TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОТКРИЕНО КОИ СЕ „РУДАРИТЕ“ НА ЦРНОГОРСКИОТ ТУНЕЛ! Тројца се од српска Лозница, четвртиот паднал заради плаќање со ...

Фактор - 22.09.2023

Милан Марковиќ (1970), Вељко Марковиќ (1991) и Владимир Еровиќ (1991), сите тројца од Лозница, се осомничени дека учествувале во копањето на тунелот кој на 12 септември беше откриен во депото на Вишиот суд. во Подгорица.

ОТКРИЕНО КОЈ СЕ ‘КРТОВИТЕ’ КОИ ГО ИСКОПАЛЕ ТУНЕЛОТ ВО ЦРНА ГОРА – Објавени нови детали за филмската акција: Полицијата ...

Во Центар - 22.09.2023

Иако властите во Црна Гора тврдеа дека знаат кој се и каде се наоѓаат копачите на тунелот под Врховниот суд во Подгорица, и 10 дена по нивното откривање, никој не е уапсен, а не се познати имињата на осомничените.

Кривични пријави за шест лица кои ископаа тунел до Вишиот суд во Подгорица

Фокус - 22.09.2023

Според наредбата на обвинителството во Црна Гора, против четири лица кои се легитимирани за копање тунел до депото на Вишиот суд во Подгорица ќе бидат поднесени кривични пријави, дознава РТЦГ. Осомничените се државјани на Србија.

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Бизнис Вести - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Црногорската полиција ја бара оваа жена – учествувала во копањето на тунелот. Нејзините податоци се лажни! Еве што ...

Во Центар - 22.09.2023

Идентификувани се осомничените кои го ископаа тунелот под зградата на Вишиот суд во Подгорица што води до депото, соопшти вечерва на ТВ Вијести в.д. директор на полициската управа, Никола Терзиќ.

Нови детали за случајот со тунелот што водеше до судот во Подгорица: Пронајден алат и ракавици на „рударот“, меѓу ...

4NEWS - 21.09.2023

Дел од алатот и ракавиците кои најверојатно ги користеле „рударите“ кои упаднале во судското депо биле пронајдени вчера во Ботун, дознава „Вијести“. Според истите информации, овој доказ бил откриен при широк претрес на просторот каде неодамна било ...

„Недостасува оружје од пет активни случаи“: Нови детали за случајот „Тунел“.

4NEWS - 21.09.2023

Претседателот на Вишиот суд во Подгорица, Борис Савиќ, рече дека по откривањето на тунелот во депото на тој суд, било утврдено дека во пет тековни случаи недостасувало оружје. Тој посочи дека во тие случаи адвокатите може да побараат повторни ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Слободен Печат - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Независен - 22.09.2023

Подгорица – Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Курир - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Сител - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

6 ЛИЦА СЕ ОБВИНЕТИ ЗА КОПАЊЕТО НА ТУНЕЛОТ ВО ВИШИОТ СУД Нарачател на акцијата е сериозна криминална група од Црна Гора

+инфо - 22.09.2023

Истрагата ја води Основното државно обвинителство во Подгорица, а досега се осомничени најмалку 9 лица, меѓу кои и една жена. Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

24 Вести - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Телма - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Бриф - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Lider - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривични пријави за шест лица кои ископаа тунел до Вишиот суд во Подгорица

Либертас - 22.09.2023

Според наредбата на обвинителството во Црна Гора, против четири лица кои се легитимирани за копање тунел до депото на Вишиот суд во Подгорица ќе бидат поднесени кривични пријави, дознава РТЦГ. Осомничените се државјани на Србија.

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Република - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Шест лица ќе заработат кривична пријава за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

24Инфо - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

MakPress - 22.09.2023

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во Подгорица и дека во кривичната пријава ќе бидат опфатени шест лица, меѓу ...

Кривична пријава против шест лица за копање тунел до Вишиот суд во Подгорица

Канал5 - 22.09.2023

„Инвеститор“ на акцијата е сериозна криминална група од Црна Гора. Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на Вишиот суд во ...

ОТКРИЕНИ КОИ СЕ „РУДАРИТЕ“: Кривични пријави за шест лица кои ископаа тунел до Вишиот суд во Подгорица

Вечер Прес - 22.09.2023

Милан Марковиќ (1970), Вељко Марковиќ (1991) и Владимир Еровиќ (1991), сите тројца од Лозница, се осомничени дека учествувале во копањето на тунелот кој на 12 септември беше откриен во депото на Вишиот суд во Подгорица.