TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како новите уреди на „Епл“ ќе ви го подобрат животот?

Факултети - 14.09.2018

Новиот ајфон „Х“ на „Епл“ беше претставен деновивте, ветувајќи им на клиентите поголем, побрз, посилен, па дури и поевтин паметен телефон. „Епл“ ги лансира ајфон „X“, „Xs Маx“ и поевтината верзија „XR“.

Настанот на Apple за iPhone објаснет во осум минути

Friday.mk - 14.09.2018

Од отворањето на iPhone XS, XS Max и XR за прикажување на новата верзија на Apple Watch, ви претставуваме се што се случи на Септемврискиот настан на Apple низ осумминутно едукативно видео.

Тим Кук: Apple цели за да „служи на сите“ со новите iPhone-и

Телефони.мк - 14.09.2018

Apple iPhone е сега многу поевтин, но го има и во ултра скапа верзија, која варира од 750 долари до 1.450 долари. Меѓутоа, цените во Европа ќе бидат повисоки. Извршниот директор на Apple, Тим Кук, изјави дека цените на Apple паднаа и објаснува зошто ...

Apple ја претстави четвртата генерација од нивниот паметен часовник

Smartportal - 13.09.2018

На вчерашниот настан кој го одржа Apple, покрај трите нови iPhone модели , го претстави и Apple Watch Series 4. Овој паметен часовник, кој е помеѓу поуспешните на пазарот, ја добива својата четврта генерација која донесува низа на подобрувања кои го ...

Најинтересните карактеристики на iPhone Xs, iPhoneXs Max и iPhone Xr

Кајгана - 13.09.2018

Купертино, 13 септември 2018 (МИА) - Apple официјално ги претстави своите нови паметни телефони, кои се нарекуваат iPhone Xs, Xs Max и Xr. Компанијата се погрижи да понуди голем број хардверски подобрувања.

Кој прв го нападна Apple по промоцијата на iPhone Xs?

Телефони.мк - 13.09.2018

Вообичаеното ривалство меѓу Apple и Samsung засега се чини дека е во мирување, па затоа нов предизвикувач на компанијата од Купертино побрза да стапи на сцената по вчерашната обемна презентација на iPhone Xs и сите мобилни новитети.

Што им недостасува на новите iPhone смартфони?

Телефони.мк - 13.09.2018

Apple вчера имаше многу солидна презентација на трите нови iPhone Xr, Xs и Xs Max смартфони кои работат со импресивниот 7nm A12 Bionic процесор кој обезбедува подобро менаџирање на батеријата, а со тоа и подолго искористување на енергетските ...

Новите модели на iPhone ќе имаат вртоглаво високи цени во Европа

Точка - 13.09.2018

Паметните телефони на Apple никогаш не биле ефтини, а сега изгледа дека Пандорината кутија повторно е отворена бидејќи новите iPhone XS, XS Max ќе бидат уште поскапи и тоа драстично. Цените на новите уреди во Европа ќе бидат многу повисоки за ...

Што навистина нуди новиот iPhone Xs Max за 1099 долари?

Кајгана - 13.09.2018

Apple синоќа ја претстави новата генерација на смартфони, меѓу кои беше и iPhone Xs Max – најголемиот iPhone досега произведен. Но, цената сугерира дека разликата помеѓу нив и старите модели и новите модели не е само во големината.

Apple го претстави првиот 7 нанометарски чип – A12 Bionic

IT.mk - 13.09.2018

На настанот одржан на 12 септември Apple го претстави првиот 7 нанометарски чип за паметен телефон, A12 Bionic . Ова е само донекаде точно, A12 ќе биде првиот процесор кој ќе излезе во продажба, но првата презентација на 7nm процесор ја направи ...

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега

Макфакс - 13.09.2018

Ајфон XS, ајфон XS Max и ајфон XR се новите паметни телефони од „Епл“ за 2018 година. Нивната продажба ќе започне на 21 септември, а најевтин од овие три модели е XR со почетна цена од 749 долари.

Apple открива нов микс на бои за Apple Watch Series 3 и 4

Телефони.мк - 13.09.2018

Веднаш после најавувањето на Apple Watch Series 4 , Apple ги откри и новите бои на Apple Watch. За време на септемврискиот евент Apple ги откри новите бои и стилови на ременчиња од смартчасовникот.

Apple ги претстави iPhone XS, iPhone XS Max и iPhone XR

Smartportal - 13.09.2018

Конечно Apple го одржа својот настан, вчера на 12 септември, на кој ги претстави своите, како што беше најавувано, три нови iPhone модели. Како што очекувавме, трите модели го имаат дизајнот од ланскиот iPhone X, па сега сите нови телефони од Apple ...

