TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто палестинската држава е најдобрата безбедносна гаранција за Израел

Н.Македонија - 06.12.2023

Само што поминав пет дена на Блискиот Исток. Заедно со Украина, таа стана еден од најнестабилните региони во светот. Ќе има периоди на смиреност што може да остават впечаток дека тензиите се намалуваат, но израелско-палестинскиот конфликт останува ...

Шварценегер се сретна со преживеаните Израелци кои беа држени како заложници на Хамас

Трн

Одбивањето на Хамас да ги ослободи киднапираните млади жени стави крај на примирјето

Нетпрес

Во Појасот Газа сѐ уште има 138 израелски заложници

Слободен Печат

Роднините на заложниците гневни, го зголемуваат притисокот врз Нетанјаху

Lider

Велика Британија планира извидувачки летови над Израел и Газа за да ги лоцира заложниците

MakPress

Израел соопшти дека моментално има 138 израелски заложници во Појасот Газа

MakPress

Конечно на слобода - што сведочат израелските заложници

Deutsche Welle - 06.12.2023

Терористичката организација Хамас досега ослободи 105 киднапирани Израелци. За нив заложничката драма е завршена. Но, како им оди на луѓето, од кои, дел во заложништво беа речиси два месеци? Повикот предизвика измешани чувства кај Јаир Мозес.

ВИДЕО | Девојче ослободено од Хамас во прегратки на другарчињата пречекано во нејзината градинка

Слободен Печат

Конечно на слобода – што сведочат израелските заложници

Слободен Печат

Нетанјаху: Во моментов нема можност преостанатите заложници да се вратат дома

Бизнис Вести - 06.12.2023

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека „во моментов не постои можност“ заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа „да се вратат дома“. Тој се сретна со семејствата на заложниците кои претходно ги ...

Нетанјаху: Во моментов нема можност преостанатите заложници да се вратат дома

Независен

Нетанјаху вели дека во моментов нема можност останатите заложници да си дојдат дома

Р.С.Европа

Нетанјаху: Во моментов нема можност преостанатите заложници да се вратат дома

Курир

Нетанјаху тврди дека во моментов нема можност преостанатите заложници да се вратат дома

Слободен Печат

Нетанјаху: Во моментов нема можност преостанатите заложници да се вратат дома

24 Вести

Нетанјаху: Во моментов нема можност преостанатите заложници да се вратат дома

Република

Канал5 Телма Денешен Frontline Кумановски м. Макфакс Опсервер Скопје1

Хамас ги дрогирале заложниците пред да ги ослободат, причината е ужасна

Канал5 - 05.12.2023

На заложниците што ги ослободи Хамас наводно им давале дрога за да изгледаат среќни откако биле малтретирани во заробеништво, пишува „Тајмс оф Израел“. На заложниците кои Хамас ги ослободи од Појасот Газа им давале смирувачки средства пред да бидат ...

ХАМАС ГИ ДРОГИРАЛ ЗАЛОЖНИЦИТЕ !? Израел жестоко ги обвини милитантите: “Сакаа да изгледаат мирни и среќни…“

Во Центар

Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни

Независен

ТЕРОРИСТИТЕ ОД ХАМАС НА ЗАЛОЖНИЦИТЕ ИМ ДАВАЛЕ ЛЕКОВИ: Требало да изгледаат смирени

Фактор

Израел: Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни

Канал5

МЗ на Израел: „Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни“

Во Центар

МЗ на Израел: Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни

MakPress

Република Вечер Прес Телма