TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓачот на Норвешка извлече изненадувачки заклучок по директната пресметка со Рамос

Дерби - 24.03.2019

Серхио Рамос изведе уште една минијатура од белата точка и со „паненка“ голот и донесе победа на Шпанија на вчерашниот меч против Норвешка, дуел кој мора да се напомене дека „фуријата“ го доби многу потешко од очекувањата.

Се најде и таков играч: За него Серхио Рамос е најкоректниот фудбалер против кој играл

Спортски - 24.03.2019

Репрезентацијата на Шпанија вчера на свој терен запиша победа против Норвешка од 2:1 во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Во тој натпревар беше досуден по еден пенал за Норвешка и Шпанија, а реализатори беа Џошуа Кинг и ...

Баерн Минхен се приклучи во трката по трансфер желбата на Арсенал и Барселона

СуперСпорт - 24.03.2019

Баерн Минхен се приклучил во трката за трансферот на младиот фудбалер на Лил, Николас Пепе. Одличниот крилен фудбалер е трансфер желба и на Арсенал и Барселона, а се верува дека од Баерн Минхен веќе одржале преговори со претставници на Пепе.

Манчестер Јунајтед дал конечен одговор за трансферот на Кутињо

СуперСпорт - 24.03.2019

Каталонскиот весник „Спорт“ пренесува дека Манчестер Јунајтед одбил да го донесе Фелипе Кутињо во летниот преоден рок. Агентот на бразилскиот фудбалер го понудил Кутињо на Манчестер Јунајтед, но клубот од Премиер лигата одбил да го донесе со изговор ...

Зидан го повлече првиот потег: Роберто Карлос се врати во Реал Мадрид

Нова ТВ - 24.03.2019

Зинедин Зидан го повлече првиот кадровски потег по враќањето во Реал Мадрид. Овојпат не е поврзано со екипата туку со неговиот стручен штаб чиј дел во иднина ќе биде Роберто Карлос. Бразилецот се враќа на „Сантијаго Бернабеу“, но нема да работи ...

Јувентус најзагреан за Кутињо

Екипа - 24.03.2019

Бразилецот Фелипе Кутињо дојде како големо засилување за Барселона од англискиот премиерлигаш Ливерпул, но не ги исполни очекувањата. Неговиот трансфер беше екстремно скап, а тој не успеа да се наметне доволно во составот на Ернесто Валверде.

Реал го лови Мбапе со многу пари – ако дојде во Мадрид ќе биде најплатен Французин

Sport 1 - 24.03.2019

Најтрофејниот европски великан Реал Мадрид од поодамна сака да го купи вториот најскап фудбалер на светот Килијан Мбапе од Пари Сен Жермен и да го донесе на „Сантјаго Бернабеу“, но прашање е дали францускиот гигант ќе се согласи на трансфер.

Мбапе му ги поставил своите услови на Реал Мадрид!?

СуперСпорт - 24.03.2019

Француските медиуми пишуваат дека во лето може да се случи еден од најголемите трансфери во историјата, а во главни улоги се Реал Мадрид и ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Реал Мадрид одамна е заинтересиран за услугите на Мбапе, а наводно Французинот ...

Јувентус повторно купува фудбалер од Реал: Алегри сака искусен дефанзивец!?

СуперСпорт - 24.03.2019

Јувентус го ангажираше Кристијано Роналдо од Реал Мадрид летоска, но очигледно италијанскиот клуб сака повторно да купува од Шпанија. Реал има проблеми со Рафаел Варан, па не им е приоритет да го задржат, зашто го посакуваат Матијас де Лихт од ...

Азар го издвои најдобриот момент во неговата кариера: Таа победа…

Дерби - 24.03.2019

Белгискиот магиничар, Еден Азар е на добар пат да го запише својот јубилеен 100. натпревар во националниот тим, нешто што може да се случи веќе вечерва ако настапи во Никозија на дуелот со Кипар.

Касемиро: Роналдо ни недостасува, ама…

Дерби - 24.03.2019

Реал Мадрид не се снајде како што посакуваше во првата сезона без Кристијано Роналдо кој да потсетиме заврши во италијанскиот гигант Јувентус. Клубот од шпанската престолнина доживеа неуспеси во Лигата на шампионите и Купот на Шпанија, а е многу ...

