TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Toyota за прв пат го покажа својот нов спортски автомобил

Авто Плус - 14.02.2018

Јапонската Toyota објави прва официјална фотографија на својот нов спортски модел Неговото име не е пријавено – на тизерот стои дека тоа ќе биде „враќање на легендата”. Се чини дека, сепак тоа е новата генерација на Toyota Supra, чиј развој трае ...

Ford го намали профитот на база на успехот

Авто Плус - 13.02.2018

Профитот на корпорацијата Ford за 2017 година е помал од предвиденото и тоа се должи на големите инвестиции во технологијата на иднината - електрични автомобили и автомобили со автономна контрола Ова е потврдено со финансиски извештај на ...

Toyota Supra :: Легендата се враќа!

Авто Магазин - 13.02.2018

После години чекање и безброј шпекулации, новата Toyota Supra ќе дебитира на претстојниот салон на автомобилите во Женева. Дека легендата сега навистина се враќа јапонскиот производител потврди со оваа фотографија на која се гледа детаљ од задниот ...

Новата Toyota Supra ќе дебитира во Женева!

CARClub - 13.02.2018

Toyota објави фотографија од новата Supra и потврди дека долго-очекуваното спортско купе ќе дебитира во Женева! Иако од Toyota не потврдија дека токму новата Supra ќе пристигне во Женева, сепак кажуваат дека „на Мотор Шоуто во Женева, модерен ...

Subaru прави хибрид со технологиите од Toyota Prius Prime

Авто Плус - 12.02.2018

Subaru планира да претстави оваа година нов plug-in хибриден модел, за чие создавање се користени технологии и агрегати кои доаѓаат од Toyota Prius Prime Сепак, не е познато точно кој модел на Subaru ќе добие хибриден погон.