TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тошковски: До крајот на април сите ќе добијат повик за сликање за пасош

Сител - 27.02.2024

МВР работи на целосна реорганизација и оптимизација на процесот на изработка на пасошите како и на постапката за закажување на термини за фотографирање. Техничкиот министер за внатрешни работи во интервју за МИА вели дека со воведување на ...

Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските државјани со стари пасоши, вели Тошковски

360 степени

ВО АВСТРИЈА И ВО ХРВАТСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО СТАРИТЕ ПАСОШИ Амбасадорите велат дека нивните земји имаат разбирање

+инфо

Во Австрија и Хрватска со старите патни исправи, средба на Тошковски со Памер и Тигањ

Телма

Тошковски на средби со амбасадорите на Австрија и Хрватска во земјава: Двете земји имаат разбирање за граѓаните со старите пасоши кои се во нивните земји

Курир

Тошковски: Австрија и Хрватска им излегуваат пресрет на македонските граѓани со стари пасоши

Нетпрес

ВО АВСТРИЈА И ХРВАТСКА ЌЕ МОЖЕ И СО СТАРИТЕ ПАСОШИ: Тошковски со амбасадорите на двете земји

Денешен

МКД

Бојмацалиев за 24инфо.мк: Не е точно дека не е поднесена кривична пријава за тешка кражба против сторителите, Тошковски ...

24Инфо - 27.02.2024

Откако техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски на социјалните мрежи објави случај за одземено оружје, во кое се вмешани високи полициски службеници, со свој став за 24инфо.мк излезе и дополнителниот заменик министер за внатрешни ...

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Макфакс

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Точка

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Локално

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Во Центар

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со амбасадорот на Република Австрија, Мартин Памер

24Инфо

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Press24

Слободен Печат Слободен Печат Либертас

Тошковски: Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските граѓани со стари пасоши

Во Центар - 27.02.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик министер Митко Бојмачалиев во текот на денешниот ден остварија работна средба со амбасадорот на Република Хрватска, Н.Е. Нивес Тигањ.

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Макфакс

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Опсервер

Средба Тошковски, Бојмацалиев и Тигањ: Хрватска има разбирање за проблемот со патните исправи на македонските државјани

Frontline

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Точка

Средба Тошковски, Бојмацалиев и Тигањ: Хрватска има разбирање за проблемот со патните исправи на македонските државјани

Локално

Во Хрватска може и со старите пасоши

Фокус

Zoom Кајгана Либертас MakPress