TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Први снимки од авионската несреќа кај Загреб: Телото на загинатиот е заробено под урнатините (ВИДЕО/ФОТО)

ТВ21 - 25.05.2024

Попладнево се урна авион кај Загреб во Јеждовец. Авионот се урнал недалеку од пистата веднаш по полетувањето. Пожарникарите успеале да го лоцираат местото каде се урнал авионот, Цивилната заштита потврди дека едно лице загинало, а според нивната ...

ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИТЕ ОД АВИОНОТ ШТО СЕ УРНА КАЈ ЗАГРЕБ Едно лице загина, тројца се повредени

+инфо - 25.05.2024

Авион од типот „Цесна“ кој се користел за скокови со падобран, се урна попладнево во близина на Загреб. Лоцирани се остатоците од авионот што се урна попладнево во близина на Загреб. Неофицијално се дознава дека три лица преживеале, додека едно лице ...

Едно лице заглавено под авионoт, по другото се трага: Детали за авионската несреќа во Хрватска

Вечер Прес - 25.05.2024

Пожарникарите во Хрватска успеаја да го лоцираат авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Неофицијално, едно лице загинало, а три се повредени. Под авионот наводно е еден маж, а по едно лице се уште трагаат, пишува 24сата.

ВИДЕО: Авион се урна во близина на Загреб, еден мртов, тројца повредени

А1 On - 25.05.2024

Авион се урна попладнево во близина на Загреб. Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Авионот се урнал во Јеждовац, во близина на цивилниот аеродром. Според последните информации, авионот е лоциран, има една ...

Се урна авион во близина на Загреб

Телма - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Лоциран авионот кој се урна во близина на Загреб: Едно лице загинато, три повредени

ТВ21 - 25.05.2024

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Според неофицијални информации, едно лице загинало, а три се повредени. На местото веднаш биле испратени бројни спасувачки и медицински екипи.

Се урна помал авион кај Загреб

Вечер Прес - 25.05.2024

Авион се урна денеска попладне во близина на Загреб, јавува 24 часа. Станува збор за помал авион кој се урна во реонот на аеродромот во Јеждовац. Неофицијално, во авионот имало четворица членови на екипажот, јавува 24 Час.

АВИОН СЕ УРНА ВО БЛИЗИНА НА ЗАГРЕБ Се трага по четворица членови на екипажот

+инфо - 25.05.2024

Станува збор за помал спортски, тренинг или туристички авион кој се урна во реонот на аеродромот во Јеждовац. Авион се урна во саботата попладне во близина на Загреб, јавува хрватскиот портал 24сата.

Авион се урна во близина на Загреб

ТВ21 - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна денеска попладне во близина на Загреб, неофицијално пренесува 24сата. Како што наведуваат, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовец.

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Zoom - 25.05.2024

Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лице загина, а тројца ја преживеале несреќата, јави хрватскиот портал „24 сата“. Авионот што се урна кај Загреб е лоциран, потврди хрватската полиција и соопшти дека се пружа помош на ...

🎥Пронајден авионот што се урна кај Загреб: Едно лице загина, четворица се повредени

Локално - 25.05.2024

Во авионската несреќа кај Загреб едно лице загина, а четворица се повредени, соопшти тамошната Цивилната заштита. – Денеска во 15 часот и 51 минути е добиена дојава за пад на мал спортски авион во шумата јужно од Керестинац.

Авион се урнал близу Загреб

Во Центар - 25.05.2024

Авион се урна во саботата попладне во близина на Загреб . Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Авионот се урнал во Јеждовац, во близина на цивилниот аеродром.

Мал авион се урна во близина на Загреб

Frontline - 25.05.2024

Авион се урна попладнево во близина на Загреб, јавува 24сата . Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Најверојатно станува збор за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во населбата Јеждовац.

Се урна авион во близина на Загреб

Локално - 25.05.2024

Авион се урнал во саботата попладне во близина на Загреб, јавува хрватски „24 sata“. Станува збор за помал авион кој се урнал во реонот на аеродромот во Јеждовац. Неофицијално, во авионот имало четворица членови на екипажот, објави хрватскиот медиум.

Се урна авион кај Загреб!

4NEWS - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна денеска попладне во близина на Загреб, неофицијално пренесува 24сата. Како што наведуваат, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовец.

Авион се урна во близина на Загреб

Макфакс - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Авион се урна во близина на Загреб

Опсервер - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна авион во близина на Загреб

Независен - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна мал авион во близина на Загреб

Фокус - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна авион во близината на Загреб

24Инфо - 25.05.2024

Авион се урна попладнево во близина на Загреб, јавува . Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Најверојатно станува збор за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во населбата Јеждовац.

Едно лице загинато, три повредени: Лоциран авионот кој се урна во близина на Загреб

4NEWS - 25.05.2024

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Според неофицијални информации, едно лице загинало, а три се повредени. На местото веднаш биле испратени бројни спасувачки и медицински екипи.

Авион се урнал во близина на Загреб: има преживеани, леталото било за тренинг

Скопје1 - 25.05.2024

Авион се урна пред малку во близина на Загреб, јавува хрватскиот портал 24сата. Станува збор за помал авион кој се урна во реонот на аеродромот во Јеждовац. Како што наведуваат хрватските медиуми, најверојатно се работи за спортски, тренинг или ...

Пронајдени остатоците на авионот што се урна кај Загреб, еден загинат и тројца повредени

Фокус - 25.05.2024

Лоцирани се остатоците од авионот што се урна попладнево во близина на Загреб. Неофицијално се дознава дека три лица преживеале, додека едно лице починало, јавува 24сата. „Денеска во 15 часот и 51 минути е добиена дојава за пад на мал спортски авион ...

Авион се урна во близина на Загреб

Точка - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна авион во близина на Загреб

Пулс24 - 25.05.2024

Авион се урнал во саботата попладне во близина на Загреб, јавува хрватски „24 sata“. Станува збор за помал авион кој се урнал во реонот на аеродромот во Јеждовац. Неофицијално, во авионот имало четворица членови на екипажот, објави хрватскиот медиум.

(ВИДЕО/ФОТО) Први снимки од авионската несреќа кај Загреб: Телото на загинатиот е заробено под урнатините, повредените ...

4NEWS - 25.05.2024

Попладнево се урна авион кај Загреб во Јеждовец. Авионот се урнал недалеку од пистата веднаш по полетувањето. Пожарникарите успеале да го лоцираат местото каде се урнал авионот, Цивилната заштита потврди дека едно лице загинало, а според нивната ...

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Во Центар - 25.05.2024

– Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лице загина, а тројца ја преживеале несреќата, јави хрватскиот портал „24 сата“. Авионот што се урна кај Загреб е лоциран, потврди хрватската полиција и соопшти дека се пружа помош на ...

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Бриф - 25.05.2024

Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лице загина, а тројца ја преживеале несреќата, јави хрватскиот портал „24 сата“. Авионот што се урна кај Загреб е лоциран, потврди хрватската полиција и соопшти дека се пружа помош на ...

Еден загинат при уривање на мал спортски авион кај Загреб, тројца ја преживеале несреќата

Н.Македонија - 25.05.2024

Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лице загина, а тројца ја преживеале несреќата, јави хрватскиот портал „24 сата“. Авионот што се урна кај Загреб е лоциран, потврди хрватската полиција и соопшти дека се пружа помош на ...