Apple го претстави најскапиот iPhone досега – Xs Max

Кајгана - 13.09.2018

На вчерашниот Apple Event беа претставени неколку нови уреди, но ѕвездата на шоуто беше iPhone Xs Max, најскапиот iPhone досега произведен. Покрај него, на настанот беа претставен и ажурираниот iPhone Xs, како и „евтиниот“ iPhone XR.

Не размислиле на тоа: Поради еден детаљ, интернетот се потсмева на новиот iPhone

Точка - 13.09.2018

Apple вчеравечер ги претстави новите три модели на iPhone и новата генерација на паметниот часовник Apple Watch. Претставувањето не беше ништо револуционерно бидејќи оваа е т.н. "Година S" или година во која Apple по стариот обичај објавува нешто ...

Гледајте го целиот вчерашен Apple настан

Smartportal - 13.09.2018

Apple вчера го одржа својот „Gather Around“ настан на кој ги претстави најавуваните iPhone модели, како и нова генерација од Apple Watch. Новите телефони се во три варијанти, односно iPhone XS, XS Max и iPhone XR.

Видеа за новите iPhone модели и Apple Watch Series 4

Телефони.мк - 13.09.2018

Apple официјално ги откри своите три нови iPhone модели: 5.8-инчениот iPhone XS, 6.5-инчениот iPhone XS Max и 6.1-инчениот LCD iPhone XR. Во надополна, Apple Watch Series 4 беше претставен исто така.

Не попуштија со цените! Го имаме најскапиот Ајфон досега

Friday.mk - 13.09.2018

Една од најважните работи кои што сакавме да ги слушнеме на вчерашната пресконференција на Apple, е дефинитивно цената на новите мобилни телефони. Имаше доста гласини дека ќе го имаме најскапиот Ајфон до сега и тоа и се случи.

Кои се цените на iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа?

Стандард - 13.09.2018

Познати се цените на новите iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа. Како и обично, задоволството да се има најсовремен iPhone или Apple Watch за нас Европејците излегува доста солено – поради разликата во цената на доларот и ...

Најголемите новости на Apple во 108 секунди!

Телефони.мк - 13.09.2018

Вчера известувавме во живо за најголемите новости на Apple во детали. Лансирани се најновите iPhone модели и Apple Watch 4. На официјалното видео на Apple може да ги погледнете сите новитети на смартфоните и смартчасовникот на компанијата во ...

(ВИДЕО) СТИГНАА НОВИТЕ АЈФОНИ: Погледнете што можат новите телефони, што е ново и која е цената

Фактор - 13.09.2018

По многу гласини, кончено пред себе имаме се што не интересира во врска со новите Ајфон телефони, но и нова генерација на паметниот телефон на Епл. На настан во Калифорнија, Епл претстави нови производи за 2018 и 2019-та година, а како што веќе ...

Што претстави Apple на својот настан – Новиот iPhone 10 S со A12 Bionic и првиот 7 nm процесор

IT.mk - 12.09.2018

Можеби подзаборавивме, но ова е годината кога Apple го отвори својот кампус. Секако компанијата на оваа конференција мораше да нè потсети на тоа, а се започна со прилично забавно видео. Вообичаено овие настани започнуваат со статистика.

Подобар, поевтин: Излезе најнапредниот Ајфон

Факултети - 12.09.2018

На септемврискиот настан, компанијата „Епл“ ги претстави новите уреди - три нови „Ајфон“ модели, копчето за главното мени официјално исчезнува и новите уреди ќе започнат да користат „Face ID“ како безбедносен систем за отклучување.

iPhone Xs смартфоните го имаат најмоќниот процесор било кога

Телефони.мк - 12.09.2018

Тим Кук го оцени iPhone Xs како најнапредниот смартфон во историјата на Apple со најголем број на иновации. iPhone Xs нуди напредно изработено тенко тело целосно покриено со стакло од двете страни, цврста метална рамка.

iPhone Xr е најразиграниот смартфон на Apple во високата класа

Телефони.мк - 12.09.2018

Apple се потруди годинава да обезбеди најсеопфатна понуда на премиум смартфони досега и во еден „замав“ да лансира дури три нови модели кои имаат разновидни спецификации, одлично балансирани за три различни категории на купувачи, како и три издвоени ...

Apple го претстави најскапиот iPhone досега

Иновативност - 12.09.2018

Apple го претстави досега своите најскапи модели на iPhone. Цената на новите телефони зависи од нивната големина. Најскапиот од сите телефони кои ги претстави денеска – iPhone XS, XS Max и XR – е iPhone XS Max, кој истовремено го има и најголемиот ...

