаш мислат дека сè ...

За овие 5 хороскопски знаци ноември ќе биде најдобриот месец оваа година

Слободен Печат - 29.10.2020

Ноември е на прагот, а овие пет хороскопски знаци, можат да очекуваат успех на повеќе полиња. Љубовта е во воздухот, а вие треба да ги држите очите отворени за да ја забележите. Ако сте сингл можеби ве очекува некоја нова средба.

Крајот на 2020-та ќе биде најсреќен за овие 3 хороскопски знаци – Ова е нивна година!

Нане - 29.10.2020

Крајот на 2020-та година веројатно нема да биде толку среќен период за многумина, но според светските астролози, ѕвездите со сигурност ќе им се насмевнат до крајот на годината на следните 3 хороскопски знаци.

Цел живот ќе се каете ако раскинете со некој од овие 5 хороскопски знаци

Lady - 29.10.2020

Сите луѓе се справуваат со скршено срце на различен начин. Некои ги кријат вистинските емоции од партнерот и ги искажуваат насамо, други, пак, воопшто не се воздржуваат да пуштат по некоја солза (или две).

Најкраткиот хороскоп со најмногу вистина: Што мисли, прави и зборува секој од знаците?

Црнобело - 29.10.2020

Понекогаш помалку – е повеќе. Хороскопските анализи се најчесто долги бидејќи сакаме да дознаеме што е можно повеќе за себеси и сопствениот знак. Јасно е дека нечиј карактер не може да биде опишан само со неколку зборови… или пак може? Прочитајте го ...

Дневен хороскоп за 29.10.2020: Ваги – авантурите чекаат на вас, Водолии – бегајте од токсични луѓе

Црнобело - 29.10.2020

Како ќе ви мине овој ден? Дали во духот на работните проблеми или пак на слатките задоволства со партнерот? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Ова се четрите хороскопски знаци кои имаат повеќе среќа од памет

Акцент - 28.10.2020

Дел од луѓето имаат повеќе среќа и се потпираат на неа, а дел од луѓето имаат повеќе памет и се потпираат на паметот. Според хороскопските знаци за овие четри знаци се вели дека имаат повеќе среќа, отколку памет.

Најверните сопруги се дамите во овие 3 хороскопски знаци

Акцент - 28.10.2020

Доколку го освоите срцето на дамата во еден од овие 3 хороскопски знаци и посакате да стапите во брак со истата, тогаш сметајте се за вистински среќни, бидејќи вашиот избор е совршен. Дамите во овие 3 хороскопски знаци важат за најверните сопруги: ...