TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сузана Гавазова со нова фризура: Пејачката одлучи да ја избричи главата

Убавина и Здравје - 11.07.2018

Македонската фолк-пејачка Сузана Гавазова, која живее на релација Македонија – Шведска, откако се врати на подолг престој дома, летото го користи малку работно, малку за уживање, но никако не заборава за сето тоа да ги извести своите обожаватели на ...

Храбар потег: Сузана Гавазова ја избричи главата (ФОТО)

Скопје24 - 11.07.2018

Нашата фолк дива Сузана Гавазова е позната како доста храбра жена кога се во прашање изборот на песни, изгледот на сцената и честите провокативни фотографии за кои многумина не би се нафатиле да ги прават, но овој пат со својот стил навистина ги ...

Се избричи Гавазова…?!

Маркукуле - 11.07.2018

Фолкерката Сузана Гавазова е позната по нјзиниот сексипил, а овојпат се одлучи и за еден храбар и неочекуван потег. Таа на својот Фејсбук профил објави фотографии од нејзниот нов стил, со кој наликува на американската пејачка Ријана.

Која наша пејачка ја поседува оваа секси задница ?! (ФОТО)

1tv - 11.07.2018

Жешко лето за струмичанката Сузана Гавазова, која веќе неколку години живее и работи во Шведска. Ова лето згодната пејачка одлучила со своето смејство да замине на летувaње во Грција. Гавазова паузираше одреден период заради посветеноста како мајка, ...

Провокативна и секси фолк пејачката Сузана Гавазова во танга ги поздрави фановите

Хитпортал - 10.07.2018

Една од нашите најзгодни фолкерки Сузана Гавазова, ова лето реши заедно со своето семејство да летува во Грција. Пред да се врати на професионалните обврски по паузата заради своите ќеркички решила својот одмор да го посвети на своите најмили но и ...

(Фото) Тангата на Гавазова го заокружи договорот меѓу Грција и Македонија

Репортер - 10.07.2018

Македонската фолк пејачка Сузана Гавазова е на одмор во Грција. Таа се пофали дека ужива на море, но и дека изгледа одлично во секи бикини. Сликана меѓу палми, ги собра комплиметите од своите обожаватели.

(ФОТО) Сузана Гавазова како Ники Минаж ќе го освојува Балканот

iPortal - 10.07.2018

Фолк пејачката Сузана Гавазова идната недела заминува за Белград, каде ќе ја снима првата од трите песни наменети за балканскиот пазар. Последните подготовки ги направи вчера кога реши да ја смени фризурата, во стилот на Ники Минаж ќе снима спот, а ...

Сузана Гавазова во танга: Македонката со тело на Амазонка ужива на грчкото крајбрежје! (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 10.07.2018

Каква Јелена Карлеуша, ќе речат обожавателите на ликот и делото на нашата фолк-пејачка Сузана Гавазова, која деновиве одмора на некои од егзотичните летувалишта во Грција. Македонската фолкерка која живее на релација Македонија – Шведска, откако се ...

Гавазова провоцира на +40 со танга и голо газе!

Вечер - 10.07.2018

Сузана Гавазова е секс-бомба! Потврда за тоа се новите фотографии кои ги сподели на социјалните мрежи каде што позира во костим за капење и изгледа како милион долари. На едната од нив познатата фолкерка тренира јога, додека пак на останатите две во ...