Роберто Карлос тренер во Реал Мадрид

SportMedia - 24.03.2019

Бразилската фудбалска легенда, Роберто Карлос се враќа во клубот во кој го имаше најголемиот успех во кариерата, Реал Мадрид, но сега во една поинаква улога – како тренер. Роберто Карлос ќе биде дел од стручниот штаб во младинскиот тим и асистент на ...

Роберто Карлос се врати во Реал Мадрид!

Спортски - 24.03.2019

За почеток ќе работи во младинскиот тим. Роберто Карлос се врати во Реал Мадрид и ќе биде дел клубот каде што некогаш со успех играше на зелениот терен. Бразилската фудбалска легенда неодамна учеше за тренерска ПРО лиценца во Србија.

„Ел Класико“ на трансфер-маркетот: Реал ѝ „краде“ голема желба на Барселона!?

СуперСпорт - 24.03.2019

Реал Мадрид има големи планови за наредната сезона, па францускиот тренер Зинедин Зидан очекува нови засилувања, а веќе почнале да ја градат листата со неговите желби. „Кралевите“ би можеле да останат без дефанзивецот Рафаел Варан, зашто стоперот ...

Јуве повторно пазари од Реал: Роналдо го засили нападот, на ред е дефанзивец!

Sport 1 - 24.03.2019

Минатото лето го доведоа Кристијано Роналдо, а „бјанконерите“ се спремни одново да пазарат од Реал Мадрид. Сега на ред е да ја зацврстат дефанзивата, а тоа сакаат да го направат со ангажман на Рафаел Варан.

Роберто Карлос се враќа во Мадрид

Магазин - 24.03.2019

Синонимот за одбраната на Кралскиот клуб, Роберто Карлос да Силва Роча се враќа на домашен терен. За почеток ќе работи во младинскиот тим. Роберто Карлос се врати во Реал Мадрид и ќе биде дел клубот каде што некогаш со успех играше на зелениот терен.

Рамос: Имаме селектор со извонредна фудбалска филозофија

Gol.mk - 24.03.2019

Шпанија со победа ги започна квалификациите за претстојното Европско првенство, а капитенот на „црвената фурија“, Серхио Рамос по мечот изјави дека е навистина задоволен од начинот на кој ја води репрезентацијата, селекторот Луис Енрике.

Кинг: И покрај репутацијата, Серхио Рамос е „најчистиот“ дефанзивец на светот (видео)

TopSport - 24.03.2019

Серхио Рамос нема најдобра репутација кај дел од фудбалските фанови, кои сметаат дека се работи за „валкан“ фудбалер кој сака да ја искористи секоја шанса да добие предност. Посебно навивачите на Ливерпул, кои го обвинуваат за повредата на Мо Салах ...

Азар: Победата над Бразил е најдобриот момент во кариератa (видео)

TopSport - 24.03.2019

Иако во кариерата двапати ја освои Премиер лигата со Челси, Еден Азар пред 100. настап за белгиската фудбалска репрезентација вели дека четврт-финалната победа над Бразил на СП во Русија минатото лето е најдобриот момент во неговата кариера.

Азар се огласи по најавите дека постигнал договор со Реал Мадрид

Дерби - 24.03.2019

Во претходните неколку денови во јавноста излегоа шпекулации дека Еден Азар се договорил со тимот на Реал Мадрид и дека сега останува само „кралевите“ да ја договорат оштетата со тимот на Челси.

Позната сумата која Реал ќе ја плати за Азар

Sport 1 - 24.03.2019

Еден Азар е се поблиску до трансфер во Реал Мадрид. Откако Зинедин Зидан го презеде кормилото на „кралевите“, наголемо почна да се пишува дека Белгиецот ќе се пресели во Мадрид, а сумата која Реал ќе ја искешира за услугите на напаѓачот изнесува 115 ...

