TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Трансферот на Елмас е историски, овие преговори беа исцрпувачки“

Sport 1 - 22.07.2019

Македонскиот бисер Елиф Елмас утре ќе ги има лекарските прегледи и ќе го потпише договорот со Наполи за следните пет години, со што ќе се официјализира рекордниот трансфер на еден македонски фудбалер, вреден 16 милиони евра.

Елмас сепак утре ќе го комплетира трансферот во Наполи

24Фудбал - 22.07.2019

„Скај Спорт Италија“ информира дека Елмас утре ќе има медицински тестови и ќе стави потпис на договор со Наполи. Иако првичните информации беа дека Елмас денеска ќе пристигне во Неапол и ќе го почне комплетирањето на трансферот, тоа сепак ќе се ...

Трансферот е готов, утре доаѓа Елмас во Наполи (ФОТО)

Слободен Печат - 22.07.2019

Сите со нетрпение го очекуваме најновото летно засилување на Наполи, Елиф Елмас наскоро треба да биде промовиран во клубот од „Сан Паоло“. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го напушти Фенербахче, а за 16 милиони евра плус бонуси летово ќе ...

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Трампа од која се „тресе“ Европа, Елмас денес потпишува

Спортски - 22.07.2019

Нашата редакција секој ден навремено ќе ве информира за се што се случува на трансфер пазарот – сите трансфер информации на едно место! -Главна вест на денот е секако спектакуларната трампа помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ според која Нејмар може да заврши ...

Елмас денес потпишува, Анчелоти го чека со раширени раце

Спортски - 22.07.2019

Трансферот на Елиф Елмас во Наполи е само прашање на време, а според последните информации треба да биде комплетиран денес. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио денес објави нови детали за трансферот на македонскиот бисер.

Ди Марцио: Елмас денеска потпишува за Наполи!

24Фудбал - 22.07.2019

Познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио пишува дека Елиф Елмас денеска ќе стави потпис на договор со Наполи. Откако вчера се збогува со Фенербахче, се очекува Елиф Елмас денеска да пристигне во Италија и да го комплетира трансферот со ...

Ди Марцо: Елмас денеска потпишува со Наполи

Sport 1 - 22.07.2019

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вчера се збогуваше со Фенербахче пред неговиот трансфер во редовите на Наполи. Еден од најистакнатите спортски новинари во Италија, Џанлука ди Марцо најавува дека трансферот ќе биде завршен денеска.

Што ќе прави Фенербахче со парите од Елмас?

Слободен Печат - 22.07.2019

Во наредните 24-48 часа очекуваме Елиф Елмас да пристигне на Апенините и официјално потпише договор со италијанскиот вицешампион, Наполи. Тренерот на „наполитанците“, Карло Анчелоти потврди дека наскоро се очекува да пристигне нашиот играч Елмас на ...

Познато е кога Елмас ќе ги мине лекарските прегледи во Наполи

SportMedia - 22.07.2019

Трансферот на Елиф Елмас е веќе готова работа. Сега треба само да се минат лекарските прегледи, по кои ќе следува промоцијата на играчот кој е веќе договорен со италијанскиот клуб. Според информациите, Елмас денеска ќе пристигне во Италија, а утре ...

Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас се сели во Наполи

iPortal - 22.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативен Елиф Елмас се сели од Фенербахче во Наполи за сума од 16 милиони евра. Во дресот на Фенербахче одигра 40 натпревари и постигна 4 голови, а има и 11 настапи за националниот тим.

Анчелоти: Елмас е многу интересен фудбалер, наскоро ќе го имаме

24Фудбал - 21.07.2019

Карло Анчелоти вели дека остануваа уште ситни детали за трансферот на Елиф Елмас да биде комплетиран. Елмас во наредните денови треба да го официјализира трансферот од Фенербахче во Наполи.

Анчелоти за Елмас: Тој е многу интересен играч, се надевам…

Дерби - 21.07.2019

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас денеска се збогуваше од тренинг кампот на Фенербахче што беше само потврда за тоа што следи-трансфер во калчолигашот Наполи. Теренот за оваа трансфер зделка е подготвен и се очекува во најбрзо време нашиот ...

Анчелоти: Елмас е многу интересен фудбалер!

