TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија не се исплаши од „страшниот“ Тотенхем (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 24.09.2020

Шкендија – Тотенхем 1:3. Тоа е исходот од вечерашниот дуел во Лигата на Европа. Колку и да делува моќно Тотенхем на хартија, толку и не покажа толку моќ. Шкендија, пак, на мигови беше подобар ривал од гигантот. Му даде гол.

Симовски го објави списокот на ракометарки повикани за ЕХФ неделата

SportMedia - 23.09.2020

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија Симе Симовски објави список од 18 ракометарки повикани на собир за време на ЕХФ неделата во период од 28.09.2020 до 04.10.2020 година. Ова се повиканите ракометарки.