TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се запали автомобил пред зградата на Влада

Телма - 18.03.2023

Автомобил целосно изгоре на „Илинденска“ пред владината зграда. Поќарот според првичните ингормации почнал во делот каде е поставен моторот на автомобилот. Причините зошто возилото се запалило се уште се непознати, а неофицијално патниците успеале ...

Пред зградата на Владата се запали автомобил

Канал5 - 18.03.2023

Автомобил се запали пред владината зграда на булеварот Илинденска. Прричината за пожарот засега не е позната а на терен веднаш интервенираа полицијата која го обезбедубва местото и Противпожарната бригада.

АВТОМОБИЛ СЕ ЗАПАЛИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА Повредени нема, причината за пожарот непозната

+инфо - 18.03.2023

Автомобил се запали пред зградата на Владата на булеварот Илинденска во Скопје, јави Канал 5. Причината за пожарот засега не е позната. На терен интервенираа полицијата којашто го обезбедува местото и Противпожарната бригада.

ВИДЕО | Автомобил се запали во центарот на Скопје

Слободен Печат - 18.03.2023

Во близина на зградата на Владата на Република Северна Македонија во центарот на Скопје избувна пожар, а како што информираат читатели на „Слободен печат” кои се наоѓаат во близина настанот, станува збор за запален автомобил.

(Видео) Автомобил се запали и скоро целосно изгоре пред Влада

Макфакс - 18.03.2023

Автомобил се запали пред зградата на Владата, на булеварот Илинденска. Засега причините кои го предизвикале пожарот се непознати, а на терен веднаш излезе полицијата која го обезбедува местото.

Автомобил се запали во центарот на Скопје

Локално - 18.03.2023

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата. За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Автомобил експлодира пред Влада

Сител - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

На булеварот спроти Владата изгоре автомобил

МКД - 18.03.2023

Спроти Владата, на булеварот „Илинден“ се запали автомобил марка опел. Скопската пожарникарска бригада интервенираше со едно возило за гаснење на автомобилот, кој според фотографијата, речиси целосно е уништен.

Автомобил изгоре пред Влада/ФОТО

Вечер Прес - 18.03.2023

Автомобил се запали и целосно изгоре пред Влада на булеварот Илинденска, а густиот чад се гледа од повеќе места низ Скопје. На терен е полицијата и противпожарните возила кои моментално го гаснат пожарот.

(ФОТОВЕСТ) Запалено возило спроти Влада

360 степени - 18.03.2023

Противпожарна екипа гасне возило кое денеска се запалило на Илинденска, спроти владината зграда. Информацијата за „360 степени“ ја потврдија од скопската противпожарна бригада и велат дека нивна екипа сè уште е на терен.

Автомобил се запали во движење пред Влада

Centar - 18.03.2023

Автомобил во движење се запалил, па експлодирал во движење на Илиндеска. Возачот кој најверојатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

А1 On - 18.03.2023

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата. За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Во центарот на Скопје се запали возило марка „Опел“

ТВ21 - 18.03.2023

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата. За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Во центарот на Скопје се запали возило марка „Опел“

4NEWS - 18.03.2023

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата. За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Автомобил експлодира пред Влада

Курир - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Автомобил се запали пред Влада

Вести плус - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

ВИДЕО: Автомобил се запали и скоро целосно изгоре пред Влада

Press24 - 18.03.2023

Автомобил се запали пред зградата на Владата, на булеварот Илинденска. Засега причините кои го предизвикале пожарот се непознати, а на терен веднаш излезе полицијата која го обезбедува местото.

Автомобил експлодира пред Влада

Скопје24 - 18.03.2023

Автомобил во движење се запалил, па експлодирал во движење на Илиндеска. Возачот кој најверојатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

(Видео) Автомобил се запали и скоро целосно изгоре пред Влада

Точка - 18.03.2023

Автомобил се запали пред зградата на Владата, на булеварот Илинденска. Засега причините кои го предизвикале пожарот се непознати, а на терен веднаш излезе полицијата која го обезбедува местото.

Во центарот на Скопје се запали возило марка „Опел“

Zoom - 18.03.2023

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата. За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Автомобил експлодираше пред Влада

Република - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Автомобил во движење експлодира пред Влада

Нетпрес - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Автомобил се запали пред Влада

24Инфо - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Автомобил експлодира пред Влада

Денешен - 18.03.2023

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Автомобил експлодира пред Влада

Пулс24 - 18.03.2023

Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија. Пожарникарите интервенираат во гаснењето на пожарот, а полицијата го обезбедува ...

Автомобил се запали пред владината зграда

24 Вести - 18.03.2023

Причината за пожарот засега не е позната а на терен веднаш интервенираа полицијата која го обезбедубва местото и Противпожарната бригада. Предниот дел од автомобилот речиси целосно изгорен.

ФОТО: Се запали автомобил пред зградата на Влада

Либертас - 18.03.2023

Автомобил целосно изгоре на „Илинденска“ пред владината зграда. Поќарот според првичните ингормации почнал во делот каде е поставен моторот на автомобилот, пренесе Телма . Причините зошто возилото се запалило се уште се непознати, а неофицијално ...