TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот електричен автомобил на Xiaomi ќе пристигне во првата половина од 2024

Autofocus - 15.09.2021

Важноста на автомобилскиот бизнис за Xiaomi е нагласен преку фактот што за Извршен директор на новоформираната компанија е поставен Леи Јун, основачот на Xiaomi. Кинескиот технолошки гигант влегува во автомобилскиот бизнис, со големи инвестиции на ...

„Xiaomi“ претстави концепт на паметни очила со „MicroLED“ екран (ВИДЕО)

Денар - 15.09.2021

„Xiaomi“ најави паметни очила наречени „Xiaomi Smart Glasses“. Портпаролот на компанијата вели дека сѐ уште нема план за нивно вистинско лансирање, но „Xiaomi“ обезбеди доволно детали за да изгледа концептниот производ донекаде веројатно – барем во ...

Xiaomi најавува концептни паметни очила кој интегрираат интелигентни функции

Кумановски м. - 15.09.2021

Само една недела откако Марк Закерберг лансираше паметни очила во соработка помеѓу Фејсбук и Реј-Бан, Xiaomi одлучи да ги претстави своите први паметни очила. Мора да се признае, иако приказните на Фејсбук за Реј-Бан се готов производ и се продаваат ...

ВИДЕО: Xiaomi претстави паметни очила кои можат да преведуваат

Иновативност - 14.09.2021

Facebook неодамна во соработка со Ray-Ban претстави паметни очила, според гласините на такви очила работи и Apple, а сега и Xiaomi претстави нов дизајн на паметни очила. Кинеската компанија денес ги претстави очилата Xiaomi Smart Glasses со ...

Xiaomi ги претстави паметните очила со микро Лед екран

Точка - 14.09.2021

Компанијата Xiaomi го претстави концептот на паметни очила со вклучен микро Лед екран, а името на овој проект е "Xiaomi Smart Glasses". Како што рекол гласноговорникот на компанијата за магзинот The Verge , компанијата засега нема планови за ...

Xiaomi ги претстави паметните очила со микро Лед екран

Press24 - 14.09.2021

Компанијата Xiaomi го претстави концептот на паметни очила со вклучен микро Лед екран, а името на овој проект е "Xiaomi Smart Glasses". Како што рекол гласноговорникот на компанијата за магзинот The Verge, компанијата засега нема планови за ...

Xiaomi го претстави концептот за паметни очила со MicroLED екран

Кајгана - 14.09.2021

Компанијата Xiaomi го претстави концептот за паметни очила со интегриран MicroLED екран, а проектот е наречен „Xiaomi Smart Glasses“. Како што изјавија за The Verge, засега не планираат да произведуваат вакви очила, но со претставување на концептот ...

Доаѓа ли крајот на паметните телефони? Xiaomi ја покажа алтернативата

Локално - 14.09.2021

Многумина се прашуваат каква е иднината на личните уреди по паметните телефони. Па, Xiaomi веќе има концепт за нов уред кој може да ги замени денешните популарни паметни телефони. Кинеската компанија ги претстави своите први паметни очила, неколку ...