TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јотовски го загуби тричасовниот маратон од Туркети и се збогува со Хамамет

Gol.mk - 18.01.2018

Македонскиот рекет број еден Томислав Јотовски ги заврши настапите на вториот во низа ИТФ Фјучрс во Хамамет, Исланд, кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 американски долари.

Јотовски по три часа попушти во Хамамет

Дерби - 17.01.2018

Најквалитетниот македонски тенисер, Томислав Јотовски доживеа пораз и во поединечна конкуренција, а со тоа воедно го заврши настапот на фјучерсот во Хамемет, Тунис. Вчера нашиот ас во комбинација со Милош Николиќ (Србија) загубија на стартот во ...

Јотовски со пораз во двојки го започна вториот ИТФ фјучрс во Тунис

Gol.mk - 17.01.2018

Нашиот најдобар тенисер, Томислав Јотовски, со пораз во двојки ги стартуваше настапите на вториот ИТФ фјучрс во Хамамет, Тунис. Македонецот заедно со својот партнер од Србија, Милош Николиќ, забележаа пoраз од шпанската двојка Хавиер Баранко Косано ...

Јотовски со пораз во двојки го отвори турнирот во Тунис

Дерби - 16.01.2018

Томислав Јотовски со пораз во игра на двојки во започна своето учество на новиот фјучерс турнир во Хамамет, Тунис. Македонскиот тенисер во комбинација со Милош Николиќ од Србија не најдоа решение за четвртите носители Хавиер Баранко Косано и Серхи ...

Јотовски по три часа попушти во Хамамет

Точка - 17.01.2018

Најквалитетниот македонски тенисер, Томислав Јотовски доживеа пораз и во поединечна конкуренција, а со тоа воедно го заврши настапот на фјучерсот во Хамемет, Тунис. Вчера нашиот ас во комбинација со Милош Николиќ (Србија) загубија на стартот во ...