TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски им оддаде почит на жртвите на автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски заедно со министерот Крешник Бектеши, денеска положи венец со цвеќе на местото каде што минатата година загинаа 45 макеоднски државјани, кои се враќаа од патување во Истанбул.

Пендаровски положи цвеќе на местото каде што загинаа 45 македонски граѓани во Бугарија

Фокус - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска положи цвеќе на местото каде што загинаа македонските граѓани при автобуската несреќа кај Струма. -Почит за 45 македонски граѓани, кои трагично ги загубија животите во страшната автобуска несреќа на 23 ноември ...

Пендаровски: Почит за 45 македонски граѓани кои трагично ги загубија животите во страшната несреќа на автопатот ...

4NEWS - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил објави фотографии од положување на цвеќе на местото каде трагично загинаа 45 македонски државјани. „Почит за 45 македонски граѓани, кои трагично ги загубија животите во страшната автобуска ...

ФОТО: Пендаровски и Бектеши положија цвеќе на местото на трагичната несреќа во Бугарија

4NEWS - 01.10.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски и министерот за економија Крешник Бектеши положија цвеќиња на местото каде што се случи страшната сообраќајна несреќа во која 45 лица загинаа откако автобус се запали.

Пендаровски и Бектеши положија цвеќе на местото каде што се случи трагичната несреќа во Бугарија

ТВ21 - 01.10.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски и министерот за економија Крешник Бектеши положија цвеќиња на местото каде што се случи страшната сообраќајна несреќа во која 45 лица загинаа откако автобус се запали.

Пендаровски и Бектеши положија цвеќе на местото на трагичната несреќа во Бугарија

Република - 01.10.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски и министерот за економија Крешник Бектеши положија цвеќиња на местото каде што се случи страшната сообраќајна несреќа во која 45 лица загинаа откако автобус се запали.

ФОТО: Пендаровски и Бектеши положија цвеќе на местото на трагичната несреќа во Бугарија

Либертас - 01.10.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски и министерот за економија Крешник Бектеши положија цвеќиња на местото каде што се случи страшната сообраќајна несреќа во која 45 лица загинаа откако автобус се запали.

Пендаровски положи цвеќе на местото каде се случи страшната несреќа во Бугарија

ТВ21 - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил објави фотографии од положување на цвеќе на местото каде трагично загинаа 45 македонски државјани. „Почит за 45 македонски граѓани, кои трагично ги загубија животите во страшната автобуска ...

Пендаровски положи цвеќе на местото каде што загинаа 45 македонски државјани

24Инфо - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски заедно со министерот Крешник Бектеши, денеска положи венец со цвеќе на местото каде што минатата година загинаа 45 макеоднски државјани, кои се враќаа од патување во Истанбул.