Пристигна новиот Apple Watch 4 - Ќе мери ЕКГ на корисниците

Телефони.мк - 12.09.2018

Промотивното шоу на Apple започна со четвртата генерација на смарт часовникот Apple Watch кој е број еден според прифатеноста од корисниците и според продажбата. Тим Кук се пофали дека Apple Watch е најдобриот смарт часовник на светот кој станува се ...

Познати цените и датумот на продажба на сите нови iPhone смартфони

Телефони.мк - 12.09.2018

Apple нема да чека предолго пред да почне да ги продава штотуку претставените три нови iPhone смартфони од 2018 генерацијата. Први на купувачите ќе им бидат достапни премиум моделите iPhone Xs и iPhone Xs Max кои со повисоките цени ќе го покажат ...

Каква камера имаат новите iPhone Xs и iPhone Xs Max?

Телефони.мк - 12.09.2018

iPhone Xs смартфоните има двојна главна камера составена со RGB сензор во боја од 7 мегапиксели со f/2.2 леќа и Infrared камера со напреден сензор за процесирање на слики. Со оваа иновативна камера ќе се добива поголема длабочина во портретите, ќе ...

Први фотографии од најповолниот модел на „ајфон“ досега

Макфакс - 12.09.2018

Компанијата „Епл“ е решена да ги израдува своите фанови, со нова понуда на паметни телефони која го вклучува најповолниот модел на „ајфон“ досега, под со ознака „ц“. Неколку дена пред „Епл“ официјално да ги лансира новите телефони, на социјалните ...

Кук: Во употреба веќе има над 2 милијарди iOs уреди

Телефони.мк - 12.09.2018

Тим Кук, извршниот директор на Apple од Стив Џобс театарот во Калифорнија промоцијата на новите iPhone и iWatch уреди ја започна со пофалбата дека компанијата, достигнала неверојатна бројка од 2 милијарди активни iOs уреди.

Фантастични и скапи: Ова се трите нови модели на Ајфон!

Точка - 13.09.2018

Иако некои гласини говореа дека Apple би можеле малку да попуштат околу цените, сепак, тоа не се случи, па цената на основниот модел изнесува 1099 долари. Apple денес ги претстави трите модели на Ајфон и новата генерација на Apple Watch, кои како и ...

Apple го промовираше најголемиот iPhone во својата историја (ВИДЕО)

Стандард - 12.09.2018

Како што очекувавме, денес Apple претстави три нови модели паметни телефони iPhone и два од нив се наследници на минатогодишниот iPhone X. Меѓу нив е и најголемиот паметен телефон во историјата на серијата.

Apple официјално ги претстави iPhone Xs и 6.5-инчниот iPhone Xs Max (ВИДЕО)

USB - 12.09.2018

Apple официјално ја претстави новата генерација iPhone уреди, која ја сочинува и најголемиот iPhone објавен досега. Новите модели ги носат имињата iPhone Xs и iPhone Xs Max, изгледаат идентично како нивните претходници, но пристигнуваат со две битни ...

Големи промени во новиот Apple Watch Series 4 (ВИДЕО)

Стандард - 12.09.2018

Apple го започна денешниот настан со премиерата на новата верзија на паметниот часовник на компанијата, што е сериозна надградба во скоро сите аспекти. Уредот има надграден дизајн и нуди 30% поголем дисплеј со заоблени агли, кој го покрива речиси ...

iPhone Xr – чипсет A12 Bionic, 6,1-инчен „исечен“ LCD дисплеј и Face ID за 849 евра

Стандард - 12.09.2018

Заедно со iPhone Xs и Xs Max, Apple претстави и трет паметен телефон кој се нарекува iPhone Xr и ќе се обиде да ги освои корисниците со пониска цена. Моделот нуди 6.1-инчен „исечен“ LCD екран, кој го зазема поголемиот дел од предниот панел и има ...

Сајтот на Apple ги откри имињата на новите iPhone модели

Стандард - 12.09.2018

Неколку часа пред настанот на Apple, во сајтот на компанијата беа забележани имињата на очекуваните три нови модели на iPhone. Откритието беше направено од сајтот Allthings.now, кој успеа да најде во XML датотеките на Apple споменување на iPhone Xs, ...

Face ID 2 на Apple ќе работи побрзо и ќе препознава до две лица

Локално - 12.09.2018

Извори од Кина, запознаени со производството на компоненти за системот за откривање на лицето на Apple, издадоа некои „детали од кујната“ за следната верзија на технологијата. Според нив, Face ID 2 ќе дебитира со претстојните iPhone Xs и ќе ги ...

