TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Попова: Животот дојде за Заев и за функционерите околу него

Макфакс - 06.03.2018

„СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или е целосно неспособен да го реализира ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги излажа граѓаните, покачување на социјалната помош нема

Стандард - 06.03.2018

„СДСМ или свесно ги лажеа граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат“, вели денеска Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

Рано е да се откажеме од Заев

Либертас - 05.03.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Насер Селмани за „Независен“: Премиерот Зоран Заев го запознав сосема случајно на еден брифинг во пратеничката група на СДСМ во Собранието пред одржување на локалните избори во 2004 година.

(Видео) Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Заев

Вечер Прес - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, изјави Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

(Видео) Попова: Животот дојде за Заев и функционерите околу него

Вечер Прес - 06.03.2018

„СДСМ или свесно ги лажеа граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

Селмани: Му верувам на Зоран Заев

Бриф - 05.03.2018

Премиерот Зоран Заев го запознав сосема случајно на еден брифинг во пратеничката група на СДСМ во Собранието пред одржување на локалните избори во 2004 година. Во тоа време Заев беше млад пратеник од Струмица, малку познат во јавноста, освен што ...

(Видео) Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Заев

Макфакс - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, изјави Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Попова: Зоран Заев ги излажа граѓаните, нема покачување на социјалната помош

А1 On - 06.03.2018

„СДСМ или свесно ги лажеа граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

Рано е да се откажеме од Заев

iPortal - 05.03.2018

Премиерот Зоран Заев го запознав сосема случајно на еден брифинг во пратеничката група на СДСМ во Собранието пред одржување на локалните избори во 2004 година. Во тоа време Заев беше млад пратеник од Струмица, малку познат во јавноста, освен што ...

(ВИДЕО) Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Зоран Заев

А1 On - 05.03.2018

„СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат.

Попова: Животот дојде за Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат

Курир - 06.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеа граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

Пецаков: Бесплатното болничко лекување е уште една шарена лага на Заев

Фокус - 05.03.2018

СДСМ и Зоран Заев манипулираа со граѓаните пред изборите ветувајќи бесплатно болничко лекување за сите граѓани, уште во првите 6 месеци од преземањето на власта. Поминаа 9 месеци, проектот сè уште не е реализиран, ниту има најави за негова ...

Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Заев

Кајгана - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, изјави Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Попова: Животот дојде за Заев и за функционерите околу него

Точка - 06.03.2018

„СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или е целосно неспособен да го реализира ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Заев

Точка - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или е целосно неспособен да го реализира ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, изјави Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Попова: Животот дојде за Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат

Нетпрес - 06.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеа граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Зоран Заев

Курир - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, истакна на денешната прес-конференција Кирил ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ вети, а не исполни поголема социјална помош

Сител - 06.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеа граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, додека граѓаните преживуваат.

Пецаков: СДСМ не го реализира ветеното во здравството

Канал5 - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат.

Пецаков: СДСМ не го реализира ветеното во здравството

Сител - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат.

Пецаков: Бесплатното болничко лекување e шарена лага на Заев

Нетпрес - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, истакна на денешната прес-конференција Кирил ...

(ВИДЕО) Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Зоран Заев

Либертас - 05.03.2018

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот на крајот е ист.

(Видео) Пецаков: Бесплатното болничко лекување беше уште една шарена лага на Заев

Sky - 05.03.2018

СДСМ или свесно ги лажеше граѓаните или е целосно неспособен да го реализира ветеното. Резултатот на крајот е ист. Животот дојде за Зоран Заев и функционерите околу него, а граѓаните преживуваат, изјави Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.