TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најлошите мажи се раѓаат во овие три хороскопски знаци

Женски магазин - 12.07.2019

Мажите родени во овие хороскопски знаци дефинитивно не се најсреќната опција за брак Девица Тие се љубоморни и несигурни во себе, иако тоа умеат вешто да го сокријат на почетокот на врската.

Кој е најискрениот хороскопски знак кој не може да поднесе лаги и измами?

Слободен Печат - 12.07.2019

Со ваквиот искрен и директен настап и став во животот тие знаат дека пред се нема да се разочараат себе си, а ни другите. Овој хороскопски знак е најголемиот љубител на искреноста. Иако Овните се карактеризираат како егоистични, груби, па дури и ...

Најразмазените мажи: Овие 3 хороскопски знаци се вистински „мамини синови“!

Убавина и Здравје - 12.07.2019

Иако можеби не делуваат така на прв поглед, мажите родени во овие хороскопски знаци се вистински мамини мази Овие знаци се многу внимателни и грижливи партнери какви што секоја жена би посакала, но тешко дека ќе дојдете до првото место во нивното ...

Астролозите согласни:Трите најубавите хороскопски знаци

Press24 - 12.07.2019

Секој човек е прекрасен на свој начин, но според астролозите постојат три хороскопски знаци кои се издвојуваат од останатите благодарение на нивната убавина и харизма. Дознајте дали и вие сте едни од нив… Вага Тие се како извајани.

Моќта на астрологијата: Која реченица ве опишува според хороскопскиот знак?

Среќа.mk - 12.07.2019

Астролозите издвоиле една реченица со која се опишува секој хороскопски знак, како и нивните погледи на себе и светот околу нив. Дознајте која реченица најдобро ве опишува според хороскопскиот знак! Овен Вриштам гласно, но никој не ме слуша.

Дневен хороскоп за 12.07.2019: Биковите ги чека динамичен ден, Вагите да не слушаат туѓи коментари

Црнобело - 12.07.2019

Како ќе ви заврши оваа недела? Дали петокот ќе биде поволен за работа, пријателства или љубов? Хороскопот ви открива на кое поле ѕвездите ви се наклонети, а на кое ќе мора малку повеќе да се ...

Само еден хороскопски знак го чекаат убави моменти по 15 јули

Женски магазин - 11.07.2019

На Раковите им претстојат исклучително возбудливи две недели. По 15 јули, н екои претставници на овој знак ќе одлучат да стават крај на врската. Други, пак, ќе се соочат со болното минато и ќе бидат принудени да отворат стари љубовни рани.

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најразгалените мажи?

Кајгана - 11.07.2019

Можеби на прв поглед не изгледа така, но мажите родени во овие хороскопски знаци се вистински мамини синчиња. За нив секогаш на прво место е мама, а потоа сè друго. Мажите родените во овие знаци се вечни мамини синови: Стрелец Мажите Стрелци ...

Би ризикувале се за љубовта – 4 хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Слободен Печат - 11.07.2019

Некои хороскопски знаци навистина би ризикувале се за љубовта. Погледнете за кои знаци станува збор. Вљубувањето може да биде навистина застрашувачко искуство бидејќи може да останете повредени.

Сѐ ќе ви оди од рака по 20 јули: Овие три знаци ќе имаат најсреќен крај на месецот

Скопје24 - 11.07.2019

Ако мислите дека токму јули, еден од најубавите месеци во годината е вашиот баксузен месец, грешите. На овие три знаци кои до сега веројатно се откажале од идејата дека ќе имаат среќно лето, ќе им се случи пресврт по 20 јули.

Втората половина на јули носи љубовен огномет за 3 хороскопски знаци

Скопје инфо - 11.07.2019

За овие 3 знаци, јули е турбулентен месец полн со различни ситуации, пред сè на полето на љубовта. Близнаци Иако ви делува дека нема излез од вашата ситуација, крајот на јуни носи стабилизација на односите и убави љубовни моменти.

Зошто ве сакаат пријателите според хороскопскиот знак?

Среќа.mk - 11.07.2019

Секој хороскопски знак има некоја особина која неговите пријатели најмногу ја сакаат кај него. Дознајте која е „најјаката карика“ на вашиот хороскопски знак кога се во прашање пријателите. Пријателите кај вас највеќе сакаат….

Никогаш не ризикуваат: Овие хороскопски знаци се многу внимателни кога се вљубуваат

Убавина и Здравје - 11.07.2019

Овие знаци знаат дека брзите вљубувања може да им предизвикаат големи проблеми Припадниците на овие знаци се толку внимателни кога запознаваат нов партнер, што си дозволуваат да се вљубат дури по некое време.