(ФОТО) Ејпл го престави новиот Ајфон „XS“ и „XS – max“, oтпорни не само на вода, туку и на пиво

Бриф - 12.09.2018

Пред очите на своите корисници и во театар во Калифорнија и милиони онлајн, Ејпл ги претстави новите надежи – „iPhone XS“, „iPhone XS Max“ и „Apple Watch Series 4“. Новиот Ајфон, во двете верзии, е опремен со најотпорниот изглед што досега го имале ...

Apple ќе го пренесува утрешниот настан и на Twitter

Локално - 12.09.2018

За првпат Apple ќе емитува свој настан во живо на Twitter и тоа ќе биде утре на премиерата на новите модели на iPhone. На овој начин компанијата ќе ги прошири платформите во кои корисниците ќе можат да го гледаат претставувањето – последните ...

Часови пред премиерата, во мрежата излегоа реални слики на iPhone Xs

Стандард - 12.09.2018

Часови пред официјалната промоција на новиот iPhone Xs, негови фотографии се најдоа во кинеската социјална мрежа Weibo. Како што може да се види од фотографиите, немаме причина да веруваме дека се нелегитимни, откако дизајнот на iPhone Xs е ...

„Ејпл“ го претстави најголемиот и најскап „Ајфон“ досега (ФОТО)

Кумановски м. - 13.09.2018

Како што и беше најавено Ејпл претстави три телефони од кои еден не само што е најголем, туку и најскап модел досега. iPhone XS Max има 6,5 инчи и Супер ретина дисплеј со кој оди и цената од 1.099 долари, а ќе се продава од 21. септември.

Најновите модели на iPhone со имаат вртоглаво високи цени во Европа

ЗаЗабава - 14.09.2018

Паметните телефони на Apple никогаш не биле ефтини, а сега изгледа дека Пандорината кутија повторно е отворена бидејќи новите iPhone XS, XS Max ќе бидат уште поскапи и тоа драстично. Цените на новите уреди во Европа ќе бидат многу повисоки за ...

Apple го претстави најскапиот iPhone досега – Xs Max

Локално - 13.09.2018

На вчерашниот Apple Event беа претставени неколку нови уреди, но ѕвездата на шоуто беше iPhone Xs Max, најскапиот iPhone досега произведен. Покрај него, на настанот беа претставен и ажурираниот iPhone Xs, како и „евтиниот“ iPhone XR.

Кои се цените на iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа?

Локално - 13.09.2018

Познати се цените на новите iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа. Како и обично, задоволството да се има најсовремен iPhone или Apple Watch за нас Европејците излегува доста солено – поради разликата во цената на доларот и ...

Погледнете ги трите нови модели на Ајфон!

ЗаЗабава - 13.09.2018

Иако некои гласини говореа дека Apple би можеле малку да попуштат околу цените, сепак, тоа не се случи, па цената на основниот модел изнесува 1099 долари. Apple денес ги претстави трите модели на Ајфон и новата генерација на Apple Watch, кои како и ...

Apple го промовираше најголемиот iPhone во својата историја (ВИДЕО)

Локално - 13.09.2018

Како што очекувавме, денес Apple претстави три нови модели паметни телефони iPhone и два од нив се наследници на минатогодишниот iPhone X. Меѓу нив е и најголемиот паметен телефон во историјата на серијата.

Претставен е Apple Watch Series 4 со поголем екран (ВИДЕО)

USB - 13.09.2018

Apple ја претстави новата верзија на паметниот часовник на компанијата, што е сериозна надградба во скоро сите аспекти. Уредот има надграден дизајн и нуди 30% поголем дисплеј со заоблени агли, кој го покрива речиси целиот негов преден дел и покажува ...

iPhone Xr – чипсет A12 Bionic, 6,1-инчен „исечен“ LCD дисплеј и Face ID за 849 евра

Локално - 13.09.2018

Заедно со iPhone Xs и Xs Max, Apple претстави и трет паметен телефон кој се нарекува iPhone Xr и ќе се обиде да ги освои корисниците со пониска цена. Моделот нуди 6.1-инчен „исечен“ LCD екран, кој го зазема поголемиот дел од предниот панел и има ...

Сајтот на Apple ги откри имињата на новите iPhone модели

Локално - 12.09.2018

Неколку часа пред настанот на Apple, во сајтот на компанијата беа забележани имињата на очекуваните три нови модели на iPhone. Откритието беше направено од сајтот Allthings.now, кој успеа да најде во XML датотеките на Apple споменување на iPhone Xs, ...