Варан: Не сакам јавно да зборувам за иднината

Екипа - 24.03.2019

Фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан не сака јавно да зборува за потенцијалното заминување од „кралскиот клуб“. Медиумите во последно време пишуваат за желбата на Французинот да го напушти тимот од главниот град на Шпанија.

Реал ќе си направи проблем: Мбапе има еден голем услов за трансфер на Бернабе

Спортклуб - 24.03.2019

Најдобриот млад фудбалер во светот Килијан Мбапе нема да дојде во Реал Мадрид ако шпанскиот гигант не ги исполни неговите финансиски услови. А, тие не се мали. Лекип објави дека неговите годишни приходи изнесуваат речиси 25 милиони евра, а од Реал ...

Касемиро воодушевен од новиот соиграч: Му честитам на Реал, ова е полн погодок

Спортклуб - 24.03.2019

Касемиро, играчот за врска на Реал Мадрид, смета дека со доведувањето на Едер Милитао, „Кралскиот клуб“ направил полн погодок. Милитао за 50 милиони евра од Порто прејде во Реал, во чии редови пристигнува на крајот од сезоната, а Касемиро можеше да ...

Касемиро: Реал направи голем потег со неговиот ангажман

Дерби - 24.03.2019

Касемиро ја имаше улогата на капитен на дуелот меѓу Бразил и Панама, средба на која фаворитот не се прослави и одигра само 1-1, но без разлика на тоа фудбалерот на Реал Мадрид пофали еден свој сонародник кој од наредната сезона ќе го има за клупски ...

Азар: Со Реал уште нема ништо

Опсервер - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите“ за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.

Рамос со нова „паненка“ донесе победа за Шпанија, младиот Кин испиша историја за Италија (ВИДЕО)

МКД - 23.03.2019

Шпанија со 2-1 ја доби пресметката со Норвешка, Серхио Рамос со „пененка" од белата точка донесе три бода, Италија рутински славеше со 2-0 над Финска во меч кој го одбележа дебитантот Моисе Кин.

Лесни победи за фаворитите, Рамос со паненка ѝ донесе победа на Шпанија (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.03.2019

Селекциите на европските великани Италија и Шпанија, како и на балканските Босна и Херцеговина и Грција вечерва запишаа лесни победи за триумфално да ги отворат мундијалските квалификации, а најголема „мака“ имаа само Шпанците, кои од пенал стигнаа ...

Рамос со мајсторска „паненка“ донесе победа за Шпанија во Валенсија (Видео)

Дерби - 23.03.2019

Репрезентацијата на Шпанија иако беше многу подобра мораше да се испоти за да дојде до трите бода на вечерашната средба против Норвешка во квалификациите за Европското првенство кое е на програмата наредната година.

Варан: Лага е дека не сум среќен во Реал Мадрид

24Фудбал - 23.03.2019

Варан погоди на стартот од европските квалификации за светскиот првак, меѓутоа по одличниот настап тој мораше да одговара на прашања поврзани со неговата иднина, каде јасно стави дознаење дека е фокусиран на Реал Мадрид.

„Паненка“ на Рамос за победа на Шпанија (видео)

SportMedia - 23.03.2019

А Шпанија имаше многу проблеми во дуелот со „ладните“ Норвежани на „Местаља“ во Валенсија. Победи со 2:1 и тоа е најважно, но не одеше се така подмачкано. Малку фалеше да ги испушти бодовите и покрај тоа што имаше се во своите раце, посед на топка, ...

(ВИДЕО) Шпанија го преживеа Мората, Италија има нов херој

Спортклуб - 23.03.2019

Алваро Мората можеше да биде апсолутен трагичар на вечерта ако Шпанија не успееше да ја победи Норвешка во првото квалификациско коло за Европското првенство во 2020 година. Напаѓачот на Атлетико промаши еден куп шанси со кои „фуријата“ можеше до ...

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Спортски - 23.03.2019

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направи големи промени во играчкиот кадар. Флорентино Перез успеа да го наговори францускит стратег да се врати на кормилото, но му даде и одврзани раце на трансфер ...

Азар ја прифатил понудата на Реал?

