TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАСК МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА ТРАМП ПРЕКУ НЕГОВИОТ РИВАЛ „Ќе го поддржам Де Сантис, сакам некој што е разумен центрист“

+инфо - 26.11.2022

Мојата желба за претседателските избори во 2024 година е кандидатот да биде некој што е разумен и центрист во исто време. Се надевав дека тоа може да биде некој од администрацијата на Бајден, но досега бев разочаран, напиша Маск на Твитер.

Маск со поддршка за ривалот на Трамп за претседателската трка во 2024 година

Макфакс

Маск би го поддржал Рон де Сантис на изборите во САД во 2024 година

Н.Македонија

Маск со поддршка за ривалот на Трамп за претседателската трка во 2024 година

MTM

Маск со поддршка за ривалот на Трамп за претседателската трка во 2024 година

Точка

МАСК МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА ТРАМП: Милијардерот објави кого ќе поддржи на претседателските избори во 2024 година

Фактор

„САКАМ ДА БИДЕ НЕКОЈ РАЗУМЕН“: Маск откри кој републиканец би го поддржал на изборите во 2024 година, а тоа не е Трамп

Курир

Нетпрес Локално

Му роди пет деца, ја остави за помлада и без скршен денар: Првата сопруга на генијот Илон Маск ја откри неговата темна ...

Женски магазин - 26.11.2022

Не е тајна дека љубовен живот на Илон Маск често беше мета на медиумите, а тој не остана имун на шармот од познатите дами. По тригодишна врска, Илон се раздели со пејачката Клер Елис Баучер, попозната како Грајмс.

Дали новиот шеф на „Твитер“ може да предизвика политичка поларизација во САД

Н.Македонија

Маск најави „општа амнестија“ за блокираните профили на Twitter

Deutsche Welle

ШИРУМ ОТВОРЕНИ ВРАТИ: Илон Маск најави „општа амнестија“ за претходно забранетите профили на Твитер

Пари

Твитер ја испразни канцеларијата во Брисел

Нова ТВ

Поддршка за Илон Маск што ги отпушти сите од Твитер: „Тие навистина не работеа ништо“

Фактор

VW Group ги стопира рекламните кампањи на Twitter по преземањето на социјалната мрежа од Илон Маск

Autofocus

Кајгана Локално Centar Порта Скопје1 Во Центар Денар Порта

Маск најави целосна амнестија за суспендираните профили на Твитер

Радио МОФ - 25.11.2022

Новиот сопственик на Твитер, Илон Маск , најави дека ќе има генерална амнестија за суспендираните профили на социјалната мрежа. Оваа одлука следи по анкета, која тој ја објави на социјалната мрежа, во која мнозинството ја поддржа ваквата амнестија.

Илон Маск најави враќање на суспендираните профили на Твитер

Р.С.Европа

Не се само сини: Маск објави продажба на ознаки за верификација на Твитер во различни бои, продажбата почнува следниот петок

Еспресо

ТВИТЕР ВО ТУРБО БРЗИНА: НАРОДОТ СЕ ИЗЈАСНИ Маск воведува амнестија за сите суспендирани сметки

Пулс24

Илон Маск најави повторно отварање на затворени Twitter профили, но со услов

Телефони.мк

Маск најави повторно отворање на суспендираните профили

Опсервер

Маск на Твитер објави нов прашалник за враќање на профилите

Канал5

Локално Вечер Прес 24Инфо +инфо Независен Курир Frontline MakPress