TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали ова е најмрзеливиот принц на светот? Има само 3 години и секогаш ист израз на лицето

Точка - 02.12.2019

Иако медиумите воглавно пишуваат за членовите на британското кралско семејство, без разлика дали шоуто ќе го украде принцезата Шарлот или нејзините браќа, принцевите Џорџ и Луи, уште еден мал принц од друго европско кралско семејство се најде во ...

Принцот Чарлс воведува мерки: Кралицата Елизабета оди во пензија, а дел од кралското семејство „ќе лета“ од палатата ...

Слободен Печат - 02.12.2019

Принцот од Велс наводно минатата недела за тоа го известил својот татко, принцот Филип. Принцот Чарлс (71), кога ќе стане крал, планира да ги сведе членовите на кралското семејство на синовите Вилијам и Хари, нивните сопруги и децата, а се верува ...

Промени во кралското семејство: Кралицата Елизабета оди во пензија, а принцот Чарлс се подготвува да стане крал за 18 ...

Вистина.мк - 02.12.2019

Синот на британската кралица Елизабета II, принцот Чарлс полека се подготвува да ја преземе круната, а на престолот официјално ќе дојде кога неговата мајка ќе наполни 95 години. Британскиот „Метро“, објави дека принцот Чарлс се сретнал со својот ...

Принцот Чарлс најави тектонски промени во британското кралско семејство – Кралицата си заминува за 18 месеци

Канал5 - 01.12.2019

Принцот Чарлс има намера да го сведе бројот на членовите на кралското семејство на своите синови Вилијам и Хари, нивните сопруги и децата и самиот себеси кога тој ќе стане крал. Неговите планови се верува дека биле поттикнати од неодамнешниот ...

(ВИДЕО) ПРИНЦОТ ЕНДРЈ ГО ЗАБРЗАЛ ЗАМИНУВАЊЕТО НА КРАЛИЦАТА: Познато колку британската суверенка ќе биде уште на тронот ...

Екран - 01.12.2019

Принцот Чарлс се состанал со принцот Ендрју во Сандригам за да разговараат за последиците од катастрофалното ТВ интервју на братот среде извештаите дека се подготвува да застане на чело на монархијата кога кралицата ќе наполни 95. години.

Кралицата Елизабета оди во пензија, принцот Чарлс се подготвува да стане крал за 18 месеци

+инфо - 02.12.2019

Чарлс треба да ги преземе сите семејни работи и дневните обврски на неговата мајка. Неговите планови се верува дека биле поттикнати од неодамнешниот педофилски скандал на неговиот брат, принцот Ендрју, објавија денеска британските медиуми.