Макфакс - 23.03.2019

Каталонскиот весник „Спорт“ вечерва ја објави првата трансфер бомба за летниот преоден рок. Според овој медиум, Еден Азар ја прифатил понудата на Реал Мадрид. Азар од наредната сезона ќе игра на „Сантијаго Бернабеу“, за плата од 16,5 милиони евра.

Кутињо ги брои деновите на „Ноу Камп“

Макфакс - 23.03.2019

Фелипе Кутињо, најскапото засилување во историјата на Барселона, во летниот преоден рок ќе го напушти „Ноу Камп“. Бразилецот не успеа да се снајде во Барса, поради што оваа сезона има лимитирана минутажа.

Зидан имал таен разговор со првата трансфер желба на Реал Мадрид

Спортски - 23.03.2019

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направи големи промени во играчкиот кадар. Флорентино Перез успеа да го наговори францускит стратег да се врати на кормилото, но му даде и одврзани раце на трансфер ...

ПСЖ ќе ја активира откупната клаузула на Гризман

Спортски - 23.03.2019

Антоан Гризман минатото лето беше на чекор од Барселона, но на крајот се реши да остане во Атлетико Мадрид и го продолжи договорот со „јорганџиите“. Сепак, Французинот најверојатно се покаа поради таквиот потег, па „ЕСПН“ тврди дека преку својот ...

Азар се договорил со Реал Мадрид – пет години, 16.5 милиони евра по сезона?

Спортски - 23.03.2019

Eден Азар веќе подолго време се поврзува со Реал Мадрид и според голем дел од фудбалската јавност овој трансфер ќе се реализира. Утрово од Англија и Шпанија пристигнуваат нови вести на оваа тема – Азар постигнал договор со Реал Мадрид! Англиски ...

Касемиро: Роналдо ни недостасува, ама…

Точка - 24.03.2019

Реал Мадрид не се снајде како што посакуваше во првата сезона без Кристијано Роналдо кој да потсетиме заврши во италијанскиот гигант Јувентус. Клубот од шпанската престолнина доживеа неуспеси во Лигата на шампионите и Купот на Шпанија, а е многу ...

Кинг: И покрај репутацијата, Серхио Рамос е „најчистиот“ дефанзивец на светот (видео)

Макфакс - 24.03.2019

Серхио Рамос нема најдобра репутација кај дел од фудбалските фанови, кои сметаат дека се работи за „валкан“ фудбалер кој сака да ја искористи секоја шанса да добие предност. Посебно навивачите на Ливерпул, кои го обвинуваат за повредата на Мо Салах ...

Азар се огласи по најавите дека постигнал договор со Реал Мадрид

Точка - 24.03.2019

Во претходните неколку денови во јавноста излегоа шпекулации дека Еден Азар се договорил со тимот на Реал Мадрид и дека сега останува само „кралевите“ да ја договорат оштетата со тимот на Челси.

Азар: Со Реал уште нема ништо

+инфо - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите“ за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.

Рамос со мајсторска „паненка“ донесе победа за Шпанија во Валенсија

Точка - 24.03.2019

Репрезентацијата на Шпанија иако беше многу подобра мораше да се испоти за да дојде до трите бода на вечерашната средба против Норвешка во квалификациите за Европското првенство кое е на програмата наредната година.

ПСЖ ќе ја активира откупната клаузула на Гризман

Таратур - 23.03.2019

Антоан Гризман минатото лето беше на чекор од Барселона, но на крајот се реши да остане во Атлетико Мадрид и го продолжи договорот со „јорганџиите“. Сепак, Французинот најверојатно се покаа поради таквиот потег, па „ЕСПН“ тврди дека преку својот ...

Азар: Со Реал уште нема ништо

А1 On - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите“ за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.

Азар: Со Реал уште нема ништо

Сител - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите“ за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.

Азар: Со Реал уште нема ништо

MTM - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите" за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.

Азар: Со Реал уште нема ништо

MakPress - 24.03.2019

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар се обиде да побегне од прашањата дали ќе заигра во Реал Мадрид од следната сезона. Шпанските медиуми споделија дека се разбрал со „белите“ за 5-годишен договор, иако се уште нема разбирање помеѓу двата клуба.