TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца ужива во Франција! Пејачката згодна како никогаш досега во цветен комплет, а во позадина...

Женски магазин - 18.09.2023

Светлана Цеца Ражнатовиќ решила малку да се одмори од работа и да ужива во Франција со пријателите, а сега покажа како го поминува времето. Таа објави и видео, а покажа дека со својата најдобра пријателка престојува во многу луксузен хотел на ...

(Видео) Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимија дует: „Жељко напиша песна која е совршена за Цеца“

Еспресо - 18.09.2023

Жељко Јоксимовиќ и Светлана Цеца Ражнатовиќ снимија дует, а ова не е прв пат да соработуваат. Жељко напиша песна која беше совршена за нивната соработка, по што стапил во контакт со пејачката, известуват српските медиуми.

Цеца и Јоксимовиќ снимаат дует: Откриени сите детали за соработката! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 18.09.2023

Пејачот Жељко Јоксимовиќ и Цеца Ражнатовиќ снимили дует. Ова не е првпат Жељко и Цеца да соработуваат, со оглед на тоа дека тој и пеел пратечки вокали на еден од нејзините најголеми хитови „Лепи громе мој“.

Цеца мами воздишки во Монте Карло во цветен аутфит од 6.000 евра, по раскошното издание со кристали (фото)

Црнобело - 18.09.2023

„Преубав фустан. Неопходно враќање на женственоста“, „Преубава си!“ Овие се некои од коментарите што Цеца Ражнатовиќ ги доби за „едноставниот“ аутфит во којшто позира во Монте Карло, една вечер откако се појави во тиркизна тоалета со кристали.

Новак и кошаркарите ја пречекаа како кралица: Цеца им пееше а сега ги пренесе впечатоците! (фото)

Во Центар - 17.09.2023

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ја имаше честта да го прослави успехот на српските кошаркари, како и на најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ. Таа откри дека младите момци ја дочекале како кралица.