TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идентификацијата на жртвите во несреќата во Бугарија ќе заврши за најмалку 7 дена

24 Вести - 25.11.2021

Идентификацијата на 45-те загинати во завчерашната тешка сообраќајна несреќа ќе се прави откако ќе биде земен биолошки материјал од роднините на жртвите. Се очекува таа да трае најмалку седум дена и кога ќе заврши ќе биде организирано пренесување на ...

Телата на починатите во несреќата блиските ќе ги добијат најбрзо за седум дена, под еден услов - ако е завршена нивната идентификација

Press24

Османи - Идентификацијата на загинатите ќе трае седум дена

Р.С.Европа

Османи: Истрагата за автобуската несреќа е врвен приоритет за бугарското Обвинителство, идентификацијата ќе трае најмалку седум дена

Бриф

Османи: Идентификацијата ќе трае најмалку седум дена

Press24

Османи: Идентификацијата ќе трае најмалку седум дена, истрагата за несреќата е врвен приоритет за бугарското Обвинителство

Нова ТВ

Османи: Истрагата за автобуската несреќа е врвен приоритет за бугарското Обвинителство, идентификацијата ќе трае најмалку седум дена

Курир

Слободен Печат еМагазин ТВ21 Скопско Ехо MTM Centar Опсервер Zoom

Oсмани: Нема алтернатива за односите со Бугарија и заедничката европска иднина

Н.Македонија - 24.11.2021

Добрите односи со Бугарија и заедничката европска иднина немаат алтернатива. Ова за новинската агенција БГНЕС го изјави македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи. Прашан што ќе прават властите во Скопје по реафирмираниот став на ...

(Видео) Oсмани: Нема алтернатива за односите со Бугарија и заедничката европска иднина

MTM

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Frontline

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

ТВ21

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Телма

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Слободен Печат

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Сител

Независен Нова ТВ Опсервер 24Инфо МКД Press24 Либертас Вечер Прес

Османи: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

Алсат-М - 24.11.2021

Повредените во автобуската нерсеќа според информациите на лекарите се во добра здравствена состојба. Завршени се дел од операциите, а дел ќе бидат завршени денеска, изјави ...

Османи: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

Бриф

Османи: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

Нова ТВ

Османи: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

Канал5

Османи од Софија: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

Слободен Печат

Османи: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

24Инфо

Османи: Тука сум да ја олеснам комуникацијата за побрза идентификација на телата

Н.Македонија

Либертас Опсервер 24 Вести ТВ21 Курир Скопје инфо CivilMedia Независен

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

ТВ21 - 24.11.2021

Се надевам дека оваа истрага ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата и доколку навистина има човечки фактор зад тоа, да се преземат сите неопходни мерки. Вчера имаа прес-конференција и министерот за транспорт и ...

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

Нова ТВ

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

Бизнис Вести

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

24Инфо

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

Бриф

ОСМАНИ СЕ НАДЕВА НА ТЕМЕЛНА ИСТРАГА Потребно е да се одредат вистинските причини за трагедијата

+инфо

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

Lider

Скопје инфо Frontline Канал5 Курир Сител Алсат-М Нетпрес CivilMedia