TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: Претседателскиот кандидат ќе биде од редовите на СДСМ

360 степени - 10.12.2023

Премиерот ова го изјави прашан дали неговата партија би поддржала претседателски кандидат од ДУИ со оглед на вчерашната изјава на министерот Бујар Османи оти следната цел на ДУИ е претседател на државата.

СДСМ ЌЕ ИМА СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ Ковачевски го демантираше Османи за поддршка на Албанец

+инфо

Ковачевски: Кандидатот за претседател ќе биде од редовите на СДСМ

Р.С.Европа

Кандидатот за претседател ќе биде од редовите на СДСМ, најави Ковачевски

Локално - 10.12.2023

СДСМ вечерва нема да разговара за евентуалните кандидати за претседател на државата на следните избори. -На вечерашнава седница нема да биде на дневен ред претседателскиот кандидат на СДСМ, изјави премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, но ...

Претседателскиот кандидат ќе биде од СДСМ, не од ДУИ, рече Ковачевски

Фокус

Претседателскиот кандидат ќе биде од СДСМ, не од ДУИ, рече Ковачевски

Lider

Ковачевски: Претседателскиот кандидат ќе биде од СДСМ, не од ДУИ

Вечер Прес

Ковачевски: Техничката влада е законска обврска, доколку ВМРО-ДПМНЕ не предложи свои министри се остава дамка на ...

Локално - 10.12.2023

Премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача дека неговата партија вечерва на седница на Извршниот одбор ќе разговара за нов претседател на Собранието, со оглед дека досегашниот спикер Талат Џафери е предложен за технички ...

Ковачевски: Техничката влада е законска обврска за сите партии

Република

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за сите партии

Либертас - 10.12.2023

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на Извршниот одбор на партијата ќе биде потврдена одлуката координаторот на пратеничката група Јован Митрески да биде претседател на Собранието, откако Талат ...

Ковачевски: Претседателскиот кандидат ќе биде од редовите на СДСМ

Телма

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за сите партии

Во Центар