TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителството бара притвор за фалсификаторите од МВР на над 200 македонски пасоши со украден идентитет од нашинци од ...

Сакам да кажам - 07.04.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе две кривични пријави – едната од Единицата за финансиски криминал при Одделот организиран криминал и втората од Одделот за внатрешна контрола, криминалистички ...

За 11 лица поведена постапка за злоупотреби при издавањето пасоши

Независен

JO: Кривични пријави за 10 лица од МВР за злоупотреби при издавањето пасоши

МКД

За 11 лица поведена постапка за злоупотреби при издавањето пасоши

ТВ21

Притвор за 8 осомничени во акцијата „Двојник“ бара Обвинителството

Фокус

За 11 лица поведена постапка по скандалот со злоупотреби при издавањето пасоши

Либертас

Кривична пријава против 11 лица за лажните пасоши, Обвинителството ќе истражува дали има „крт“ во МВР

еМагазин

Скопје инфо Фактор Бриф +инфо Кајгана Курир Опсервер Нетпрес

Лажен идентитет за 20 илјади евра – како функционирала групата која „штанцала“ пасоши

Deutsche Welle - 07.04.2021

Поднесени се кривични пријави за 11 лица за издавање пасоши со украден идентитет. Имало и случаи кога едно лице добило четири лажни пасоши. Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе две кривични ...

„Двојник“: Шест лица завршија во притвор, тројца со мерки на претпазливост

360 степени

ОЈО: 11 лица биле во мрежата за пасоши со туѓ идентитет, ќе се истражува и како документите стигнале во ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Пасоши со туѓ идентитет – Полициски службеници изведени на распит

Алсат-М

За десет вработени во МВР и еден поттикнувач поведена постапка поради пасошите со украдени идентитети

Press24

Десетмина вработени во МВР и поттикнувач добија кривични поради пасошите со украдени идентитети

Н.Македонија

10 вработени во МВР и еден поттикнувач добија кривични поради пасошите со украдени идентитети

Centar

MTM Точка Р.С.Европа Локално Скопско Ехо Локално