Sport 1 - 21.07.2019

Тренерот на италијанскиот вицепрвак Наполи, Карло Анчелоти посочи дека доаѓањето на макеоднскиот бисер Елиф Елмас е многу близу и додаде дека фудбалерот на Фенербахче е многу интересен играч.

Анчелоти: Чекаме на Елмас, за мене тој е интересен фудбалер!

Gol.mk - 21.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ељиф Елмас е на пат за Неапол, каде ќе ги финализира деталите и ќе парафира со калчолигашот Наполи. Актуелната ситуација ја прокоментира Карло Анчелоти, стратегот на „наполитанците“.

Анчелоти потврди: Доаѓа Елиф Елмас, тој е голем талент

Екипа - 21.07.2019

Македонскиот мегаталент Елиф Елмас ќе биде ново засилување на Наполи. Тој треба да потпише петгодишен договор и во текот на следната седмица да пристигне во Неапол. Фенербахче и италијанскиот калчолигаш ги договорија речиси сите детали за трансферот.

Анчелоти: Елмас е многу интересен фудбалер!

Слободен Печат - 21.07.2019

Славниот тренер Карло Анчелоти кој моментно е на клупата на Наполи, наскоро во своите редови ќе го има македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Анчелоти во интервјуто за „ТВ Луна“ потврди дека „наполитанците“ се многу блиску до договор со нашиот ...

Анчелоти со прв коментар за Елмас: Тој е еден многу интересен фудбалер

SportMedia - 21.07.2019

Италијанската фудбалска легенда, Карло Анчелоти, инаку актуелен тренер на Наполи, денеска во интервју за италијанско радио, зборувајќи за новата сезона беше запрашан и за доаѓањето на македонскиот „дијамант“, Елиф Елмас.

Елиф Елмас: Фенербахче, благодарам за се, секогаш ќе бидете во моето срце

Екипа - 21.07.2019

Македонскиот мегаталент Елиф Елмас прави трансфер од Фенербахче во Наполи. Тој во вторник треба да се појави на медицински прегледи и да потпише петгодишен договор со италијанскиот калчолигаш.

Анчелоти: Трансферот на Елмас е пред реализација, тој е многу интересен фудбалер

Република - 21.07.2019

Тренерот на италијанскиот вицепрвак Наполи, Карло Анчелоти потвреди дека доаѓањето на макеоднскиот репрезентативец Елиф Елмас е многу близу и додаде дека младиот фудбалер е многу интересен играч. , истакнал Анчелоти.

Елиф Елмас се збогуваше со Фенербахче пред трансферот од 16 милиони евра во Наполи

Сакам да кажам - 21.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас преку Инстаграм се збогуваше со Фенербахче и Турција, во пресрет на трансферот во италијанскиот прволигаш Наполи. Истовремено, турскиот клуб денеска соопшти дека Елмас е изоставен од претсезонската ...

Познати сите детали од трансферот: Фенербахче (ќе) се наполни пари од Елмас!

Sport 1 - 21.07.2019

Македонскиот бисер Елиф Елмас денеска се збогуваше со Фенербахче и се очекува утре да ги изврши лекарските прегледи и да го потпише договорот со италијанскиот вицепрвак Наполи со што ќе стане најскапиот македонски фудбалер во историјата.

Елмас утре на лекарски прегледи во Наполи

TopSport - 21.07.2019

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Наполи. Трансферот ќе изнесува 16 милиони евра, плус дополнителни бонуси. 19 годишниот утре траба да ги мине лекарските прегледи по што ќе сатане вториот Македонец, по Горан Панде, ...

Елмас кажа збогум на Фенербахче, утре поминува прегледи во Наполи

Локално - 21.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас се збогува со турскиот клуб Фенербахче, откако од следната недела треба да го облече дресот на Наполи. Елмас денеска преку видео на социјалните мрежи се опрости од Фенербахче.

Елмас со видео се збогува од Фенербахче (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2019

Елиф Елмас се збогува со Фенербахче, на почетокот од следната недела треба да стане нов фудбалер на Наполи. Трансферот на Елмас од Фенербахче во Наполи е завршена работа, остануваат само уште формалностите за тој да биде комплетиран.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Јунајтед најде замена за Лукаку, Елмас лета за Италија, Милан купува „јорганџија“

Спортски - 21.07.2019

Нашата редакција секој ден навремено ќе ве информира за се што се случува на трансфер пазарот – сите трансфер информации на едно место! – Нејмар се уште е главна тема на трансфер пазарот. Барселона работи на негово враќање на „Камп Ноу“, но од ПСЖ ...

