TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Припадник на француската жандармерија е убиен во Нова Каледонија

Слободен Печат - 16.05.2024

Еден припадник на француската жандармерија е убиен при „случаен истрел“ денеска на француската територија на Тихиот Океан, Нова Каледонија, погодена од немири, изјави министерот за внатрешни работи Џералд Дарманин за француските медиуми.

Војната меѓу полицијата и 5.000 бунтовници продолжува, сѐ е изгорено, се јави и Париз

Алсат-М

Франција тврди дека Азербејџан е вмешан во немирите на Нова Каледонија

Слободен Печат

Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

Слободен Печат

Дарманин: Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

Република

Дарманин: Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

CivilMedia

Дарманин: Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

Zoom

Канал5 24 Вести MakPress Р.С.Европа Канал5 Канал5 Frontline

Во Нова Каледонија трета ноќ немири, четири лица загинаа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 16.05.2024

За време на трета ноќ немири во Нова Каледонија загинаа четири лица, соопшти денеска високиот комесар на таа француска прекуморска територија Луј Ле Фран. Францускиот висок комесар рече дека во трите островски општини жандармеријата се судрила со ...

(ВИДЕО) Франција прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија

А1 On

Четворица убиени во протестите во Нова Каледонија, Франција прогласи вонредна состојба

Нетпрес

Хаос во Нова Каледонија: Макрон бара воведување на вонредна ситуација

Телма

Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Рацин

Атал: Дополнителни полициски сили пристигнуваат во Нова Каледонија во наредните часови

Бизнис Вести

Едно лице застрелано во немири во Нова Каледонија

Бизнис Вести

А1 On MakPress Канал5 Слободен Печат Канал5 Канал5 MakPress MakPress

(ВИДЕО) Немири во Нова Каледонија поради реформите, гореа згради и училишта, едно лице загина

360 степени - 15.05.2024

Во нередите беа повредени околу 60 полицајци, но нивната „посветеност и професионалност“ се за пофалба, соопшти комисијата Повеќе од 130 лица се уапсени во Нова Каледонија, француска прекуморска територија, по втората ноќ насилни протести, соопшти ...

Немири во Нова Каледонија поради реформи. Изгореа згради и училишта, едно лице загина

Независен

(Видео) Немири во Нова Каледонија поради реформите, гореа згради и училишта, еден убиен

Макфакс

(ВИДЕО) Немири во Нова Каледонија, гореа згради и училишта

Алсат-М

(Видео) Немири во Нова Каледонија поради реформите, гореа згради и училишта, еден убиен

Опсервер

[ВИДЕО] Немири во Нова Каледонија поради реформите, гореа згради и училишта, еден убиен

Точка

Немири во Нова Каледонија поради реформата за гласање, едно лице загина (ВИДЕО)

МКД

24Инфо Локално Lider Centar Нетпрес