РАЗГАЛЕНИ: Три хороскопски знаци кои важат за мамини синови

Слободен Печат - 11.07.2019

Проверете дали вашето момче е меѓу нив Според астрологијата, одредени карактеристики на хороскопскиот знак може да бидат различни во зависност од тоа дали претставникот е маж или жена. Овој забавен хороскоп на шеговит начин открива во кои ...

Мажите родени во овие знаци засекогаш остануваат мамини синови

Скопје инфо - 11.07.2019

Тие изгледаат добро, секогаш се тука за своите сакани, одлични слушатели се, добри познавачи на модата, но остануваат мамини синови засекогаш. Станува збор за 3 хороскопски знаци. Рак На чувствителните Ракови секогаш им е потребно рамото на нивната ...

Овие хороскопски знаци имаа најголеми шанси да станат богати

Скопје24 - 11.07.2019

Со поврзување на знаците и елементите, астролозите ги откриваат карактерот, чувствата и падовите на секој знак. На ист начин, користејќи ја оваа врска, тие можат да добијат и финансиски предвидувања.

Астролозите согласни: Ова се најубавите хороскопски знаци

Скопје24 - 12.07.2019

Секој човек е прекрасен на свој начин, но според астролозите постојат три хороскопски знаци кои се издвојуваат од останатите благодарение на нивната убавина и харизма. Дознајте дали и вие сте едни од нив… Вага Тие се како извајани.

Добрите страни на знаците од хороскопот во љубовната врска

Lady - 11.07.2019

Издвоивме по 5 квалитети кои секој хороскопски знак ги внесува во среќна и исполнета врска. Еве зошто вреди да влетате во љубовна врска со било кој знак од астролошкото тркало. Овен 1. Сексот со овенот никогаш нема да биде досаден и бидејќи се многу ...

Според хороскопот: Кои мажи и жени имаат највозбудлив љубовен живот?

Црнобело - 11.07.2019

Кога се имагинацијата и фантазиите во прашање, другите знаци едноставно не можат да се мерат со нив. Сигурно досега сте сретнале мажи и жени, чијшто љубовен живот секогаш звучи поинтересен од вашиот.

Ќе кажат „да“: Три хороскопски знаци ќе добијат брачна понуда ова лето

Женски магазин - 10.07.2019

По долго исчекување, летото носи среќен период за вас. Многу партнери конечно ќе се решат на големиот чекор, да ја побараат својата девојка од соништата за сопруга. Жените родени во овие три хороскопски знаци најверојатно ќе го слушнат ова животно ...

Видео хороскоп за 11 јули 2019, четврток

Слободен Печат - 11.07.2019

Девиците работат со леснотија, на Вагите сè им оди од рака, а Водолиите треба да размислат како се однесуваат со партнерот Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно ...

Астро ќоше: За кого размислува секој хороскопски знак 24/7?

Црнобело - 11.07.2019

Кој хороскопски знак ви е слаба точка? Дали се случува упорно да се вљубувате во луѓе кои имаат ист хороскопски знак. На кого мислите 24/7, според ...

Хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Локално - 11.07.2019

Вљубувањето може да биде навистина застрашувачко искуство бидејќи може да останете повредени. Тоа е одлично за вашето его, но сепак има свои недостатоци. Не треба да брзате кога станува збор за отворање пред некој друг.

Втората половина на јули носи љубовен огномет за 3 хороскопски знаци

Скопје24 - 12.07.2019

За овие 3 знаци, јули е турбулентен месец полн со различни ситуации, пред сè на полето на љубовта. Близнаци Иако ви делува дека нема излез од вашата ситуација, крајот на јуни носи стабилизација на односите и убави љубовни моменти.

Мажите родени во овие знаци засекогаш остануваат мамини синови

Вистина.мк - 11.07.2019

Тие изгледаат добро, секогаш се тука за своите сакани, одлични слушатели се, добри познавачи на модата, но остануваат мамини синови засекогаш. Станува збор за 3 хороскопски знаци. Рак На чувствителните Ракови секогаш им е потребно рамото на нивната ...

Мажите родени во овие знаци засекогаш остануваат мамини синови

Скопје24 - 11.07.2019

Тие изгледаат добро, секогаш се тука за своите сакани, одлични слушатели се, добри познавачи на модата, но остануваат мамини синови засекогаш. Станува збор за 3 хороскопски знаци. Рак На чувствителните Ракови секогаш им е потребно рамото на нивната ...