TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендарниот Пеџа Мијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија

Дерби - 11.06.2021

Поранешниот прославен југословенски фудбалер, Предраг Пеџа Мијатовиќ во интервју за српските медиуми говореше за претстојното Европско првенство кое стартува денеска со натпреварот помеѓу Италија и Турција.

Mијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија на ова Европско

Спортски - 11.06.2021

Една од најголемите легенди на Црна Гора, Предраг Мијатовиќ објави дека со цело срце ќе навива за Македонија на Европското првенство кое стартува денес. Во изјава за српски „Блица“ Мијатовиќ откри дека нашиот селектор Игор Ангеловски е негов голем ...

Мијатовиќ: Секоја чест за Македонија, можно е да изненади и на ЕП

МКД - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот фудбал, Предраг Мијатовиќ има убави зборови за македонската репрезентација пред настапот на Европското првенство. Македонија и Хрватска се единствените селекции од поранешна Југославија кои ќе играат на Европското првенство.

Мијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија!

Sport 1 - 11.06.2021

Една од најголемите легенди на Црна Гора, Предраг Мијатовиќ објави дека со цело срце ќе навива за Македонија, како и за Хрватска, на Европското првенство кое почнува денеска. Мијатовиќ за српски Блиц посочи дека селекторот Игор Ангеловски е негов ...

Мијатовиќ: Со сето срце ќе навивам за Македонија

SportMedia - 11.06.2021

Легендарниот фудбалер, Предраг Мијатовиќ ќе биде еден од фановите на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО 2020. Тој во интервју за српски „блиц.рс“ најави дека ќе навива за Македонија, но и за Хрватска.

Мијатовиќ: Срцето на ЕВРО 2020 ќе ми бие за Македонија и мојот пријател Мрме

Екипа - 11.06.2021

Една од најголемите фудбалски легенди во поранешна Југославија, Црногорецот Предраг Мијатовиќ, не крие дека неговото срце ќе биде за Македонија и неговиот пријател Игор Ангеловски на престојното Европско првенство 2020.

Мијатовиќ: Им честитам на Македонците, може да бидат изненадување на Европското првенство!

Слободен Печат - 11.06.2021

Поранешниот играч на Реал Мадрид и екс репрезентативец на Југославија, исто така со големо внимание ќе ги следи натпреварите на Европското првенство. Предраг Мијатовиќ кој со Реал како играч ги освои шпанската „Ла Лига“ и Лигата на шампионите, во ...

Мијатовиќ: Со срце ќе бидам за Македонија, Мрме е мој пријател

Спортманија - 11.06.2021

Црногорската легенда ќе има две омилени репрезентации на ЕП, една од нив е нашата. Еден од најголемите фудбалери од поранешните југословенски простори во последните 25-30 години, Црногорецот Предраг Мијатовиќ, вели дека срцето ќе му чука за ...

Мијатовиќ: Секоја чест за Македонија

24Фудбал - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот фудбал, Предраг Мијатовиќ има убави зборови за македонската репрезентација пред настапот на Европското првенство. Македонија и Хрватска се единствените селекции од поранешна Југославија кои ќе играат на Европското првенство.