Елмас го напушти тренинг центарот на Фенер, доаѓа во Италија на прегледи (фото)

Спортски - 21.07.2019

Елиф Елмас е пред трансфер во Наполи и во следните денови се чека трансферот да биде комплетиран. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио денес објави нови детали за трансферот на македонскиот бисер.

(ВИДЕО) Елмас го напушти тренинг-центарот на Фенербахче

Фокус - 21.07.2019

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас попладнево го напушти тренинг-центарот на Фенербахче. Тој објави неколку видеа на својот Инстаграм од заминувањето од центарот и на некој начин се збогуваше со турскиот тим.

„Трансферот на Елмас е историски, овие преговори беа исцрпувачки“

Курир - 22.07.2019

Македонскиот бисер Елиф Елмас утре ќе ги има лекарските прегледи и ќе го потпише договорот со Наполи за следните пет години, со што ќе се официјализира рекордниот трансфер на еден македонски фудбалер, вреден 16 милиони евра.

Елмас сепак утре ќе потпише за Наполи

МКД - 22.07.2019

„Скај Спорт Италија“ информира дека Елмас утре ќе има медицински тестови и ќе стави потпис на договор со Наполи. Иако првичните информации беа дека Елмас денеска ќе пристигне во Неапол и ќе го почне комплетирањето на трансферот, тоа сепак ќе се ...

ОФИЦИЈАЛНО: Македонскиот бисер Елиф Елмас се сели во Наполи за 16 милиони евра

Скопје24 - 21.07.2019

Македонскиот мегаталент Елиф Елмас се сели од Фенербахче во Наполи за 16 милиони евра. Трансферот ќе се реализира откако Наполи и официјално ќе го продаде Хрватот Марко Рог во Калјари, а во зависност од успесите со „наполитанците“ има клаузула за ...

Елмас денес потпишува, Анчелоти го чека со раширени раце

Таратур - 22.07.2019

Трансферот на Елиф Елмас во Наполи е само прашање на време, а според последните информации треба да биде комплетиран денес. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио денес објави нови детали за трансферот на македонскиот бисер.

Елмас денеска ќе го комплетира трансферот во Наполи?

МКД - 22.07.2019

Познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио пишува дека Елиф Елмас денеска ќе стави потпис на договор со Наполи. Откако вчера се збогува со Фенербахче, се очекува Елиф Елмас денеска да пристигне во Италија и да го комплетира трансферот со ...

Елмас утре на лекарски прегледи во Наполи

Макфакс - 21.07.2019

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Наполи. Трансферот ќе изнесува 16 милиони евра, плус дополнителни бонуси. 19 годишниот утре траба да ги мине лекарските прегледи по што ќе сатане вториот Македонец, по Горан Панде, ...

Елмас кажа збогум на Фенербахче, утре поминува прегледи во Наполи (видео)

Опсервер - 21.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас се збогува со турскиот клуб Фенербахче, откако од следната недела треба да го облече дресот на Наполи. Елмас денеска преку видео на социјалните мрежи се опрости од Фенербахче.

ПОТВРДЕНО: Македонскиот МЕГАТАЛЕНТ Елиф Елмас се сели во Наполи за 16 милиони евра !

Магазин - 21.07.2019

Македонскиот талент Елиф Елмас се сели од Фенербахче во Наполи за 16 милиони евра. Трансферот ќе се реализира откако Наполи и официјално ќе го продаде Хрватот Марко Рог во Калјари, а во зависност од успесите со „наполитанците“ има клаузула за ...

(ВИДЕО) Елмас кажа збогум на Фенербахче, утре поминува прегледи во Наполи

Независен - 21.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас се збогува со турскиот клуб Фенербахче, откако од следната недела треба да го облече дресот на Наполи. Елмас денеска преку видео на социјалните мрежи се опрости од Фенербахче.

Елмас кажа збогум на Фенербахче, утре поминува прегледи во Наполи (видео)

MakPress - 22.07.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас се збогува со турскиот клуб Фенербахче, откако од следната недела треба да го облече дресот на Наполи. Елмас денеска преку видео на социјалните мрежи се опрости од Фенербахче.