TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OnePlus 7 Pro одличен на DxOMark тестот за камера (видео)

Денар - 16.05.2019

Кинеската компанија OnePlus вчера ги претставила своите најнови премиум телефони- OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro. Камерата на OnePlus 7 Pro верзијата е подобрена во однос на претходните телефони, и сега се три сензори од назад.

Sony Xperia 2 „истече“ уште пред промоцијата на Sony Xperia 1 (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Sony Xperia 1 беше најавен во февруари, а премиерата на телефонот требаше да биде следниот месец. Sony сепак веќе работи на наследник на топ-моделот и сега веќе знааеме како би можел да изгледа новиот Xperia 2.

OnePlus ги откри сите детали за 7 и 7 Pro (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Кинеската компанија OnePlus откри сите детали за своите следни топ модели – смартфоните OnePlus 7 и 7 Pro. И двата имаат многу заеднички карактеристики како чипсет Snapdragon 855, AMOLED дисплеи и стерео звучници, но во некои односи се разликуваат ...

Телефонот за кого сите зборуваат, OnePlus 7 Pro е еден од најдобрите

Телефони.мк - 15.05.2019

OnePlus со текот на годините изгради висока репутација, кој сега ги претстави двата нови модела: OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro. OnePlus 7 класичниот чини 699 евра, додека Pro моделот со двојно повеќе меморија е 819 евра.

Кинеската компанија ги претстави најновите OnePlus7 и OnePlus 7 Pro (ВИДЕО)

USB - 15.05.2019

Компанијата OnePlus ги претстави своите најнови премиум телефони – OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro . Со OnePlus 7 Pro моделот, компанијата ќе се обиде да и парира на конкуренцијата на полето на хардверот и специфичните хардверски карактеристики.

Претставени новите телефони од OnePlus 7 серијата

Smartportal - 15.05.2019

На настани во три посебни градови, OnePlus ги претстави нивните нови уреди од OnePlus 7 серијата. Најавите кои дојдоа од директорот на компанијата недели пред претставувањето, сега можеме да видиме што точно значеле, а OnePlus може слободно да се ...

Направен првиот бенчмарк тест со Huawei Honor 20

Телефони.мк - 15.05.2019

Honor 20 на суб-брендот на Huawei за прв пат се појавува на бенчмарк тест на сајтот на Geekbench со што се откриваат првите клучни детали за неговиот хардвер. Honor 20 ќе работи со осум-јадрен Kirin 980 процесор и 6 GB RAM, како и Android 9.0 Pie ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Црнобело - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Huawei ќе има одличен евтин смартфон со четири камери

Телефони.мк - 14.05.2019

Huawei ќе лансира обновена верзија на поевтиниот смартфон Huawei P20 Lite 2019 кој ќе пристигне подоцна во текот на годината со одлични перформанси во средната класа. Главниот адут на Huawei P20 Lite 2019 ќе биде камерата на задната страна со дури ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен за македонските корисници

Факултети - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Фактор - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

USB - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

МакМода - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

Smartportal - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Телефони.мк - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност. По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Локално - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

MakPress - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.