TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имаат милиони без да земаат плата: Како заработува британското кралско семејство?

Кајгана - 09.11.2018

Британското кралско семејство е една од најпознатите семејни лози во светот а кралицата Елизабета е на врвот на листите на најбогати благородници во светот. Членовите на кралското семејство располагаат со големо богатство, но никогаш не сме ги ...

Кралицата Елизабета ќе им дозволи на Меган и Хари да одберат уникатно име за бебето

Репортер - 09.11.2018

Британската кралица Елизабета II би можела да им дозволи на Меган Маркл и принцот Хари да одберат уникатно име за своето бебе, кое го очекуваат на пролет, пишува express.co.uk . Ова го открива кралски експерт од палата, кој вели дека во моментов има ...

Не земаат плата, а имаат милиони: Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Точка - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите семејства на светот, а кралицата Елизабета е на врвот на најбогатите монарси во нашата ера. Нејзините потомци и роднини исто така се многу богати, но, спортивно од верувањата на многумина, ...

Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Макфакс - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите во светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси на нашето време. Нејзините потомци и роднини исто така имаат многу пари, но, спротивно на верувањето на многумина, принцовите и ...

Не примаат плата а имаат милиони: Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Женски магазин - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно време. Сепак, принцовите и принцезите кои не се директни наследници на круната мораат нешто и да работат.

Хари раскажа како побарал од татко му да ја донесе Меган до олтарот

Локално - 09.11.2018

Пред неколку дена беше откриена уште една мала тајна, но исто така и главен детаљ на свадбата на годината – принцот Хари и Меган Маркeл. Во документарецот за својот татко – Чарлс, кој наскоро ќе одбележи 70-годишнина, Хари раскажува за неговата ...

Јелена Ѓоковиќ во друштво на англиското кралско семејство (ФОТО)

Убавина и Здравје - 08.11.2018

Сопругата на популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ во избрано друштво Јелена Ѓоковиќ, сопругата на Новак Ѓоковиќ, отпатува во Лисабон на веб-самит. Оттаму се огласува преку фотографии, па јавноста дозна во какво друштво се движи во Португалија.

"Сопругата постојано ми приговара за тоа", принцот Хари раскажа која навика ја наследи од својот татко со која Меган се ...

Точка - 08.11.2018

Екипата на BBC последните 12 месеци ги помина со британскиот принц Чарлс и неговото семејство снимајќи го филмот "Принц, син и наследник: Чарлс во 70", кој ќе го одбележи неговиот 70 роденден на 14 ноември.

Јелена Ѓоковиќ објави селфи со британската принцеза

Макфакс - 08.11.2018

Јелена Ѓоковиќ на својот „инстаграм”-профил објави селфи од Веб-самитот што се одржува во Лисабон. Сопругата на Новак Ѓоковиќ направи селфи со британската принцеза Беатрис, ќерка на принцот Ендрју и војвотката Сара Фергусон.

Сопругата на Новак Ѓоковиќ објави селфи со принцезата Беатрис, внука на кралицата Елизабета

Вистина.мк - 08.11.2018

Јелена Ѓоковиќ сопругата на Новак Ѓоковиќ замина во Лисабон на самит. Од таму често објавува фотографии, а сега покажа во какво друштво е сопругата на тенисерот. Јелена на Инстаграм и Твитер објави фотогорафија на која е со принцезата Беатрис од ...

Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Centar - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите во светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси на нашето време. Нејзините потомци и роднини исто така имаат многу пари, но, спротивно на верувањето на многумина, принцовите и ...

Не примаат плата, а имаат милиони: Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган?!

Убавина и Здравје - 09.11.2018

Иако многумина ги нарекуваат паразити, британските принцови и принцези и тоа како ѝ прават добивка на својата земја Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно ...

Што прави сопругата на Ѓоковиќ со британската принцеза?

Фактор - 08.11.2018

Сопругата на познатиот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ на својот Инстаграм-профил објави фотографија со британската принцеза Беатрис, ќерка на принцот Ендрју и војвотката Сара Фергусон.

Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Денар - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите во светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси на нашето време. Нејзините потомци и роднини исто така имаат многу пари, но, спротивно на верувањето на многумина, принцовите и ...

Не работат ништо, но земаат плата: Ќе се онесвестите кога ќе дознаете како членовите на кралското семејство ја ...

Курир - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно време. Сепак, принцовите и принцезите кои не се директни наследници на круната мораат нешто и да работат.

Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Локално - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите во светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси на нашето време. Нејзините потомци и роднини исто така имаат многу пари, но, спротивно на верувањето на многумина, принцовите и ...

Не примаат плата а имаат милиони: Како заработуваат Вилијам, Кејт, Хари и Меган

Сител - 09.11.2018

Британското кралско семејство е едно од најбогатите на светот, а кралицата Елизабета е во врвот на најбогатите монарси во денешно време. Сепак, принцовите и принцезите кои не се директни наследници на круната мораат нешто и да работат.