TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот Заев по повод Денот на Бошњаците: Бошњаците се нераскинлив дел од богатството во нашата мултиетничка, ...

24Инфо - 27.09.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, вечерва во село Оризари, Велес, присуствуваше и се обрати на свечениот настан по повод одбележувањето на Денот на Бошњаците – 28 Септември.

ВО ЖИВО: Одбележување на Денот на Бошњаците

ТВ21 - 27.09.2020

Попладнево во велешкото село Оризари се одржува свеченост по повод одбележување на Денот на Бошњаците. На свеченоста присуствуваат премиерот Зоран Заев, претседателот на Бошњачко демократскиот сојуз, Мунир Колашинац, градоначалникот на Општина ...

Заев на прославата на Денот на Бошњаците

Канал5 - 27.09.2020

Премиерот Зоран Заев попладнево во велешкото село Оризари ќе присуствува на свеченоста со која ќе биде одбележан Денот на Бошњаците. Предвидено е Заев да има обраќање на свеченоста на која ќе присуствуваат и претседателот на Бошњачко демократскиот ...

ВО ЖИВО: Одбележување на Денот на Бошњаците

4NEWS - 27.09.2020

Попладнево во велешкото село Оризари се одржува свеченост по повод одбележување на Денот на Бошњаците. На свеченоста присуствуваат премиерот Зоран Заев, претседателот на Бошњачко демократскиот сојуз, Мунир Колашинац, градоначалникот на Општина ...

Заев по повод Денот на Бошњаците: Бошњаците се нераскинлив дел од богатството во нашата мултиетничка, мултикултурна и ...

Канал5 - 27.09.2020

Тие се исклучително драгоцен сегмент во концептот „Едно општество за сите". Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вечерва во село Оризари, Велес, присуствуваше и се обрати на свечениот настан по повод одбележувањето на Денот ...

(ВИДЕО) Заев по повод Денот на Бошњаците: Бошњаците се нераскинлив дел од богатството во нашата мултиетничка, ...

iPortal - 27.09.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, вечерва во село Оризари, Велес, присуствуваше и се обрати на свечениот настан по повод одбележувањето на Денот на Бошњаците – 28 Септември.