TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што го премисли Марин? Кај Мајчин дом сепак ќе никне деветтокатница

А1 On - 05.03.2018

Актуелниот градоначалник на општина Аеродром, Златко Марин, не го исполни ветувањето од предизборната кампања, започната е изградба на деветкатницата кај Мајчин дом за што во април минатата година пред општинската зграда беа организирани протести за ...

Аеродромци со „аfterwork забава и фудбал“ против уништување на зеленилото пред Мајчин дом

Радио МОФ - 05.03.2018

Случајот со најавената зграда кај Мајчин дом повторно се актуелизираше откако деновиве на местото се појави механизација. Аеродромци се загрижани, а преку социјалните мрежи за 9 март (петок) најавија настан „Со фудбал до позелен Аеродром“, како ...

Спорната деветкатница сепак, ќе се гради?

CivilMedia - 05.03.2018

Лавина од реакции на социјалните мрежи – откако беа споделени фотографии на кои се гледа како на зеленилото пред „Мајчин дом“ во Аеродром се врши сондирање на теренот. „И покрај реакциите и моите лични заложби во април 2017 година, парцелата пред ...

Марин седна во фотелја и веќе здравјето на граѓаните не му е важно

Курир - 05.03.2018

Дали се работи за промена на сопственикот кој треба да гради, дали се работи за надминување на еколошката закана по скопјани и дали здравјето на граѓаните веќе не е поважно од неброените фирми и банкарски сметки? Според информации и фотографии кои ...

Се подготвува локацијата кај Мајчин дом за изградба на деветокатница(видео)

AKO - 04.03.2018

Жители на општина Аеродром регираат жестоко и бараат одговор од градоначалникот Златко Марин-што се случува на зеленилото крај Мајчин дом, кое според ДУП е приватна локација. На ФБ побараа одговор од Марин дали повторно се активира изградбата на ...

Со „Мајчин дом“ ќе се урнат и ветувањата на Марин: Десеткатница ќе го изеде зеленилото кај „Мајчин дом“

Република - 05.03.2018

Предизборното ветување на градоначалникот на Аеродром Златко Марин дека итно ќе запре понатамошно градење во урбанизираниот дел на општината и дека ќе направи ревизија на сите ДУП-ови и изработка на нови по теркот на ДУП-овите позади Бисер и Ново ...

Аеродромци со „аfterwork забава и фудбал“ против уништување на зеленилото пред Мајчин дом

Либертас - 05.03.2018

Случајот со најавената зграда кај Мајчин дом повторно се актуелизираше откако деновиве на местото се појави механизација. Аеродромци се загрижани, а преку социјалните мрежи за 9 март (петок) од 17 часот најавија настан „Со фудбал до позелен ...

Сепак кај „Мајчин дом“ ќе никне деветтокатница!

Порта 3 - 06.03.2018

Актуелниот градоначалник на општина Аеродром, Златко Марин, не го исполни ветувањето од предизборната кампања, односно започната е изградба на деветкатницата кај „Мајчин дом“ за што во април минатата година пред општинската зграда беа организирани ...

Ќе има ли деветтокатница кај Мајчин дом

Фактор - 05.03.2018

Случајот со најавената зграда кај Мајчин дом повторно се актуелизираше откако деновиве на местото се појави механизација. Актуелниот градоначалник на општина Аеродром, Златко Марин,сепак не го исполни ветувањето од предизборната кампања, започната е ...

На зелената површина кај Мајчин дом ќе никне деветтокатница

Скопје инфо - 06.03.2018

Случајот со најавената зграда кај Мајчин дом повторно се актуелизираше откако деновиве на местото се појави механизација. Актуелниот градоначалник на општина Аеродром, Златко Марин,сепак не го исполни ветувањето од предизборната кампања, започната е ...